0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

حواشی بازار بیلت و تاثیر آن بر دیگر محصولات

به گزارش استيل ماركت به دليل تضعيف تقاضاي جهاني بيلت ، كاهش قيمت قراضه بازار آهن آلات و شرايط نامشخص صادر كنندگان بيلت ايران به دليل تحريم هاي آمريكا؛ در هفته منتهي به 1 ژوئن بهاي بيلت در روند كاهشي قرار داشت.

در اين بين در چين شرايط متفاوت بود و به دليل كاهش توليد بيلت، قيمت آن افزايش يافت.

در آسيا واردات بيلت تحت تاثير افت تقاضا قرار گرفت و پيشنهاد هاي فروش اندكي به اين بازار ارايه شد. آخرين پيشنهاد هاي فروش به اين منطقه مربوط به كشور فيليپين بود كه 547 دلار CFR گزارش شد. با اين حال تامين كنندگان CIS بر 560 دلار CFR پافشاري مي كردند.

به دليل بازار آهن آلات مطلوب داخلي در چين پيشنهاد فروشي از سوي آنها در بازار صادرات مطرح نشد. البته در هفته منتهي به 28 مي حضور بيلت چين در بازار شرق آسيا منجر به كاهش قيمت در اين منطقه شده بود.

شنيده شد كه در آخرين معاملات انجام شده، بيلت آسياي مركزي به قيمت 550 تا 555 دلار CFR به فيليپين فروخته شد.

خريداران فيليپيني به دليل فصل باراني و در اندونزي به دليل ماه مبارك رمضان حضور فعالي در بازار ندارند.

ارزيابي بازار كنسانتره سنگ آهن وارداتي به چين

در هفته منتهي به 1 ژوئن شاخص كنسانتره سنگ آهن وارداتي به چين با افزايش 1.92 دلار نسبت به يك هفته قبل به 89.08 دلار CFR رسيد.

شاخص سنگ آهن 65 درصد در هفته قبل به طور ميانگين 85.03 دلار CFR بود و 1.49 دلار بالاتر از ميانگين هفته  قبل قرار گرفت.

تولیدکنندگان آهن آلات چيني به دنبال حفظ راندمان توليد خود هستند و از سوي ديگر مي خواهند با استانداردهاي زيست محيطي مطابقت داشته باشند. به همين دليل به دنبال خريد سنگ آهن با سولفور حدود 0.1 درصد، آلوميناي 3 درصد و سيليس حدود 6 درصد هستند.

محموله اي از كنسانتره سنگ آهن67.5 درصد اوكراين با اضافه قيمت 4 دلار نسبت به شاخص سنگ آهن 65 درصد تحويل ماه ژوئن به فروش رسيد.

پيشنهاد فروش كنسانتره 65 درصد  صادراتي ايران تحويل ماه ژوئن با اضافه قيمت 4 دلار نسبت به شاخص سنگ آهن 65 درصد مطرح شد.

به گفته منابع داخلي چين افزايش توليد كنسانتره در ماه آوريل و افزايش اختلاف قيمت شاخص سنگ آهن 62 و 65 درصد باعث تاثير منفي بر اضافه قيمت خريد كنسانتره داشته است.

ارزيابي گندله صادراتي بازار آهن آلات هند

شركت Jindal هند 50,000 تن گندله 64 درصد صادراتي را براي تحويل ماه ژوئن به بازار نقدي عرضه كرده است. گندله اين شركت به طور معمول حاوي 2.7 درصد آلومينا است.

شنيده ها حاكي از اين است كه شركت Arya group در هند نيز محموله اي از گندله 64 درصد را براي تحويل اواسط ژوئن با قيمت 103.50  دلار CFR به فروش رسانده است. اين محموله حاوي  3.18 درصد آلومينا بوده است.

بر اساس گزارش هاي رسيده هندي ها در تعيين قيمت CFR گندله صادراتي به چين به تازگي مبناي قيمت داخلي را لحاظ مي كنند و به طور كلي فروش در بازار داخلي را ترجيح مي دهند.

قیمت بیلت ایران

  • موجودی پایین، تقاضای کم، کاهش نقدینگی، قیمت آهن آلات در چین افت نمود

امروز قیمت آهن آلات در بازار نقدی و فیوچرز چین کاهش یافت، تقاضا و سطح معاملات در هر دو بازار کاهش یافت. بهای بیلت در تانگشان پس از کاهش در آخر هفته گذشته، امروز در محدوده ۳۶۵۰ یوان به ازای هر تن ثابت ماند. در حال حاضر، گپ میان تقاضا و عرضه در حال زیاد شدن می باشد، چرا که از یک طرف سرعت کاهش موجودی ها در حال افت می باشد و از سوی دیگر با نزدیک شدن فصل گرم سال، تقاضا در بازار کم شده است.

قیمت میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز با ۹ یوان افت به ۴۱۴۵ یوان رسید. شرایط بازار طی آخر هفته نرمال گزارش شده است. با این حال، در معاملات امروز کمی از حجم معاملات کاسته شد. اگرچه هزینه ‌های تولید همچنان بالاست و حمایت از قیمت ها ادامه دارد، احتمال می رود در ادامه هفته جاری افت قیمت در بازار دیده شود.

بهای ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین امروز به ۴۲۸۴ یوان رسید که ۳ یوان کمتر از بهای جمعه گذشته می باشد. در بازار فیوچرز شانگهای نیز قیمت ورق گرم ۵۴ یوان افت نمود. با این وجود، به دلیل موجودی پایین، تجار عجله چندانی برای فروش ندارند، اما از میزان حمایت بازار در حال کاسته شدن است.

بهای سنگ آهن ۶۲ درصد استرالیا نیز با ۰/۵۵ افت به ۶۳/۵۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. طی معاملات امروز از حجم پیشنهادات خرید کاسته شده است. احتمال می رود طی هفته جاری حجم بیشتری از تقاضا کاسته شده و قیمت ها در کوتاه مدت تحت فشار قرار گیرد.

  • نشانه های بازگشت قیمت در بازار قراضه وارداتی ترکیه

با وجود سکوت در بازار وارداتی قراضه بازار آهن آلات ترکیه، در ابتدای هفته جاری معاملاتی صورت گرفت که ممکن است حکایت از بازگشت بهای این نهاده تولیدی داشته باشد.

یک محموله قراضه ۸۰ درصد از فنلاند که اطلاع دقیقی از جزئیات آن منتشر نشده است توسط یک فولادساز ترک به بهای ۳۳۴ دلار به ازای هر تن سی ای آر خریداری شده که نسبت به معاملات هفته گذشته رشد ۳ تا ۴ دلاری را نشان می دهد.

همچنین، یک محموله دیگر متشکل از ۲۰ هزار تن قراضه ۷۵ درصد، ۱۸ هزار تن قراضه پرمیوم و سنگین، و ۲ هزار تن قراضه بوشلینگ به قیمت میانگین ۳۳۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شده که نسبت به قیمت های هفته گذشته بدون تغییر بوده است.  یک محموله ای قراضه ۷۵ درصد از آلمان به قیمت ۳۲۶/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر معامله شده است. بهای قراضه ۷۵ درصد اروپا هم اکنون بین ۳۲۵/۵ و ۳۲۶/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشد.

امروز همچنین کاردمیر ترکیه فروش میلگرد خود را با فروش ۱۲ هزار و پانصد تن بست. این شرکت فروش خود را از ۳۱ می آغاز کرده‌ بود که نسبت به فروش قبلی رونق بیشتری را نشان می دهد. انتظار می رود در صورت بروز نشانه هایی از بهبود معاملات در بازار میلگرد ترکیه، محموله های قراضه بیشتری در ادامه هفته دیده شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0