0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ضعف بازار داخلی میلگرد جنوب اروپا، تصمیم کارخانجات برای افزایش قیمت

قیمت میلگرد تولید شده در کشورهای جنوب اروپا طی هفته گذشته حدودا به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۴۹۰-۴۷۵ یورو (۵۶۸-۵۵۰ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۰۰-۴۷۵ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشور بوده است. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول قصد دارند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۱۵-۱۰دلار به ازای هر تن طی روزهای اخیر افزایش دهند.

آن ها بیان کرده اند که همچنان ظرفیت های کافی برای صادرات را در اختیار داشته ولی قادر به ارائه قیمت ۴۷۵ یورو به ازای هر تن برای ظرفیت های بالاتر را نیز دارند. همچنین در حال حاضر میزان تقاضا در بازار کشور ایتالیا نیز کاهش شدیدی داشته است.

مشاهده روند مشابه در بازار صادراتی اروپا

قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا نیز طی هفته گذشته روند نزولی را طی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب اروپا به میزان ۴۸۵-۴۶۵ یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۴۸۵-۴۷۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

همچنین ارزیابی ها از میلگرد وارداتی به این کشورها توسط الجزایر به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت ۴۸۰-۴۷۵ یورو به ازای هر تن رسیده است. نرخ قبلی پیشنهادی این محصول در محدوده ۴۹۰-۴۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

برخی از تجار اعلام کرده اند که آخرین قیمت شنیده شده توسط الجزایر به میزان ۵۱۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است ولی با احتساب مالیات برای اروپائیان در اصل به میزان ۴۸۰ یورو به ازای هر تن می باشد. تمرکز بازار الجزایر طی روزهای اخیر بر روی فروش بیلت بوده است. تولید این کشور در زمینه میلگرد و سیم مفتولی طی سال های اخیر نیز افزایش زیادی داشته است.

قیمت میلگرد

نوسانات در بازار شمال اروپا اندکی تفاوت دارد

قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته روند ثابتی داشته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا و کاهش ظرفیت این محصول بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۴۵-۵۳۵ یورو (۶۳۱-۶۲۰ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در روزهای اخیر مشاهده شده است که میزان تقاضا برای خرید این محصول افزایش یافته است همچنین میزان عرضه این محصول نیز کاهش شدیدی داشته که در قیمت پیشنهادی آن تاثیرگذار بوده است. برخی از کارخانجات نیز در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا روزهای آتی به میزان ۳۰ یورو به ازای هر تن افزایش دهند.

برخی از فعالان بازار نیز معتقدند روند افزایشی نرخ این محصول صحت نداشته و قیمت میلگرد در روزهای آتی نیز ثابت باقی خواهد ماند. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت قراضه آهن در شمال اروپا به میزان ۱۸/۳۵۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۹۱/۳۴۱ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

رونق بازار تیرآهن اروپا به دنبال افزایش میزان تقاضا

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا به دنبال قیمت قراضه در این کشور بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۱۵-۵۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۱۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن قبلی تغییر یافته است. پیش بینی می شود قیمت این محصول در روزهای آتی افزایش بیشتری یافته و به میزان ۲۰-۱۰ یورو به ازای هر تن رشد کند.

در حال حاضر میزان تقاضا افزایش یافته است و حجم سفارش ها نیز بالا می باشد. با این حال ارزیابی ها از قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۶۳۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۶۲۵-۵۹۰ یورو به ازای هر تن قبلی تغییر داشته و حدود ۱۵ یورو به ازای هر تن گسترش یافته است. همچنین افزایش قیمت قراضه آهنی بازار ترکیه نیز در بهبود بازار تیرآهن اروپا تاثیر زیادی داشته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری