0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ضعف بازار داخلی میلگرد جنوب اروپا، تصمیم کارخانجات برای افزایش قیمت

قیمت میلگرد تولید شده در کشورهای جنوب اروپا طی هفته گذشته حدودا به میزان 10 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 490-475 یورو (568-550 دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 500-475 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشور بوده است. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول قصد دارند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 15-10دلار به ازای هر تن طی روزهای اخیر افزایش دهند.

آن ها بیان کرده اند که همچنان ظرفیت های کافی برای صادرات را در اختیار داشته ولی قادر به ارائه قیمت 475 یورو به ازای هر تن برای ظرفیت های بالاتر را نیز دارند. همچنین در حال حاضر میزان تقاضا در بازار کشور ایتالیا نیز کاهش شدیدی داشته است.

مشاهده روند مشابه در بازار صادراتی اروپا

قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا نیز طی هفته گذشته روند نزولی را طی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب اروپا به میزان 485-465 یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 485-470 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

همچنین ارزیابی ها از میلگرد وارداتی به این کشورها توسط الجزایر به میزان 10-5 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت 480-475 یورو به ازای هر تن رسیده است. نرخ قبلی پیشنهادی این محصول در محدوده 490-480 یورو به ازای هر تن بوده است.

برخی از تجار اعلام کرده اند که آخرین قیمت شنیده شده توسط الجزایر به میزان 510-500 یورو به ازای هر تن بوده است ولی با احتساب مالیات برای اروپائیان در اصل به میزان 480 یورو به ازای هر تن می باشد. تمرکز بازار الجزایر طی روزهای اخیر بر روی فروش بیلت بوده است. تولید این کشور در زمینه میلگرد و سیم مفتولی طی سال های اخیر نیز افزایش زیادی داشته است.

قیمت میلگرد

نوسانات در بازار شمال اروپا اندکی تفاوت دارد

قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته روند ثابتی داشته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا و کاهش ظرفیت این محصول بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 545-535 یورو (631-620 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در روزهای اخیر مشاهده شده است که میزان تقاضا برای خرید این محصول افزایش یافته است همچنین میزان عرضه این محصول نیز کاهش شدیدی داشته که در قیمت پیشنهادی آن تاثیرگذار بوده است. برخی از کارخانجات نیز در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا روزهای آتی به میزان 30 یورو به ازای هر تن افزایش دهند.

برخی از فعالان بازار نیز معتقدند روند افزایشی نرخ این محصول صحت نداشته و قیمت میلگرد در روزهای آتی نیز ثابت باقی خواهد ماند. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت قراضه آهن در شمال اروپا به میزان 18/352 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 91/341 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

رونق بازار تیرآهن اروپا به دنبال افزایش میزان تقاضا

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا به دنبال قیمت قراضه در این کشور بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 615-580 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 610-580 یورو به ازای هر تن قبلی تغییر یافته است. پیش بینی می شود قیمت این محصول در روزهای آتی افزایش بیشتری یافته و به میزان 20-10 یورو به ازای هر تن رشد کند.

در حال حاضر میزان تقاضا افزایش یافته است و حجم سفارش ها نیز بالا می باشد. با این حال ارزیابی ها از قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 630-580 یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 625-590 یورو به ازای هر تن قبلی تغییر داشته و حدود 15 یورو به ازای هر تن گسترش یافته است. همچنین افزایش قیمت قراضه آهنی بازار ترکیه نیز در بهبود بازار تیرآهن اروپا تاثیر زیادی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0