3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

آنچه در بازار فولاد هفته پیش گذشت

در نخستین روز هفته تمامی بازارهای داخلی فولاد شامل مقاطع طویل فولادی و مقاطع تخت و زیر مجموعه آن ها آرام؛ تا حدودی ثابت و توافقی دیده شدند. بازار تیرآهن در کنترل و اختیار کانال های محدود توزیع عمدتا کارآزموده دیده شده و با قیمت ها تا حدی با نوسانات بالا و پایین نامحسوس در سایزهای مختلف بازی شده و تلاش می شود تا سطوح فعلی قیمت ها حفظ شود که البته با توجه به شرایط حاکم بر بازار و سمت توزیع این محصول، کار چندان سختی برای این عده دیده نمی شود . بازار میلگرد و ناودانی و نبشی هم بنا بر شنیده ها عمدتا ثابت شنیده شد. بازار ورق هم در یک وضعیت رکودی و البته کاهش نامحسوس قرار دارد؛ با این حال در روز شنبه بازار قوطی و پروفیل عمدتا ثابت و با تغییرات نامحسوس شنیده شد. به طور کلی در روز شنبه برآورد تقریبی شاخص متوسط قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی  ۴۱۶۵ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته، صرف نظر از برخی تغییرات جزئی تقریبا ثابت ارزیابی گردید.

تحلیل هفتگی بازار فولاد

در دومین روز هفته بنا بر برخی شنیده ها از برخی مبادی پیشنهاد قوطی و پروفیل تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلی متر؛ در بازه قیمتی ۵۷۰۰ تا ۵۸۰۰ تومان (با احتساب مالیات ارزش افزوده ) از فراوانی پیشنهادات بیشتری در بازار برخوردار بود. پیشنهاد ورق ساختمانی گیلان و قطعات را در برخی از انبارهای پایتخت حول و حوش ۵۰۰۰ تومان ( VAT+) شنیدیم؛ در همین حال ورق ساختمانی مبارکه در انبار تهران حول و حوش ۵۳۵۰ تا ۵۴۰۰ تومان پیشنهاد میشد؛ ورق ۲ میلی متر مبارکه هم در انبارها حول و حوش ۵۴۵۰ تا ۵۵۵۰ تومان پیشنهاد  می گردید که با نرخ های شنیده شده کف بازار از حوزه قوطی و پروفیل حدود ۵۷۰۰ تومان؛ تا حدودی هم ‌خوانی دارد، البته بدیهی است که نرخ های پیشنهادی مبادی؛ با کسر کرایه‌ حمل به انبار؛ کمی از این شنیده ها پایین تر خواهد بود.

به طور کلی در روز یکشنبه برآورد تقریبی شاخص متوسط قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی  ۴۱۶۵ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) نسبت به روز گذشته، صرف نظر از برخی تغییرات جزئی تقریبا ثابت ارزیابی گردید. در روز دوشنبه نیز برآورد تقریبی شاخص متوسط قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی  ۴۱۶۰ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) نسبت به روز گذشته، صرف نظر از برخی تغییرات جزئی تقریبا ثابت ارزیابی گردید.

در روز سه شنبه بنا بر برخی شنیده ها از برخی مبادی؛ بیشترین نرخ اعلامی در این حوزه در خصوص محصول تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلی متر در محدوده قیمتی ۵۶۵۰ تا ۵۷۵۰ تومان به ازای هر کیلو ( +VAT ) می باشد؛ که در این میان به نظر می رسد که نرخ ۵۷۰۰ تا ۵۷۵۰ تومان از عمومیت بیشتری برخوردار باشد. در این روز برآورد تقریبی شاخص متوسط نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی  ۴۱۶۵ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) نسبت به روز گذشته، صرف نظر از برخی تغییرات جزئی تقریبا ثابت ارزیابی گردید.

در روز چهارشنبه شاهد ثبات و آرامش حاکم بر کلیات بازار داخلی محصول نهایی مقاطع طویل فولادی بودیم. بنا بر برخی شنیده ها از برخی مبادی؛ بنظر می ‌رسد که نرخ ‌های اعلامی در این حوزه در خصوص محصول تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلی متر در محدوده قیمتی ۵۶۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو (+VAT) از عمومیت بیشتری برخوردار باشد؛ در این میان نرخ پیشنهادی ۵۶۵۰ تا ۵۷۰۰ تومان در مبادی پر فروش، بیشتر شنیده شد. به طور کلی در روز چهارشنبه برآورد تقریبی شاخص متوسط نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی  ۴۱۶۵ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) نسبت به روز گذشته، صرف نظر از برخی تغییرات جزئی تقریبا ثابت ارزیابی گردید.

هفته چهارم مهر ماه مانند هفته های قبل با ثبات روبرو شد باید دید در هفته آتی و با اتمام اربعین بازار چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0