0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی برخلاف کاهش میزان فعالیت بازار

فولادسازان اروپایی قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 20 یورو (23 دلار) به ازای هر تن افزایش داده اند در حالی که میزان تقاضا در بازار ورق فولادی این کشور کاهش داشته است. روند صعودی قیمت این محصول ناشی از این واقعیت است که میزان فروش برخی از کارخانجات در این کشور افزایش داشته است. همچنین در حال حاضر کمیسیون اروپا واردات 26 محصول فولادی به این کشور را محدود ساخته است و این امر در جواب تعرفه های وضع شده توسط آمریکا برای کاهش واردات به این کشور بوده است.

به دلیل تصمیمات اخیر این کمیسیون خریداران تمایلی به کالای وارداتی به این کشور نشان نداده اند. قیمت ورق گالوانیزه برخلاف رشد سریع در روزهای ابتدایی ماه گذشته به دلیل افزایش میزان تقاضا در ماه جاری روند متفاوتی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید این محصول بوده است.

هم چنین به نظر می رسد میزان فعالیت خرید در بازار این کشور به تدریج در طول دوره تابستان کاهش یافته و بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر بگذارد. در حال حاضر بازار این کشور در سیاست صبر و پایش به سر می برد و باید دید در روزهای آتی چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

 • شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 670-650 یورو (778-755 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 670-640 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این کشور به میزان 670-650 یورو به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت 670-660 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است.

قیمت ورق گالوانیزه

 • جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 630-600 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 620-580 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد شنیده شده در بازار و قیمت های افزایش یافته در روزهای اخیر می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 650-640 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افزایش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین و ثبات فعالیت خریداران

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی روزهای اخیر روند صعودی را در پیش گرفته است و میزان عرضه و تقاضا نیز اندکی هماهنگ شده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4270-4250 یوان (647-644 دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30-20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

همچنین در شمال اروپا (تیانجین) نرخ این محصول به میزان 4170-4160 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 40-10 یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 58/594 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 45/0 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که اکثر منابع تخمین خود برای نرخ این محصول در بازار صادراتی را در محدوده 595 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

ارزیابی اسلب صادراتی برزیل

 • رقابت برزیلی ها برای دستیابی به خریداران آمریکایی

در ارزیابی 29 ژوئن متال بولتن اسلب صادراتی برزیل با 10 دلار کاهش هفتگی به 570 تا 585 دلار FOB رسید. پیشنهاد فروش فولاد سازهای برزیلی کمی پایین تر از 600 دلار بوده است و انتظار می رود تا جایی که بتوانند فروش داشته باشند قیمت های خود را تا 585 تا 595 دلار FOB کاهش دهند.

در مقابل برخی از فروشنده ها پیشنهادهای خرید 570 دلاری مطرح می کنند و معتقدند فروشنده ها بالاخره تسلیم شده و قیمت های خود را کاهش می دهند. به دلیل تعیین سهمیه واردات و در رقابتی که صادر کننده های برزیلی برای دستیابی به خریداران آمریکایی دارند هر هفته تناژ بالایی از اسلب به بنادر آمریکا وارد می شود.

درنتیجه سهم عمده اسلب برزیل راهی بازار آمریکا می شود و تامین اسلب مقاصد دیگر نیز به مشتریان با سابقه فروش بلند مدت محدود شده است

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0