0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی برخلاف کاهش میزان فعالیت بازار

فولادسازان اروپایی قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۲۰ یورو (۲۳ دلار) به ازای هر تن افزایش داده اند در حالی که میزان تقاضا در بازار ورق فولادی این کشور کاهش داشته است. روند صعودی قیمت این محصول ناشی از این واقعیت است که میزان فروش برخی از کارخانجات در این کشور افزایش داشته است. همچنین در حال حاضر کمیسیون اروپا واردات ۲۶ محصول فولادی به این کشور را محدود ساخته است و این امر در جواب تعرفه های وضع شده توسط آمریکا برای کاهش واردات به این کشور بوده است.

به دلیل تصمیمات اخیر این کمیسیون خریداران تمایلی به کالای وارداتی به این کشور نشان نداده اند. قیمت ورق گالوانیزه برخلاف رشد سریع در روزهای ابتدایی ماه گذشته به دلیل افزایش میزان تقاضا در ماه جاری روند متفاوتی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید این محصول بوده است.

هم چنین به نظر می رسد میزان فعالیت خرید در بازار این کشور به تدریج در طول دوره تابستان کاهش یافته و بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر بگذارد. در حال حاضر بازار این کشور در سیاست صبر و پایش به سر می برد و باید دید در روزهای آتی چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

 • شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۷۰-۶۵۰ یورو (۷۷۸-۷۵۵ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۷۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این کشور به میزان ۶۷۰-۶۵۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت ۶۷۰-۶۶۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است.

قیمت ورق گالوانیزه

 • جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۶۳۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد شنیده شده در بازار و قیمت های افزایش یافته در روزهای اخیر می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۶۵۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افزایش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین و ثبات فعالیت خریداران

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی روزهای اخیر روند صعودی را در پیش گرفته است و میزان عرضه و تقاضا نیز اندکی هماهنگ شده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۷۰-۴۲۵۰ یوان (۶۴۷-۶۴۴ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

همچنین در شمال اروپا (تیانجین) نرخ این محصول به میزان ۴۱۷۰-۴۱۶۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۸/۵۹۴ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۵/۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که اکثر منابع تخمین خود برای نرخ این محصول در بازار صادراتی را در محدوده ۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

ارزیابی اسلب صادراتی برزیل

 • رقابت برزیلی ها برای دستیابی به خریداران آمریکایی

در ارزیابی ۲۹ ژوئن متال بولتن اسلب صادراتی برزیل با ۱۰ دلار کاهش هفتگی به ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار FOB رسید. پیشنهاد فروش فولاد سازهای برزیلی کمی پایین تر از ۶۰۰ دلار بوده است و انتظار می رود تا جایی که بتوانند فروش داشته باشند قیمت های خود را تا ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار FOB کاهش دهند.

در مقابل برخی از فروشنده ها پیشنهادهای خرید ۵۷۰ دلاری مطرح می کنند و معتقدند فروشنده ها بالاخره تسلیم شده و قیمت های خود را کاهش می دهند. به دلیل تعیین سهمیه واردات و در رقابتی که صادر کننده های برزیلی برای دستیابی به خریداران آمریکایی دارند هر هفته تناژ بالایی از اسلب به بنادر آمریکا وارد می شود.

درنتیجه سهم عمده اسلب برزیل راهی بازار آمریکا می شود و تامین اسلب مقاصد دیگر نیز به مشتریان با سابقه فروش بلند مدت محدود شده است

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری