0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پراکندگی در خرید و فروش ورق سیاه چین

پراکندگی در خرید و فروش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین را با کاهش مواجه کرد. با این وجود در بازار صادرات اندکی افزایش قیمت رقم خورد. به گزارش متال بولتن ۱۱ ماه ژوئن ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۷۰ تا ۴۲۹۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۲۰ تا ۴۲۳۰ يوان رسيد.

بیشتر خریداران سیاست انتظار و پایش بازار را در پیش گرفته اند و به امید کاهش بیشتر قیمت ها نشسته اند. در این شرایط تجار قیمت های خود را اندکی کاهش دادند تا بتوانند تناژ بیشتری فروش داشته باشند. معاملات ورق سیاه آتي تحویل ماه اکتبر بدون تغییر نسبت به روز قبل به ۳۹۳۶ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش  ۰٫۵۰ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۴٫۲۵ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها قیمت ورق سیاه را در ۶۰۵ دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند که ۵ دلار بالاتر از هفته قبل است. خریداران ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB پیشنهاد می دهند و انتظار می رود با تداوم تقاضا قیمت های خود را افزایش دهند.

 قیمت ورق سیاه

افزایش قیمت ورق سیاه وارداتی به شرق آسیا

در هفته منتهی به ۱۱ ژوئن قیمت ورق سیاه ضخامت ۲ تا ۳ میلی متر SAE1006  وارداتی به جنوب شرق آسیا با ۲ تا ۱۰ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۶۰۷ تا ۶۲۰ دلار CFR ویتنام رسید.

در مقایسه هفتگی ورق سیاه در بازار داخلی چین طی چند هفته اخیر در روند افزایشی بوده است که یکی از دلایل رشد بهای معاملات در شرق آسیا است. مذاکرات بین خریداران و فروشنده ها در محدوده مذکور است و به تازگی محموله هایی از هند، چین و CIS به این منطقه به فروش رسیده است.

ژاپنی ها محموله های تحویل آگوست را ۶۵۰ دلار CFR شرق آسیا پیشنهاد می دهند. تایوانی ها ۶۳۰ دلار CFR مطرح کردند و تایوانی ها در بازار حاضر نبودند.

به گفته منابع آگاه تقاضا در شرایط مطلوبی قرار دارد و انتظار می رود در آینده نزدیک قیمت ها باز هم افزایش یابد. برخی از فولاد سازهای چینی برنامه های تعمیرات برای ماه ژوئن دارند که عرضه به بازار را محدود کرده و عامل رشد قیمت ها خواهد شد.

کاهش قیمت بیلت و افت بازار آتی باعث کاهش قیمت میلگرد در بازار نقدی امروز در  چین گردید

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۱۱ ژوئن قیمت روز میلگرد در شرق چین (شانگهای) با کاهش ۲۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۴۰۵۰ تا ۴۰۲۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با کاهش ۳۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۸۸۰ تا ۳۹۲۰ یوان معامله شد.

در شرایط ضعیف بودن تقاضا، قیمت بیلت با کاهش مواجه شد به علاوه در ساعات اولیه صبح بازار آتی نیز در شرایط ضعیفی قرار داشت. کارشناسان معتقدند قیمت میلگرد آتی در حدود ۳۸۰۰ یوان در روزهای آینده در نوسان خواهد بود.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ با کاهش ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۶۷۰ يوان معامله شد و در بورس شانگهای میلگرد با کاهش ۳ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۰۳ یوان رسید. امروز هر ۱ دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان می باشد.

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد امروز با کاهش ۱٫۸۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۰٫۶۳ دلارFOB رسید. پیشنهاد های فروش برخی فولاد سازها ۵۶۵ دلار FOB است که در سطح هفته قبل قرار دارد و برخی با اندکی پایین تر از هفته قبل پیشنهاد می دهند. در مقابل خریداران بر ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار پافشاری می کنند و برخی تا ۵۴۵ دلار نیز مطرح کرده اند.

این اختلاف زیاد بین قیمت های پیشنهادی از سوی خریداران و فروشنده ها به این معنی است که احتمالا معاملات اندکی در بازار به ثبت خواهد رسید.

قیمت میلگرد

افزایش قیمت میلگرد وارداتی سنگاپور به دنبال افزایش میزان تقاضا

قیمت میلگرد در بازار وارداتی سنگاپور طی هفته گذشته به دنبال افزایش میزان تقاضا به آرامی افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب شرقی آسیا به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

کارخانجات عمده در کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب اعلام کرده اند که معادل نرخ ۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور می باشد. این قیمت نسبت به قیمت میلگرد ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی پیشنهادی در سنگاپور افزایش داشته است. قیمت محموله های ترکیه نیز به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. همچنین قیمت پیشنهادی قطر به این کشور به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری