0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش شدید قیمت کلاف داخلی شرکت فولاد حدید عربستان

شرکت آهن و فولاد حدید عربستان سعودی ، قیمت کلاف داخلی خود را در تقاضای ناخوشایند بازار داخلی ،کاهش داد. قیمت کلاف پایدار بوده است. پیشنهاد قیمت جدید کلاف ۹ میلی متری برای مشتریان داخلی به میزان ۵۳ دلار در هر تن ( ۲۰۰  ریال در هر تن) کاهش یافت و به مبلغ ۵۸۵ دلار در هر تن ریاض عرضه شده است. تغییر قیمت از سوی این عرضه کننده، بیشتر به تقاضای ضعیف در بازار داخلی مربوط می شود.

یکی از تجار عربستان سعودی به متال اکسپرت گفت: “میزان تقاضا در این سال ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از سال ۲۰۱۶ است.” علاوه بر این، فعالان بازار فکر می کنند که یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت کلاف ، به امضا رسیدن چندین قرارداد برای کلاف مصر است که در طول دو هفته گذشته به انجام رسیده است. با این حال، این  قیمت رزرو، افشا نشده است.

پس از آنکه این شرکت عرضه کننده داخلی قیمت کلاف خود را کاهش داد، قیمت کلاف وارداتی کاملاً ناخوشایند به نظر می رسد. قیمت های کنونی کلاف از کارخانه های چین در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن دمام است، درحالیکه قیمت کلاف که از مصر ارائه می شوند، حدود ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن جده، برآورد می شود.

افزایش قیمت کلاف چین و انتظار کاهش آن با تقاضای ضعیف

قیمت کلاف صادراتی چین ، به دنبال روند افزایش قیمتها در بازار بورس مبادلات آتی ، در طول هفته افزایش پیدا کرده است. با این حال، عرضه بیش از حد ممکن است در آینده نزدیک باعث کاهش قیمت کلاف شود. تولیدکنندگان بزرگ چین، قیمت کلاف ۵٫۵ تا ۱۲ میلیمتری را اغلب با مبلغ ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن ارائه می دهند که ۱۰ تا ۱۵ دلار بیشتر از قیمت یک هفته پیش است.

این افزایش قیمت کلاف مشابه معاملات آتی کلاف در بازار بورس شانگهای است که طی همین مدت ۹۲ یوان در هر تن افزایش داشته است. با اخبار مربوط به تعمیرات کارخانه ها و کاهش تولید فولاد خام، انتظار می رود ، دوباره قیمت کلاف بازار مورد  پشتیبانی قرار گیرد. قیمت کلاف فیزیکی به طور متوسط حدود ​​۱۳۷ یوان در هر تن افزایش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

تقاضا ضعیف خرید کلاف

با این حال، خریداران خارجی هنوز تردید دارند که رشد قیمت کلاف طول خواهد کشید یا نه. در نتیجه، در روزهای اخیر، در بازار صادرات چین ، انجام هیچ معامله ای به گوش نرسیده است. بعضی از معامله گران همچنان سعی می کنند قیمت کلاف را بالغ بر ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن ارائه دهند.

اما در این مسیر به موفقیتی دست نیافته اند. بسیاری از فروشندگان مجدد ترجیح می دهند که فروش کوتاه مدتی نداشته باشند، چرا که  چنین فروشی هم اکنون بسیار خطرناک است و ممکن است قیمتهای بازار بدون هیچ دلیلی در هر لحظه افزایش یابد.

تقاضا در بازار داخلی نیز ضعیف می باشد، که نشان دهنده رشد موجودی انبارها می باشد. با توجه به اطلاعات مای استیل، میزان موجودی انبارهای تولیدکنندگان کلاف ۷٫۷۴٪   افزایش داشته و به ۱٫۱۸۱ میلیون تن رسیده است، اگرچه میزان ظرفیت مصرف در هفته گذشته ، به دلیل انجام تعمیرات در کارخانه ها، کاهش یافته است.

وضعیت منفی کلی در بخش کلاف ترکیه

شرایط دگرگون بازار، صادرکنندگان کلاف تركیه را وادار به پایین آوردن سطح  پیشنهادات قیمت کلاف کرد. به طور کلی ، دلیل اصلی قیمت گذاری ارزان تر، تمایلات منفی بازار در میان رکود بازار چین، بخش ضعیف قراضه در ترکیه و همچنین عدم حمایت از خریداران کلاف در داخل و خارج از کشور می باشد.

سطح قیمت رسمی کلاف صادراتی ترکیه در حال حاضر در حدود ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن است، در حالی که کارخانه ها در هفته گذشته سعی داشتند که قیمتهای بالاتری را برای کلاف ارائه دهند ،و آنرا  با افزایش  ۱۰ دلار در هر تن به بازار ارائه دهند.

قیمت کلاف پیشنهاد شده در ترکیه در سطوح بالاتری از قیمت  ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن کارهای سابق عرضه می شود، که این  مورد عمدتاً به این دلیل است که اکنون ارائه تخفیف های بزرگ، باعث ایجاد تقاضای بیشتر نمی شود. یک منبع تجاری به متال اکسپرت گفت: ” امروز کارخانه ها بیشتر به صادرات می پردازند در حالی که چشم انداز بازار داخلی هنوز مشخص نیست.”

بازار وارداتی کلاف

پیشنهادات قیمت کلاف آمریکا به حدود ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن رسیده است ،که ۵ دلار در هر تن نسبت به اواسط این ​​ماه کاهش داشته است. کارخانه ها در مورد محموله کلاف در حال مذاکره می باشند؛ در حالیکه گفته می شود آخرین معاملات کلاف با قیمت ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن منعقد شده است.

پیشنهادات  قیمت کلاف عراق و مصر به ترتیب ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن و ۵۸۵ دلار در هر تن می باشد.با این حال معاملاتی صورت نگرفته است زیرا خریداران بر ارائه تخفیف ۱۰ دلار تردید دارند. فروش کلاف به منطقه شورای همکاری خلیج فارس بسیار مشکل است.

یک تولید کننده به متال اکسپرت اظهار داشت: “امارات متحده عربی کلاف را با قیمت ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن و ۵۸۵ دلار در هر تن  پیشنهاد می کند، که چنین پیشنهادی برای ما خیلی کم است.” وی افزود : “در سه ماهه اول سال، ترکیه تنها حدود ۶۰٫۰۰۰ تن کلاف را به امارات متحده عربی تحویل داد،چنین چیزی باور نکردنی است.” قابل ذکر است که بازار یمن در دستور کار قرار دارد و مذاکرات پیرامون آن در حال انجام است.

پیشنهادات قیمت کلاف صادراتی ترکیه با کاهش ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن ، به مبلغ  ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن ارائه گردید؛ این در حالی است که قیمت کلاف در بیشتر کارخانه ها کاهش داشته است. تقاضا،با سفارشاتی که هنوز از اتحادیه اروپا، آفریقا و منطقه خاورمیانه به دست می آید، رضایت بخش است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری