0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پيش بيني قيمت آهن آلات در سال ۲۰۱۸

رييس انجمن وارد كننده ها و صادر كننده های محصولات تخت تركيه در بازار آهن آلات پيش بيني كرد در سال ۲۰۱۸ قيمت آهن آلات با تغييرات شديدي مواجه نخواهد شد. تغييرات قيمت ادامه خواهد يافت اما بين ۲۰ تا ۲۵ درصد در نوسان خواهد بود.

در سال ۲۰۱۷ تركيه ۱۶٫۵ ميليون تن محصول تخت فولادي مصرف كرده است در حالي كه ۸ ميليون تن واردات داشته است. صادرات محصولات تخت تركيه در سال گذشته ۴٫۵ ميليون تن بود و در مقايسه با ۳ ميليون تن در سال ۲۰۱۶ افزايش چشمگيري داشته است.

به گزارش متال بولتن آمار مذكور به طور قطعي  هنوز تاييد نشده اند اما بر اساس گزارش مركز آمار تركيه در ۹ ماه ابتداي سال، ۳٫۱۵ ميليون تن محصول تخت آهن آلات از تركيه صادر شده است كه رشد ۵۶٫۷۴ درصدي در مقايسه با سال قبل دارد.

واردات تاييد شده در دوره مذكور با كاهش ۱٫۷۵ درصدي نسبت به سال قبل ۶٫۲۳ ميليون تن و مصرف محصولات تخت با رشد ۳٫۰۲ درصدي ۱۲٫۹ ميليون تن بوده است.

بازار صادرات سال ۲۰۱۸

انتظار مي رود مصرف و صادرات محصولات تخت آهن آلات تركيه در سال ۲۰۱۸ افزايش يابد. تقاضاي داخلي  بالاست و توليد كننده هاي جديدي وارد بازار محصولات تخت خواهند شد.

مهمترين مسأله در بازار آهن آلات اقدامات تعرفه اي است. قيمت هاي رقابتي تركيه در شرايط تقاضاي قوي در اروپا و امريكا فرصت خوبي در اختيار تركيه قرار داده است.

اما درستي هر پيش بيني به اقدامات چين بستگي خواهد داشت. در سال ۲۰۱۷ صادرات فولاد چين به طور ميانگين ۵ ميليون تن بود و نسبت به ماهيانه ۱۰ ميليون در سال ۲۰۱۵ به نصف كاهش يافته است.اين امر فرصت خوبي براي كشورهاي ديگر فراهم كرد تا جايي كه سال ۲۰۱۷ بهترين سال براي تولیدکنندگان آهن آلات از ۲۰۰۸ تا كنون بوده است.

قيمت اسلب و مواد اوليه در حال افزايش است و به اين ترتيب قيمت محصولات تخت در تركيه در سال ۲۰۱۸ افزايش خواهد يافت.

قیمت آهن آلات

دورنماي بازار پيش روي آهن آلات چين چه خواهد بود

در هفته اي كه گذشت بازار فولاد چين شاهد رشد چشمگير قيمت در اوائل هفته و افت ناچيز در پايان هفته بود. در اين ميان، بهاي بيلت تانگشان بيشترين افزايش را تجربه نمود و به ۳۶۰۰ يوان در روز پنجشنبه رسيد. با اين حال، اكثر تقاضاي ايجاد شده در بازار از سوي تجار براي انباشت موجودي زمستانه انجام شده و تقاضاي موثري از سوي مصرف كنندگان نهايي در بازار ديده نشده است.

ميانگين بهاي ميلگرد در ۲۵ استان چين در حدود ۴۱۰۷ يوان برآورد شده كه نسبت به هفته گذشته ۱۳ يوان رشد را نشان مي دهد. در حال حاضر، موجودي انبارهاي ميلگرد در ۲۵ شهر بزرگ كشور ۴ ميليون و ۴۸۲ هزار و پانصد تن بر آورد مي شود كه نسبت به هفته گذشته رشدي معادل ۳۱۵ هزار و ۸۰۰ تن را نشان مي دهد. بر طبق نظر سنجي هاي انجام شده، عمده فعالان بازار آهن آلات اعتقاد دارند كه در هفته پيش رو بازار آهن آلات چين با ثبات نسبي در بخش ميلگرد مواجه خواهد بود

نوسانات قیمت محصولات فولاد تخت

ورق گرم نيز در هفته اي كه گذشت با رشد نسبي همراه بود و توانست با ۱۲ يوان افزايش قيمت به ميانگين بهاي ۴۱۳۸ يوان به ازای هر تن برسد. ميزان موجودي ورق گرم انبارهاي كشور در طي هفته گذشته بالغ بر ۱ ميليون ۷۷۸ هزار و ۶۰۰ تن برآورد شده كه ۲۰ هزار و ۳۰۰ تن افزايش را نسبت به يك هفته پيش نشان مي دهد. در بازار آهن آلات جنوب غرب چين و شمال چين، به ترتيب بيشترين و كمترين مصرف ورق گرم را طي هفته اي كه گذشت داشته اند. اكثر فعالان بازار معتقدند كه بازار ورق گرم نيز در هفته پيش رو با ثبات نوساناتي حول دامنه قيمت فعلي همراه خواهد بود

با افزايش قيمت در هفته گذشته، علاقه خريدارن براي انباشت موجودي زمستانه كم كم رو به افول گذاشت كه اين موضوع هم در بازار نقدي و هم در بازار فيوچرز بازتاب خود را نشان داد. با نزديك شدن به عيد شكوفه ها، رفته رفته فعاليت هاي تجاري به حالت تعليق در خواهند آمد و حجم مبادلات كمتر خواهد شد. براي بازار هفته آينده فولاد چين مي توان بازاري با ثبات و بدون اتفاق غير منتظره اي را متصور بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری