0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقویت بیشتر قیمت سیم آرماتور ترکیه  

تولیدکنندگان سیم آرماتور ترکیه ، پیشنهادات قیمت خود را دوباره در داخل و خارج از کشور افزایش دادند. علت اصلی افزایش قیمت سیم آرماتور ، رشد قیمت قراضه است که با تقاضای داخلی کافی، به طور قابل توجهی بیشتر شده است. علاوه بر این، فرصت هایی برای کارخانه ها برای بهبود فروش سیم آرماتور صادراتی در مقصدهایی خاص وجود دارد، هر چند که عرضه کنندگان عمدتاً  عجله ای ندارند و در تلاش هستند تا تصویر روشن تری از بازار ببینند.

قیمت سیم آرماتور ترکیه در پیشنهادات فعلی برای محموله ماه سپتامبر در محدوده ۴۷۵ تا ۴۸۵ دلار در هر تن فوب بسته به کارخانه، برآورد شده است که حدود ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن در طول هفته افزایش یافته است. با توجه به اینکه روند  بازار در بخش های قراضه و شمش مثبت به نظر می رسد، تولیدکنندگان برای فروش حجم زیادی سیم آرماتور، عجله ای ندارند. یک منبع تجاری به متال اکسپرت گفت: ” قیمت قراضه در حال افزایش است.

بنابراین اگر در حال حاضر قیمت سیم آرماتور تا حد زیادی افزایش داشته باشد، که در اینصورت ممکن است آنها سودهایی را در این فروش ها را از دست بدهند.”  پیرامون کشورهای جنوب شرقی آسیا که شامل  کشورهای سنگاپور و هنگ کنگ می باشد، و همچنین کشورهای منطقه مدیترانه و اتحادیه اروپا بررسی هایی انجام شده است. یک منبع معتقد است که هم دلار و هم یورو از این مورد حمایت می کنند و ممکن است به زودی فروش هایی در اروپا  به انجام برسند. او می افزاید:  ” در بخش صادرات آنها می توانند قیمت سیم آرماتور را معادل  ۴۷۴ تا ۴۸۰ دلار در هر تن فوب عرضه کنند.”

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

در عین حال، به رغم کاهش معین در فروش و با توجه به نوسانات ارز، عرضه به بازار داخلی همچنان یک اولویت می باشد. شرکت ایکداس اعلام کرد که قیمت های جدید سیم آرماتور برای بازارهای داخلی  را به مبلغ ۴۹۷ دلار در هر تن ( ۲٫۰۷۰ لیره در تن ) CFR  مارمارا و ۴۹۰ دلار در هر تن ( ۲٫۰۴۰ لیزه در تن ) کارهای سابق بیگا عرضه می دارد که ۱۵ تا ۱۶ دلار در هر تن ( ۳۰ لیره در هر تن )از اوایل ماه جولای تا کنون کاهش داشته است.

سطح پیشنهاد شده فعلی برای  قیمت سیم آرماتور ترکیه ، بسته به به منطقه آن ۴۸۷ تا ۴۹۵ دلار در هر تن( ۲٫۰۳۰ تا ۲٫۰۶۰ لیره در هر تن ) کارهای سابق می باشد،که از ۵ تا ۷ دلار در هر تن  در طول هفته افزایش داشته است. یک تولید کننده به متال اکسپرت اظهار داشت: ” تقاضا هنوز هم خوب است، ما انتظار داریم که چنین تقاضایی تا پایان ماه جولای، و برای برخی از قسمت ها حتی تا ماه آگوست ادامه داشته باشد.” قیمت هایی که به لیره شامل ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند، ولی ارقامی که به دلار آمریکا هستند شامل مالیات نمی شوند. همچنین نرخ ارز ۱ دلار = ۳٫۵۳ لیره ترکیه می باشد.

قیمت سیم مفتولی

انجام معاملات جدید لبنان برای سیم آرماتور اکراین و اتحادیه اروپا 

به دلیل قیمت های جذاب، لبنان مقادیر بیشتری سیم آرماتوررا از اوکراین رزرو کرده است. با این حال تناژ محموله سیم آرماتور نسبتاً کوچک بوده است، زیرا اکثر معامله گران و کاربران نهایی معتقدند روند صعودی به زودی به پایان خواهد رسید. علاوه بر این، بعضی از آنها ترجیح می دهند رزرو های نگران کننده اروپایی را که برای شمال آفریقا تعیین شده اند، بیشتر بررسی کنند.

متال اکسپرت یادآور شد که در ابتدای این هفته، مشتریان لبنان بیش از پنج هزار تن سیم آرماتور را از شرکت آرکلور میتال با قیمت ۴۷۵ دلار در هر تن CFR خریداری کردند که ۱۰ دلار در هر تن بیشتر از دو هفته گذشته است. همچنین برخی از فعالان بازار داخلی گزارش کردند که برخی از تاجران  حدود ۲۰٫۰۰۰ تن سیم آرماتور را از مبادلات اروپایی در هفته گذشته به قیمت ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار در هر تن CFR  ( ۴۱۰ دلار در هر تن فوب) خریداری کردند که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن ارزان تر ازسیم آرماتوراوکراین است.

ضمن اینکه برای محصولات اروپایی عوارض واردات ۵٪ اعمال نمی شود. علاوه بر این، یک خریدار لبنانی معامله ای را برای سیم آرماتور اروپا با قیمتی حدود ۵۰۵ دلار در هر تن CFR  ( ۴۲۰ یورو در هر تن فوب )  مجدداً برای محموله نگران کننده ای ،به پایان رساند. در همین حال، فروشندگان داخلی قیمت سیم آرماتور خود را در میان رشد قیمت در بخش واردات و همچنین بهبود تقاضا از سوی کاربران نهایی، افزایش دادند.یک معامله گر لبنانی گفت ” بازار داخلی ما بهتر شده است. اما مردم از انجام معاملات مقادیر بزرگ مثل ۱۰۰۰ تن می ترسند. هنوز اعتقاد ندارند که قیمت سیم آرماتور را ثابت نگه دارد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری