تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

شایعاتی در بازار خرید سیم آرماتور کانادا طی ماه های گذشته

خرید سیم آرماتور

شایعاتی خرید سیم آرماتور کانادا در سال جاری

با توجه به منابع بازار که به متال بولتن گزارش دادند، یک پرونده تجاری جدید در مورد خرید سیم آرماتور وارداتی ممکن است در چند روز آینده در کانادا ثبت شود. مشخص نیست که چه کشورها می توانند درگیر شوند، اما اخیراً صادرکنندگان اصلی سیم آرماتور به کانادا، شامل بلاروس، اسپانیا، پرتغال و تامین کنندگان شرق آسیا مانند تایوان، هنگ کنگ و ژاپن در این فهرست هستند.

یکی از معامله گران سیم آرماتور که محموله قابل توجهی را به کانادا وارد می کند، انتظار داشت که این پرونده تجاری در روز جمعه ۱۹ آگوست به ثبت برسد. طبق اظهارات دومین معامله گر سیم آرماتور آمریکای شمالی که اخیراً  یک مورد پرونده تجاری بالقوه را تأیید کرده است، سیم آرماتور از اسپانیا و پرتغال به طور معمول به شرق کانادا منتقل می شود، در حالی که صادرکنندگان آسیایی غرب کانادا را هدف قرار می دهند.

یک منبع تهیه کننده در شرق کانادا گفت : این پرونده ممکن است شامل یک مفتول ساز کانادایی باشد که برای صادرات از اروپای شرقی فراتر می رود ، اگر چه او اشاره کرد که این چیزی بیش از شایعات بازار و حدس و گمان نیست، که توسط منابع دیگر صنعت بوجود آمده است. نمایندگان سه تولیدکننده بزرگ سیم آرماتور در کانادا در زمان انتشار، اظهار نظر نکردند و یا حاضر به اظهار نظر نشدند. این سه شرکت مفتول سازی در سال ۲۰۱۴، یک پرونده تجاری را برای خرید سیم آرماتور به کانادا از چین، کره جنوبی و ترکیه تنظیم کردند.

ارزیابی میزان صادرات سیم آرماتور ماه های گذشته

تولیدکنندگان فولاد کانادا Assn، که نماینده شرکتهای مفتول سازی کانادا هستند و در گذشته پیرامون موارد تجارتی نیز به آن اشاره شد، همچنان از اظهار نظر در این مورد خودداری می کند . با توجه به پایگاه داده های بین المللی تجارت کالاهای کانادا، طبق یک مقیاس واردات کلی ، بلاروس از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی به کانادا  هیچ محموله ای برای خرید سیم آرماتور صادر نکرده است ، اما پس از آن اسپانیا و پرتغال،  دومین صادرکننده بزرگ سیم آرماتور در نیمه اول سال جاری بود.

حتما بخوانید :  نتیجه عرضه روز گذشته شمش در بورس کالا ؟

حمل و نقل ایالات متحده به کانادا ممکن است در سال ۲۰۱۴ به اوج خود رسیده باشد، در حالی که صادرات در شش ماهه امسال کمی از سطح ۲۰۱۵ کاهش یافته است. با این حال، دولت های فردی حجم قابل توجهی از خرید سیم آرماتور را از شمال مرز بین المللی  ارسال کردند، از جمله ۹۹٫۱۸۶ تن از واشنگتن و ۷٫۰۱۹ تن از اورگان. تایوان، هنگ کنگ و ژاپن پس از ارسال مواد به کانادا در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، صادرکنندگان بزرگ بعدی بودند.

سه کشور آسیایی در حال حاضر در مسیر تکرار سال ۲۰۱۵ خود قرار دارند. طبق گفته یک تولید کننده در شرق کانادا ،به طور کلی، تقاضای خرید سیم آرماتور سالیانه به طور متوسط ​​۱٫۸ میلیون تن است و تقاضای آن در غرب کانادا حدود ۱۵۰۰۰ تا ۳۰ هزار تن است. وی گفت: بازار منطقه ای اخیرا قوی و پایدار بوده است.  یک منبع تولیدکننده گفت که اگر تولیدکنندگان کانادایی چندین کشور را هدف قرار دهند مانند اسپانیا، پرتغال و صادرکنندگان آسیایی این امر باعث می شود که خرید سیم آرماتور به طور رقابتی قرار گیرد. آژانس خدمات مرزی کانادا در اواخر سال ۲۰۱۴، عوارض های ضد دامپینگ را تا ۴۱ درصد در خرید سیم آرماتور چین، کره و ترکیه تنظیم کرد.

قیمت سیم مفتولی

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور ماه های گذشته

قیمت سیم آرماتور ایالات متحده از ۵ تا ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش پیدا کرده است. فعالان بازار گفتند که کارخانه های ترکیه به دلیل هزینه های پایدار برای مواد قراضه و مواد ذخیره شده مقاومت کرده اند، اما با کاهش خرید سیم آرماتور صادراتی مبارزه کرده اند. در نتیجه، قیمت سیم آرماتور در بعضی موارد به حدود ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار در هر تن (۳۶۳ تا ۳۶۷ دلار در هر تن) در منطقه خلیج ایالات متحده کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  تقاضای قوی در بازار داخلی، پیشنهادات میلگرد صادراتی چین را مجددا افزایش داد

در مقایسه با اوایل ماه جاری که ۴۰۵ تا ۴۱۵ دلار در هر تن (۳۶۷ تا ۳۷۶ دلار در هر تن) بود. بر اساس منبع یکی از توزیع کنندگان ایالات متحده، صادرکنندگان تایوان پیشنهادات خود را به ایالات متحده آمریکا با قیمت ۳۹۵ دلار برای هر تن (۳۵۸ دلار به ازای هر تن) پیشنهاد دادند، اما این قیمت در دراز مدت در دسترس نیست. یکی از معامله گران گفت که حتی اگرمعاملات با قیمت های پایین تر از ۳۹۵ دلار در هر تن ، شایعه  باشد، صادرکنندگان ترکیه در معاملات واقعی شرکت داشتند.

وی گفت: آنها واقعا در این قیمت سیم آرماتور (۴۰۵ دلار برای هر تن) معاملات خود را انجام دادند. اما در نهایت، اگر آنها می خواستند چندین هزار تن محموله  دیگر را به فروش برسانند، امکان عملی شدن معاملات با قیمت های پایین تر وجود دارد. وی به متال بولتن گزارش کرد که اخیراً دومین معامله گر سیم آرماتور ، محموله ها را با قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۳ دلار در هر تن (۳۶۳ تا ۳۶۶ دلار در هر تن) ثبت کرده است.

مقایسه قیمت سیم آرماتور در بازار جهانی

وی اضافه کرد که برای رسیدن به ۳۹۵ دلار برای هر تن، یک محموله حداقل ۲۰٫۰۰۰ تنی لازم است. سومین معامله گر قیمت سیم آرماتور ترکیه را حدود ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار در هر تن برآورد کرد ، و آنها را “بسیار پایدار” توصیف نمود. یک منبع توزیع کننده با تکیه بر تفسیر گسترده تر و تمایلات تقاضاهای اخیر ایالات متحده گفت: ” کارخانه ها در حال تلاش برای حفظ قیمت گذاری در خارج از کشور هستند، اما هیچ کس خرید نمی کند.

حتما بخوانید :  روند کاهشی قیمت آهن آلات تا پایان هفته ادامه خواهد یافت؟

به گفته معامله گران، تولیدکنندگان به تازگی سفارش واردات تازه را به صورت بسیار پراکنده انجام داده اند. به گفته معامله گران، برخی از خریداران می خواهند واردات خود را برای ورود به ژانویه ۲۰۱۷ در جریان بگذارند. آنها گفتند که برای قیمت گذاری به طور غیر معمولی  زود است، زیرا مذاکرات واردات در سال ۲۰۱۷ به طور معمول آغاز می شود. معامله گر دوم گفت: “تولیدکنندگان در تلاشند که تا جایی که می توانند هر ما خرید کمی داشته باشند.

وی افزود :”اگر به بازار نگاه کنید، قیمت سیم آرماتور داخلی به سمت جوانب حرکت کرده است، اما من هنوز هم فکر می کنم که قیمت سیم آرماتور داخلی کمی در چند هفته آینده کاهش پیدا خواهد کرد. به علاوه، مواد کمی در اطراف وجود دارد. با افزایش قیمت ها در ماه های آوریل و مه، معامله گران کمی کاهش یافتند و مشتریان کمی بیشتر از آنچه که مورد نیاز بودند خریداری کردند. آخرین ارزیابی قیمت متال بولتن برای سیم آرماتور  وارداتی ۳۶۷ تا ۳۷۷ دلار در هر تن برآورد گردید؛ پس از آنکه قیمت سیم آرماتور در ماه آگوست ۳۶۷ تا ۳۷۶ دلار در هر تن بود.

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button