2/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاریخچه شرکت فولاد تبریز ( فولاد ناب تبریز )

شرکت فولاد ناب تبریز در راستای قرارداد همکاری اقتصادی و صنعتی دو کشور ایران و ترکیه در سال ۱۳۸۲ به ثبت رسید. این کارخانه در ۳۵ کیلومتری جاده آذر شهر واقع در شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز تاسیس شده است.

مدیر عامل فولاد ناب تبریز ، آقای کریم رحیمی است. بعد از نصب و راه اندازی ماشین آلات در خطوط تولیدی، در سال ۱۳۸۴ فاز اول این کارخانه با نام FTN تاسیس گردید و در سال ۱۳۸۹ فاز دوم این کارخانه با نام مجتمع نورد ناب تبریز (MNNA) به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

یکی از اهداف این کارخانه رسیدن به حجم تولید ۳۶۰ هزار تن مقاطع فولادی در سال می باشد. فولاد ناب به عنوان اولین شرکت خصوصی است که در راستای حمایت از سمپوزیوم فولادی گام های مهمی را تاکنون برداشته است و در سال ۱۳۹۵ میزبان برگزاری سمپوزیوم با هدف برقراری ارتباط میان کارشناسان و صنعتگران، شده است.

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه فولاد ناب تبریز

کارخانه فولاد ناب تبریز

 

فولاد ناب تبریز توانسته است از محل سرمایه گذاری مشترک ارزی با ترکیه به اهداف تولیدی خود در زمینه نوسازی خطوط تولید و رسیدن به سطح استانداردهای کیفی بالاتر دست یابد.

در حال حاضر ۱۵ درصد از ظرفیت تولیدی این کارخانه در صادرات مورد استفاده قرار می گیرد ومحصولات تولیدی آن به کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، پاکستان و ارمنستان صادر می گردد.

این شرکت در نظر دارد در راستای طرح توسعه خود ظرفیت را تا ۴۰ درصد ارتقا دهد. انواع محصولات تولیدی شامل نبشی، تیرآهن و نادوانی در سایز بزرگ است که در تولید محصولات، تمامی استانداردهای ملی و بین المللی توسط سطوح مختلف این کارخانه رعایت می گردد.

هر دو فازFTN  و MNNA انواع نبشی بال مساوی، تیرآهن و ناودانی را برای مصارف ساختمانی و صنعتی تولید می کند.

 گواهینامه ها و تقدیرنامه های دریافتی فولاد ناب تبریز

شرکت FTN در سال ۲۰۰۷ موفق به اخذ گواهینامه های ISO9001، ISO14001، OHSAS18001 در زمینه مدیریت کیفیت، بهداشت حرفه ای، محیط زیست و مدیریت ایمنی از شرکت DQS آلمان گردید.

همچنین گواهینامه ISO1002:2014 به این کارخانه در زمینه تولیدات نورد گرم تعلق گرفت. د رسال ۲۰۱۲ این کارخانه توانست موفق به دریافت عنوان واحد برتر تحقیق و توسعه شود.

از سوی دیگر این واحد توانمند فولاد ساز از سوی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی بعنوان واحد نمونه در عرصه محیط زیست شناخته شد.

شرکت فولاد تبریز

آشنایی با محصولات تولیدی شرکت فولاد ناب تبریز

 • نبشی

در کارخانه فولاد ناب تبریز انواع نبشی با بال مساوی تحت استاندارد تولید می شود. نبشی ناب تبریز دارای ستاندارد ملی شماره ۱-۱۳۹۶۸، استاندارد اروپایی ۱-۱۰۰۵۶ و استاندارد روسی ۸۵۱۰ می باشند.

استانداردهای دیگر این کارخانه در زمینه تولید نبشی، شامل استاندارد ابعاد EN10056-1:1998، رواداری های ابعادی EN10056-2:1994 و استاندارد شرایط سطحی EN10163-3:2004 می باشد. نبشی های بال مساوی کارخانه فولاد ناب تبریز درابعاد ۴۰ تا ۱۲۰ میلیمتر تولید می گردد.

 • تیر آهن

تیرآهن سنگین گرم نورد دیده نیم بال پهن موازی این کارخانه تحت استاندارد ملی ۱۷۹۱ و تیرآهن سبک گرم نورد دیده نیمه سبک نیم پهن بال موازی با استاندارد ملی شماره ۱۶۳۴۸ تولید می شود.

تیرآهن های تولیدی این کارخانه تحت استاندارهای اروپا با شیب بال مساوی ۱۴ درصد به بازار عرضه می شود. در بخش ابعاد دارای استاندارد DIN 1025-1: 1995 NF A 45-209(1983)، در زمینه رواداری های ابعادی، استاندارد EN10024:1995  و شرایط سطحی دارای استاندارد EN 10163-3:2004  است.

ابعاد تیرآهن های تولیدی شرکت فولاد تبریز در سایزهای ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰ و ۱۶۰ میلیمتر به بازار عرضه می گردد.

 • ناودانی

ناودانی های تولیدی شرکت فولاد تبریز دارای استاندارهای متعدد در سطح ملی بر اساس استاندارد ملی شماره ۱-۴۴۷۷، استاندارد اروپایی DIN EN 1026-1:2009 برای ناودانی های سنگین و استاندارد روسی GOST 8240: 1997 برای ناودانی های سبک می باشد. انواع ناودانی ناب تبریز در ابعاد ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰ و ۱۶۰ میلیمتر تولید می گردد.

۲
۳رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری