0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد در بازار داخلی و صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۳۰ ماه نوامبر روند صعودی داشته است. این در حالی است که قیمت میلگرد در بازار صادراتی این کشور و هم چنین در معاملات لحظه ای روند نزولی داشته است. قیمت میلگرد در بازار شرق چین به میزان ۴۷۹۰-۴۷۵۰ یوان (۷۲۵-۷۱۹ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۵۰-۲۲۰ یوان به اازی هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال اروپا قیمت میلگرد به میزان ۴۴۳۰-۴۴۰۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۳۰-۱۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ها در بازار فیوچرز و هم چنین شمش نیز روند صعودی داشته است. هم چنین کاهش میزان موجودی نیز از دیگر دلایل افزایش قیمت میلگرد بوده است. هم چنین آمار منتشر شده نشان می دهد میزان موجودی میلگرد طی هفته گذشته به میزان ۱۹۰۰۰۰ تن کاهش یافته و به ۱۶/۳ میلیون تن رسیده است.

ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت میلگرد صادراتی طی هفته جاری کاهش یافته است که به علت کاهش میزان تقاضا از سوی خریداران خارجی بوده است. تعداد کمی از کارخانجات این کشور قیمت میلگرد پیشنهادی خود در بازار صادراتی را به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند اگرچه برخی دیگر هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند و توجه خود را برروی بازار داخلی معطوف کرده اند. خریداران در کشور سنگاپور پیشنهادات خود را در مناقصات به میزان ۵۲۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و نشان می دهد هیچ تقاضای موثری برای خرید این محصول در کشور چین وجود ندارد.

خریداران در جنوب شرقی آسیا و هم چنین کشورهای غرب آسیا پیشنهاد قیمت میلگرد در مناقصات را به میزان ۵۵۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی تاکنون هیچ فروشنده ای این قیمت را نپذیرفته است. فعالان بازار انتظار ندارند که هیچ معمله ای با این قیمت ها منعقد شود. قیمت شمش در این کشور نیز به میزان ۳۸۹۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بیشترین معاملات برای میلگرد به قیمت ۳۹۹۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۳۳ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

انتظار افزایش قیمت میلگرد اروپا در اوایل سال آینده

انتظار می رود قیمت میلگرد در شمال اروپا در اوایل سال آینده افزایش یابد که علت این امر افزایش میزان تقاضا و افزایش فشار بر کارخانجات این کشور بوده است. به گفته برخی منابع خبری به نظر می رسد که قیمت این محصول در نیمه اول سال ۲۰۱۸ افزایش شدیدی یابد. برای ماه های ژانویه و فوریه نوسانات در بازار میلگرد شدیدتر خواهد شد و پیش بینی می شود که رشد قیمت این محصول نیز در این ماه ها بیشتر باشد. هم چنین یکی از دلایل افزایش قیمت میلگرد در سل آینده رشد قیمت قراضه آهنی وارداتی از ترکیه گزارش شده است. این پیش بینی ها برای رشد قیمت محصولات فولادی در یک چهارم ابتدایی سال آینده می باشد. افزایش میزان تقاضا و هم چنین رشد قیمت میلگرد در بازار جهانی به علت کاهش میزان تولید این محصولات در کشور چین بوده است.

هم چنین می توان دلایل دیگری را نیز برای این رشد قیمت متصور شد. کشور چین برای واردات محصولات فولادی به کشور اروپا چندان فعال نمی باشد ولی این امر موقعیت مناسبی برای کشور ترکیه برای افزایش قیمت محصولات وارداتی خود می باشد. ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۶۰-۵۳۰ یورو (۶۶۵-۶۳۰ دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای ماه دسامبر بوده است. این قیمت نسبت به قیمت ۵۷۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. برخلاف کاهش اندک در قیمت این محصول، معاملات در بازار داخلی مطلوب بوده است چراکه پیشنهادات در بازار وارداتی چندان مورد قبول خریداران نبوده است.

به گفته برخی منابع خبری در حال حاضر برخی از خریداران نیاز دارند که محموله هایی با ظرفیت بزرگ خریداری کنند و واردات این محصولات به مشکل بزرگی تبدیل شده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به میزان ۵۲۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن در کشورهای شمال اروپا رسیده است. این قیمت نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی شنیده شده از کشور ترکیه به میزان ۵۱۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی روسیه به میزان ۴۹۵ یورو به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری