قیمت میلگرد صادراتی چین در روز های پایانی سال 2017

6 سال پیش1126بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
قیمت میلگرد صادراتی چین در روز های پایانی سال 2017

قیمت میلگرد در بازار داخلی و صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 30 ماه نوامبر روند صعودی داشته است. این در حالی است که قیمت میلگرد در بازار صادراتی این کشور و هم چنین در معاملات لحظه ای روند نزولی داشته است. قیمت میلگرد در بازار شرق چین به میزان 4790-4750 یوان (725-719 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 250-220 یوان به اازی هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال اروپا قیمت میلگرد به میزان 4430-4400 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 130-120 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ها در بازار فیوچرز و هم چنین شمش نیز روند صعودی داشته است. هم چنین کاهش میزان موجودی نیز از دیگر دلایل افزایش قیمت میلگرد بوده است. هم چنین آمار منتشر شده نشان می دهد میزان موجودی میلگرد طی هفته گذشته به میزان 190000 تن کاهش یافته و به 16/3 میلیون تن رسیده است.

ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین به میزان 540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت میلگرد صادراتی طی هفته جاری کاهش یافته است که به علت کاهش میزان تقاضا از سوی خریداران خارجی بوده است. تعداد کمی از کارخانجات این کشور قیمت میلگرد پیشنهادی خود در بازار صادراتی را به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند اگرچه برخی دیگر هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند و توجه خود را برروی بازار داخلی معطوف کرده اند. خریداران در کشور سنگاپور پیشنهادات خود را در مناقصات به میزان 520-505 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و نشان می دهد هیچ تقاضای موثری برای خرید این محصول در کشور چین وجود ندارد.

خریداران در جنوب شرقی آسیا و هم چنین کشورهای غرب آسیا پیشنهاد قیمت میلگرد در مناقصات را به میزان 555-535 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی تاکنون هیچ فروشنده ای این قیمت را نپذیرفته است. فعالان بازار انتظار ندارند که هیچ معمله ای با این قیمت ها منعقد شود. قیمت شمش در این کشور نیز به میزان 3890 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بیشترین معاملات برای میلگرد به قیمت 3990 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان 33 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

انتظار افزایش قیمت میلگرد اروپا در اوایل سال آینده

انتظار می رود قیمت میلگرد در شمال اروپا در اوایل سال آینده افزایش یابد که علت این امر افزایش میزان تقاضا و افزایش فشار بر کارخانجات این کشور بوده است. به گفته برخی منابع خبری به نظر می رسد که قیمت این محصول در نیمه اول سال 2018 افزایش شدیدی یابد. برای ماه های ژانویه و فوریه نوسانات در بازار میلگرد شدیدتر خواهد شد و پیش بینی می شود که رشد قیمت این محصول نیز در این ماه ها بیشتر باشد. هم چنین یکی از دلایل افزایش قیمت میلگرد در سل آینده رشد قیمت قراضه آهنی وارداتی از ترکیه گزارش شده است. این پیش بینی ها برای رشد قیمت محصولات فولادی در یک چهارم ابتدایی سال آینده می باشد. افزایش میزان تقاضا و هم چنین رشد قیمت میلگرد در بازار جهانی به علت کاهش میزان تولید این محصولات در کشور چین بوده است.

هم چنین می توان دلایل دیگری را نیز برای این رشد قیمت متصور شد. کشور چین برای واردات محصولات فولادی به کشور اروپا چندان فعال نمی باشد ولی این امر موقعیت مناسبی برای کشور ترکیه برای افزایش قیمت محصولات وارداتی خود می باشد. ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 560-530 یورو (665-630 دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای ماه دسامبر بوده است. این قیمت نسبت به قیمت 570-530 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. برخلاف کاهش اندک در قیمت این محصول، معاملات در بازار داخلی مطلوب بوده است چراکه پیشنهادات در بازار وارداتی چندان مورد قبول خریداران نبوده است.

به گفته برخی منابع خبری در حال حاضر برخی از خریداران نیاز دارند که محموله هایی با ظرفیت بزرگ خریداری کنند و واردات این محصولات به مشکل بزرگی تبدیل شده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به میزان 10 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به میزان 520-490 یورو به ازای هر تن در کشورهای شمال اروپا رسیده است. این قیمت نسبت به قیمت 530-500 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی شنیده شده از کشور ترکیه به میزان 510-490 یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی روسیه به میزان 495 یورو به ازای هر تن بوده است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد