0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت سیم آرماتور کشورهای مستقل اتحادیه ای به دنبال کاهش میزان موجودی

قیمت سیم آرماتور صادراتی در هفته منتهی به ۲۷ نوامبر ثابت بوده است چراکه کارخانجات محموله های ماه دسامبر خود را به فروش رسانده اند. این در حالی است که پیش بینی می شود که میزان موجودی برای ماه ژانویه توسط کارخانجات روسیه کاهش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نسبت به هفته گذشته به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت ۵۴۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه رسیده است. پیشنهادات اخیر برای قیمت سیم آرماتور از کارخانه آرسلورمیتال اوکراین به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده است. اکثر کارخانجات واقع در کشورهای مستقل اتحادیه ای از جمله کشور روسیه پیش خرید سیم آرماتور خود را برای ماه دسامبر انجام داده اند. پیشنهادات اخیر برای قیمت سیم آرماتور نیز به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در نیمه اول ماه نوامبر بوده است. این در حالی است که یکی از عمده ترین کارخانجات تولید این محصول واقع در کشور روسیه هنوز پیشنهاد جدیدی را برای قیمت سیم آرماتور تولیدی خود اعلام نکرده است. علت این امر نیز آتش گرفتن این کارخانه بیان شده است. برخی از منابع خبری نیز اعلام کرده اند که که این کارخانه مجددا در ماه ژانویه وارد بازار خواهد شد و قیمت های پیشنهادی جدیدی را اعلام خواهد کرد. ولی تا پیش از آن قیمت سیم آرماتور پیشنهادی این کارخانه ثابت باقی خواهد ماند.

پیش بینی می شود که پس از آن قیمت سیم آرماتور نسبت به قیمت میلگرد به میزان بیشتری افزایش یابد. تاکنون هیچ پیشنهادی برای قیمت سیم آرماتور ماه ژانویه اعلام نشده است ولی تعدادی از فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها به میزان بیشتری افزایش یابد. لازم به ذکر است که امکان کاهش بیشتر قیمت این کالا وجود ندارد چراکه در حال حاضر قیمت شمش در بازار صادراتی این کالا افزایش یافته است. ارزیابی ها از شاخص قیمت بیلت تا تاریخ ۲۷ ماه نوامبر نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی به میزان ۵۲۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۱۵-۵۰۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین پیشنهادات رسمی از کارخانجات کشور روسیه به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. طی هفته جاری نیز یک پیشنهاد برای قیمت میلگرد این منطقه به میزان ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده ولی این معامله تا زمان انتشار این مطلب هنوز تایید نشده است. کارخانه BMZ نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه اعلام کرده است.

ثبات قیمت سیم آرماتور چین

قیمت سیم آرماتور در بازار داخلی کشور چین تغییرات نسبتا کمی داشته است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۴۳۰۰-۴۲۵۰ یوان (۶۵۳-۶۴۵ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان ۴۰۹۰-۴۰۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت شمش ثابت بوده است و قیمت مسیم آرماتور تضعیف شده است که علت این امر تضعیف بازار لحظه ای بوده است. قیمت این محصول به میزان ۱۸۰-۱۷۰ یوان به ازای هر تن بیشتر از هفته گذشته بوده است در حالی که این قیمت در شمال چین به میزان ۴۰-۲۰ یوان به ازای هر تن بیشتر می باشد.

بازار صادراتی محصولات مفتولی

ارزیابی ها از قیمت سیم آرماتور صادراتی به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. فعالان بازار نسبت به آینده بازار سیم آرماتور این کشور نگران می باشند. برخی از کارخانجات نیز قیمت این محصول را در بازار صادراتی به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی فعالان بازار انتظار دارند که قیمت این محصول به میزان بیشتر از ۵۴۰ دلار به ازای هر تن نرسد. اکثر کارخانجات نیز ترجیح می دهند کالای خود را در بازار داخلی پیشنهاد دهند. هم چنین پیشنهادات قیمت این محصول در مناقصات توسط خریداران به میزان ۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است. فعالان بازار اعلام کرده اند که حدود ۴/۱ میلیون تن موجودی از این محصول در شمال چین وجود دارد. ولی به نظر نمی رسد که قیمت این محصول کاهش یابد چراکه میزان موجودی این محصول در بازار لحظه ای بسیار پایین می باشد.

قیمت شمش در معاملات صورت گرفته در بازار چین به میزان ۳۸۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. بیشترین قیمت معاملات سیم آرماتور نیز به میزان ۳۸۱۴ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۲ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری