تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

پشم شیشه

پشم شیشه

همراهان گرامی به علت نوسانات لحظه ای بازار ، جهت دریافت قیمت نهایی محصولات ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمائید

شماره تماس ۳۵۱۵۵-۰۳۱

اهمیت مقاومت حرارتی در عایق های ساختمانی

در حال حاضر یکی از عواملی که در هنگام خرید یک عایق حرارتی به آن توجه می شود، میزان مقاومت حرارتی آن عایق می باشد. بنابراین شاخص ارزش گذاری بر عایق ها قدرت عدم تغییر و تخریب آن ها در برابر آتش تلقی می شود. مثلا در مورد عایق پشم شیشه باید گفت: هر چه قدر که مقاومت حرارتی پشم شیشه بالا تر باشد، این نوع عایق به نسبت گرمای کمتری را نیز از خود عبور می دهد و در هزینه های مربوط به مصرف انرژی هم صرفه جویی بیش تری را به همراه دارد.

پس بنابراین مشتریان به هنگام خرید عایق پشم شیشه به جای این که به ضخامت آن دقت کنند، بهتر است مقاومت حرارتی عایق مورد نظر خود را با عایق های دیگر مقایسه کنند. علاوه بر این، خریداران اغلب نسبت به هزینه ای که برای خرید پشم شیشه قائل می شوند، از قیمت فعلی آن در بازار نیز چندان ناراضی نیستند.

چرا که با یک بار هزینه کردن برای خرید عایق پشم شیشه ، از هزینه های جانبی دیگر به شدت می کاهند و این خود مزیت بزرگی برای این محصول است. طبق اطلاعات ارائه شده در منابع مختلف، قیمت پشم شیشه طی حدود یک ماه گذشته ثابت اعلام شده است. در حال حاضر در تاریخ پنجشنبه ۳  اسفندماه ۱۳۹۶ قیمت پشم شیشه ۱٫۲۰ با طول ۱۵ و دانسیته ۱۰ با ضخامت ۲ اینچ در حدود ۴۶۱۰۰ تومان معامله می شود. علاوه بر این، قیمت پشم شیشه با رول فویلدار آلومینیوم و ضخامت ۲ اینچ نیز در حدود ۵۰۶۰۰ تومان اعلام می شود.

پشم شیشه عایقی مناسب برای ساختمان

همان طور که می دانید امروزه از پشم شیشه برای عایق کاری کف و همچنین سقف ساختمان های مختلف استفاده می شود. این کار را می توان با سهولت و با استفاده از فناوری های جدید روز دنیا عایق کاری کرد. علاوه بر این، امروزه در صورت وجود فضای کافی، دیوار های خارجی ساختمان ها را نیز می توان با عایق پوشاند.

پشم شیشه اصفهان

در بحث مقررات و قوانین ملی ساختمان نیز به این امر اشاره شده که طبق مبحث ۱۹، باید کلیه ساختمان هایی که ساخته می شوند به میزان کافی عایق کاری شوند؛ البته انتخاب نوع عایق به دلخواه خود افراد است اما در این موارد عایق پشم شیشه با کارایی بالای خود جای خود را در بین عایق های دیگر باز کرده است. اما لازم به ذکر است که استفاده از هر نوع عایق بدون رعایت کردن برخی نکات مشکلاتی را به همراه می آورد. بر اساس مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان رعایت برخی از نکات که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد در ساختمان اجباری است:

عایق‌کاری دیوارهای پیرامونی ساختمان یکی از مواردی است که بر آن تاکید زیادی می شود. پس از آن قانون اجباری نصب پنجره‌های دوجداره با قاب‌های فلزی ترمال‌بریک، PVCC استاندارد و یا چوبی نیز یکی از قوانینی است که رعایت آن ضروری است.

انجام عایق ‌کاری لوله‌های تاسیسات با هر نوع عایق مثل پشم شیشه و…(به انتخاب افراد) و پوشاندن کانال‌های انتقال هوا و سیستم تولید آب ‌گرم با این پوشش نسوز اجباری می باشد. پس از انجام این اعمال در گام بعدی نصب سیستم ‌های کنترل کننده موضعی همچون شیر های اتوماتیک بر روی رادیاتورها نیز لازم و ضروری می باشد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۳ / ۵٫ تعداد رای: ۲۱

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

Call Now Button