0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نگاهی به رکود بازار شمش صادراتی ایران

به گفته منابع خبری پیشنهادی برای خرید ۵۰ هزار تن بیلت گرید ۵SP با ۵۰ درصد پیش پرداخت و به قیمت ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب به یکی از تولیدکنندگان اهن آلات کشور وصول شده است. در صورتی که این قرارداد نهایی شود، رکورد معامله شمش صادراتی کشور از لحاظ قیمت و پیش پرداخت شکسته خواهد شد.

افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ اهن وارداتی در چین افزایش یافته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط رو به پایین بوده است. در همین حال قیمت سنگ آهن داخلی در این کشور ثابت بوده است. در حال حاضر سنگ اهن هند با خلوص ۵/۶۳ درصد تنی ۷۹ دلار به فروش می رسد. در همین حال سنگ اهن کنسانتره با خلوص ۶۶ درصد تنی ۹۹ دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

بعد از تعطیلات چشم اندازها به بازار آینده چین مثبت می باشد از این رو تجار قیمت فروش سنگ آهن را افزایش داده اند. در هر حال تقاضا هنوز به حالت عادی بازنگشته است ولی با این حال انتظار می رود تقاضا در هفته پیش رو افزایش یابد. در همین حال قیمت آتی سنگ اهن در بازار بورس کالای دالیان بعد افزایش سریع در سه روز گذشته کاهش داشته است. با توجه به افزایش قیمت در هفته گذشته انتظار می رود قیمت سنگ اهن وارداتی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران

قیمت صادراتی بیلت و اسلب ایران نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است. طبق ارزیابی قیمت متال بولتن قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته گذشته برای هر تن ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار FOB بوده که نسبت به هفته گذشته آن برای هر تن ۴۹۵ تا ۵۱۰ دلار FOB بوده افزایش داشته است. چندین محموله بیلت برای تحویل آوریل به کشورهای جنوبی ایران و آفریقای شمالی تنی ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار FOB بنادر جنوب فروخته شده است.

قیمت آهن آلات

از این محموله ها یک محموله ۵۰۰۰۰ تنی به امارات متحده عربی و یک محموله ۲۰۰۰۰ تنی به عمان فروخته شده است. یک خریدار در کشور عمان یک سفارش ۲۵۰۰۰ تنی به قیمت ۵۲۵ دلار CFR یا ۵۰۵ دلار FOB ثبت کرده است. به گفته منابع یک محموله به قیمت تنی ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار FOB به مصر فروخته شده است. آخرین قیمت اعلام شده توسط تولیدکنندگان بیلت در ایران تنی ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار FOB بوده است.

در همین حال قیمت اسلب صادراتی ایران به تنی ۵۱۵ تا ۵۳۵ دلار FOB افزایش یافته است. فولاد مبارکه بزرگ ترین تولیدکننده اسلب کشور قیمت اسلب خود را برای بازار اروپا تنی ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار FOB اعلام کرده است که تا به حال هیچ گونه سفارشی ثبت نشده است. آخرین قیمتی که شرکت فولاد مبارکه اسلب خود را به فروش رسانده برای هر تن ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار بوده است.

افزایش قیمت پیشنهادی کارخانه های کره جنوبی برای مزایده قراضه H2 ژاپن

در ۱ مارس ۲۰۱۸ کارخانه های کره جنوبی قیمت پیشنهادی خود را برای مزایده قراضه H2 ژاپن افزایش دادند. قیمت پیشنهادی خود را اتی ۳۲۴ تا ۳۲۹ دلار FOB توکیو اعلام کردند. به گفته منابع از زمانی که قیمت ها در اواسط فوریه کاهش یافت این دومین بار است که کارخانه های کره جنوبی قیمت پیشنهادی خود را افزایش داده اند قیمت پیشنهادی اعلام شده در ۶ مارس تنی ۳۳۹ تا ۳۴۵ دلار FOB توکیو بوده که حداقل قیمت تنی ۶ دلار و حداکثر  قیمت تنی ۵ دلار نسبت به ۱ مارس افزایش داشته است.

کاهش قیمت بیلت و اسلب بازار اهن داخلی چین

قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در اوایل هفته گذشته بی دلیل کاهش تولید اهن آلات برای حفظ محیط زیست و چشم انداز مثبت تجار به بازار قیمت ها افزایش یافت. در هر حال در اواخر هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین روند کاهشی پیدا کرد که تاثیر منفی بر بازار بیلت و اسلب چین گذاشت. از آن جایی که هوا در حال گرم تر شدن می باشد تقاضا در حال افزایش است. انتظار می رود قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری