تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

تازه ‌ترین و جدید ترین پیش‌بینی ها در مورد بازار آهن آلات ایران در روزهای آتی

قیمت تیرآهن

 به گزارش گروه بورس فلزات- درروزهای گذشته از هفته‌ پیش قیمت تیرآهن کاهش یافت.

به گزارش مرکزآهن ، دیروز بهای هر شاخه تیرآهن نسبت به چهارشنبه هفته گذشته با کم شدن قیمت روبه‌رو بود. قیمت تیرآهن اچ وارداتی به آسیا در طول ماه گذشته بدلیل کمبود تقاضا کاهش یافته است . شرایط بازار در مالزی بهتر از سنگاپور بود باوجودی که افت ارزش رینگیت (پول ملی) مالزی واردکنندگان را در پرداخت با دلار برای خرید تیرآهن محدود کرده است .

بر اساس گزارش مرکزآهن، روز گذشته هر شاخه تیرآهن ۱۴ با کاهش بها ۱۵هزار ریالی نسبت به چهارشنبه هفته قبل به بهای یک میلیون و ۱۷۵هزار ریال در بازارارائه شد.

در مدت ذکر شده ، همچنین هر شاخه تیرآهن ۱۶و۱۸ نیز با کم شدن ۱۵و ۲۰هزار ریالی نسبت به چهارشنبه هفته گذشته به ترتیب به بهای یک میلیون و ۴۷۵هزار ریال و یک‌میلیون و ۹۷۰هزار ریال رسید.

گزارش مرکز آهن می‌افزاید: دیروز گروه تیرآهن درشت نیز کاهش بها را در بازار مواجه شد به گونه‌ای که هر شاخه تیرآهن ۲۰، ۲۲، ۲۴ به بهای ۲میلیون و ۶۴۰هزار ریال، ۲میلیون و ۸۴۰هزار ریال و ۳میلیون و ۷۲۰هزار ریال در بازار غیررسمی ارائه شد.

در ذکر شده هر شاخه تیرآهن ۲۷ با کاهش بهای ۵۰هزار ریالی نسبت به چهارشنبه هفته گذشته به بهای۴میلیون و ۸۰۰هزار ریال رسید. گزارش  مرکز آهن حکایت ازاین موضوع دارد: دیروزبهای هر کیلو میلگرد در بازار غیررسمی نیز با نوسان زیادی مواجه نبود به گونه‌ای که میلگرد ۸آجدار کلاف نوردی با افزایش بها هر کیلو ۵۰ریالی به بهای ۶هزار و ۶۵۰ریال رسید. در این میان دیروز بهای هر کیلو میلگرد ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲ و ۲۵آجدار میانه نسبت به چهارشنبه هفته قبل بدون تغییر به همان قیمت ۶هزار و ۶۰۰ریال عرضه شد.

حتما بخوانید :  تداوم خودنمایی بسته ارزی در بازار فولاد

مقاطع فولادهای ساختمانی:

مقاطع فولادهای ساختمانی عموماً با یک حرف که بیانگر مقطع و دو عدد دیگر (که برای نبشی سه عدد است)، مشخص می شوند. عدد اول، عمق مقطع را بر حسب اینچ یا میلی متر و عدد دوم وزن مقطع را در واحد طول برحسب پوند در هر فوت یا کیلوگرم در هر متر نشان می دهد؛ مانند ۱۴w*87 مقطعی بال پهن، با عمق ۱۴ اینچ و وزن ۸۷ پوند در هر فوت. مقطع نیز نبش با دو ساق مساوی است، با طول ۸ اینچ و ضخامت یک دوم اینچ، که آن را به این صورت نیزمشخص می کنند. برخی مقاطع نوردی این گونه نشان داده شده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی فعالان مرکزآهن، بازار آهن آلات طی هفته آینده با رکود مواجه خواهد شد.

به اعتقاد این فعالان مرکز آهن ، به تجربه ثابت شده است که طی هفته‌هایی که از تعطیلی برخورداند، بازار آهن با رکود روبه‌رو می‌شود و قیمت هن ادچک قابل توجهی نمیش ود اما بعدازسپری شدن تعطیلات با افزایش مجدد بها و کم شدن تدریجی وبی اثر آهن مواجه می شود.

همچنین بر اساس پیش‌بینی انجام شده از سوی مرکز آهن، طی هفته گذشته  بهای آهن آلات با افزایش روبه‌رو خواهد شد که این خود باعث تاثیر قیمت بر ساخت در اینده خواهد شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۵ / ۵٫ تعداد رای: ۱

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button