2.6/5
5رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت پروفیل طی هفته گذشته

طی هفته گذشته شاهد نوسانات زیادی در بازار آهن آلات بودیم و این نوسانات تاثیر زیادی بر قیمت پروفیل در بازار داخلی گذاشته است. جهش ناگهانی نرخ دلار تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت محصولات فولادی داشته است و همان طور که مشاهده شد شاهد جهش شدید در قیمت پروفیل طی هفته گذشته و اواسط هفته بودیم.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا نرخ دلار کاهش یافته و شاهد آرامش نسبی در بازار این محصولات بودیم. در روزهای ابتدایی هفته نرخ دلار به ناگهانی افزایش یافته و این امر سبب القای سیگنال های مثبت به بازار فولاد گشته و در نتیجه آن قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل افزایش ناگهانی یافته است.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته سیگنال های منفی در بازار فولاد پدیدار شده که سبب افت قیمت محصولات فولادی گشته است. یکی از عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت این محصولات کاهش مجدد قیمت دلار بوده است که سبب افت قیمت آهن آلات از جمله قیمت پروفیل طی روزهای پایانی هفته گشته است.

هم چنین قیمت شمش نیز طی هفته گذشته روند نزولی داشته که از جمله عوامل موثر بر قیمت محصولات فولادی بوده است و سبب آرامش بازار گشته است. هم چنین از دیگر عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی طی هفته گذشته می توان به برودت هوا اشاره کرد که سبب افت قیمت این محصولات گشته است. کاهش قیمت آهن آلات طی روزهای پایانی هفته گذشته بیشتر تحت تاثیر نرخ دلار بوده است.

عوامل موثر بر کاهش قیمت پروفیل

با این حال عوامل دیگری از جمله کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی و هم چنین کاهش قیمت شمش و کاهش میزان تقاضا سبب افت قیمت این محصولات گشته است. در سایر بازارها نیز این روند مشاهده گردیده است ولی نسبت به سایر بازارها شتاب کم تری داشته است. طی روزهای پایانی هفته گذشته افزایش قیمت دلار متوقف گردیده و به دنبال آن قیمت محصولات فولادی نیز روند نزولی را در پیش گرفته است.

قیمت پروفیل اصفهان

در حال حاضر بازار وارد روند کاهشی شده است که در نتیجه افت بهای دلار می باشد. در وهله اول به نظر می رسد که افت قیمت محصولات فولادی در نتیجه افت قیمت دلار بوده است ولی اگر دقیق تر نگاه کنیم متوجه می شویم که این افت قیمت در نتیجه عوامل دیگری نیز بوده است. از جمله عوامل منفی موثر بر بازار می توان به برودت هوا و کاهش قیمت آهن آلات در بازار جهانی اشاره کرد.

در حال حاضر آینده بازار نامشخص می باشد و نمی توان گفت که چه روندی را طی روزهای آتی در پیش خواهد گرفت. ولی نکته ای که واضح است این است که بازار طی هفته آینده به آرامش خواهد رسید و قیمت ها در اکثر مبادی افت خواهد کرد. می توان گفت که رشد قیمت ها با توجه به روند کاهشی قیمت دلار و کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی متوقف گردیده است ولی نمی توان گفت که به طور کامل از بین رفته است و هنوز امکان بازگشت قیمت ها وجود دارد.

پیش بینی بازار هفته جاری

با این حال هنوز نمی توان به رشد مجدد قیمت ها در بازار امید داشت زیرا هم چنان بازار از کمبود میزان تقاضا و برودت هوا رنج می برد و نمی توان گفت که قیمت ها طی روزهای آتی مجددا افزایش یابد. هم چنین روند نزولی قیمت شمش نیز بر بازار تاثیر عمده ای خواهد داشت و در صورتی که این روند در بازار ادامه یابد می توان گفت که قیمت محصولات فولادی هم چنان روند نزولی خواهد داشت و طی هفته آینده شاهد آرامش در بازار این محصولات خواهیم بود.

مساله ای که در حال حاضر همگان به آن اذعان دارند این است که افت قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل در نتیجه ی افت قیمت دلار می باشد ولی باید توجه داشت که افت قیمت شمش تاثیر بیشتری بر ای مساله داشته و افت قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل بیشتر تحت تاثیر افت قیمت شمش می باشد. هم چنین قیمت شمش در بازار جهانی نیز افت کرده است که این امر نیز سبب تشدید افت قیمت محصولات فولادی طی روزهای اخیر گشته است.

2.6/5
5رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0