0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت سیم آرماتور صادراتی چین با کاهش تقاضا

در این هفته قیمت سیم آرماتور صادراتی چین با روند صعودی در بازار فولاد کشور رو به رو شد، اما و در مقایسه با تقاضای داخلی و خارج از کشور، کاهش یافت، که این کاهش تقاضا در ماه آینده می تواند منجر به کاهش قیمت سیم آرماتور شود.

در حال حاضر اکثر صادرکنندگان قیمت سیم آرماتور چین را حدود ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن فوب عرضه می کنند،که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن بالاتر از سطح  قیمت سیم آرماتور درهفته گذشته و ۱۰ دلار در هر تن کمتر از سطح می باشد. تقاضای بازار خارجی در مقایسه با قیمت های ثابت، متوسط ​​است. یک تاجر چینی به متال اکسپرت اظهار داشت: “ما برخی محموله های سیم آرماتور را به کشورهای آسیایی فروخته ایم، اما این محموله ها بزرگ نبوده اند.”

حمایت از بازار داخلی

در این شرایط، پیشنهادات قیمت سیم آرماتور صادراتی ، با افزایش نرخ سیم آرماتور داخلی مورد حمایت قرار می گیرد که طی یک هفته ۸ دلار در هر تن افزایش یافته است (۴۶ یوان در هر تن). در یک مقایسه ۶ هفته ای، قیمت سیم آرماتور  ۱۲ تا ۱۳ دلار در هر تن، با افزایش مواجه شده است.( ۹۳ تا ۱۰۲ یوان در هر تن).

با این حال، اخیراً تجارت در بازار داخلی شروع به کاهش قیمت سیم آرماتور کرد. موجودی سیم آرماتور انبار معامله گران، که طی ۶ هفته گذشته به تدریج کاهش داشت و در طول این دوره ۴٫۳٪ از آن دست رفت، این هفته دوباره شروع به بارگیری کرد، که این مورد نشان دهنده عدم تمایل مصرف کنندگان برای رزرو سیم آرماتور می باشد.

با توجه به موارد فوق و اینکه فصل رکود فولاد در چین در حال نزدیک شدن است، اکثر فروشندگان داخلی پیش بینی بازار سیم آرماتور را نزولی نشان می دهند. در این ماه، گروه هبی، گروه Angang و WISCO پیشنهادات قیمت سیم آرماتور داخلی را کاهش دادند تا قیمت سیم آرماتور ۱۵ تا ۳۴ دلار در هر تن (۱۰۰ تا ۲۳۴ یوان در هر تن) نسبت کاهش یابد.

قیمت سیم مفتولی

معاملات بسیار کم سیم آرماتور در امارات متحده عربی

به دلیل فعالیت کم مصرف کنندگان و سطح کافی سیم آرماتوردر انبارها، تقاضا برای سیم آرماتور در امتداد ماه های گذشته در امارات متحده عربی بسیار کم بوده است. با وجود کاهش تقاضا ،خریداران هنوز هم قیمت های فعلی سیم آرماتور را غیر جذاب می دانند.

همچنین به دلیل تقاضای ضعیف در بازارهای عمده فروشی، قیمت سیم آرماتور وارداتی در دوره بازبینی ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن کاهش داشته است. قیمت سیم آرماتور۱۰ تا ۲۰ میلی متری از چین هنوز هم در پایین ترین سطح قرار دارد و با مبلغ ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار درهر تن CFR عرضه می شود. یکی از مشتریان امارات متحده عربی می گوید مذاکرات برای خرید ۱۵٫۰۰۰ تن سیم آرماتور از چین ادامه دارد.

قیمت سیم آرماتور اوکراین با نرخ ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن CFR عرضه می شود. برخی از فعالان بازار گزارش می دهند که آنها پیشنهادات قیمت سیم آرماتوررا حتی با مبلغی در حدود  ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن CFR دریافت می کنند. با این حال انجام هیچ معامله ای شنیده نشده است.

قیمت سیم آرماتور ۱۶ تا ۲۰ میلیمتری از یکی از کارخانه های اندونزی همچنان با نرخ ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار در هر تن CFR ارائه شده است. متال اکسپرت یادآور شده است که رزرو حدود ۵۰۰۰ تن سیم آرماتور در هفته گذشته ثبت شده است. قیمت پایه سیم آرماتور در مجموع دسته این محصولات تقریبا ۶۰۰ دلار در هر تن CFR بوده است.

فعالان بازار انتظار دارند تقاضا برای سیم آرماتور درماه آینده ، دوباره تضعیف گردد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری