3.2/5
13رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کارخانه فولاد کبکان مشهد

 کارخانه فولاد کبکان مشهد در دهه ی ۱۳۳۰ تاسیس گردید. این مجتمع در ابتدا یک کارگاه ریخته گری ساده بود که توسط آقای حبیب شکفته راه اندازی شد. این کارگاه ساده با هدف تولید انواع لوازم ریخته گری و لوازم سنجش آغاز به کار کرد؛ اما با تلاش و همت بلند موسس آن توانست روز به روز به پیشرفت نماید و به تولیدات خود بیفزاید.

نقطه اوج پیشرفت این کارگاه کوچک در دهه ۱۳۶۰ بود که با تدبیر و مدیریت درست و با توجه به نیازهای روز مردم در کشور، توانست قطعات تولیدی بسیاری از کارخانجات مهم و حیاتی را در کشورتولید نماید.

از جمله این کارخانجات می توان به قطعات و ملزومات مورد نیاز در خطوط تولید نیشکر، قطعات اتومبیل سازی و ماشین های کشاورزی، قطعات ریلی در صنعت راه آهن و قطعات فورج اشاره کرد.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : گروه صنعتی شکفته

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]
[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

در اواخر دهه ۶۰، این شرکت رو به تولید انواع مقاطع فولادی آورد و در اواسط دهه ۷۰ توانست موفق به تولید و ساخت انواع ماشین های تهیه نورد در کشور شود و از این طریق توانست مقاطع مورد نظر خود را از طریق ماشین های نورد که حاصل طراحی خود شرکت بود تهیه و تولید نماید.

گروه صنعتی شکفته مشهد در نهایت در سال ۱۳۸۸ به عنوان یک کارخانه تولیدی در مشهد شناخته شد. این کارخانه در کیلومتر ۲۰ جاده مشهد  قوچان و در شهرک صنعتی فناوری های برتر واقع شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تاکنون نمایشگاه های زیادی را در سطح کشور از جمله در تبریز برای معرفی محصولات خود برپا کرده است. مدیر عامل کنونی این شرکت بزرگ تولید کننده محصولات فولادی آقای محمد شکفته است؛ و میزان ظرفیت تولیدی آن ۱۰۰۰۰۰ تن در سال می باشد.

تولیدات اصلی این کارخانه شامل انواع نبشی شکفته مشهد و ناودانی است.

گروه صنعتی شکفته

معرفی انواع ناودانی گروه صنعتی شکفته

گروه صنعتی شکفته مشهد، موفق شده است که انواع ناودانی بال شیب دار با طول ثابت ۶ متر و اوزان متفاوت ۲۲،۳۳،۴۰،۵۵ و ۶۶ را تولید نماید. اصطلاحا این نوع از ناودانی ها با اوزان ذکر شده به عنوان ناودانی های بال شیب دار سبک نامیده می شوند.

استانداردها

این کارخانه انواع ناودانی های بال شیب دار را بر طبق آخرین استانداردهای بین الملی DIN 1026-1 / DIN EN 10279 آلمان و  GOST 8240 روسیه و ملی INSO 4477-1 تولید می کند.

این نوع از ناودانی ها از فولاد نورد گرم تولید می شوند. در تولید گروه صنعتی شکفته مشهد در تولید این نوع از ناودانی حداقل تلورانس را رعایت می کند. یکی از روش های مورد استفاده برای جلوگیری از خوردگی آنها  بکارگیری ابکاری گالوانیزه گرم وسرد می باشد.

ناودانی بال شیب دار سبک،  موارد مصرف بسیار متعددی در صنعت و ساختمان دارد که از آن جمله می توان به استفاده از آن در پل ، خرپا ، ستون ، تیر و غیره اشاره کرد.

آشنایی با انواع نبشی گروه صنعتی شکفته مشهد

 از محصولات تولیدی دیگر این گروه صنعتی نبشی است. در این کارخانه نبشی شکفته بال مساوی در سایزهای متنوع و طولهای مساوی ۶ متر تولید می شوند. این نوع نبشی از فولاد نورد گرم تولید می شود و در تولید آن از فولاد کم کربن استفاده می گردد.

استانداردها

تولیدات کارخانه نبشی شکفته مشهد مطابق با آخرین استاندارهای  DIN EN 10056 – 1,2 در آلمان و استاندارد بین المللی ISO 657 – 5  می باشد. برای مقاومت این مقطع فولادی از آبکاری گالوانیزه گرم وسرد استفاده می گردد تا در برابر خوردگی و فرسایش در مقابل آب و هوا محافظت گردد.

نبشی بال مساوی در انواع پروژه های عمرانی ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ که از آن جمله می توان به استفاده از آن در تیرآهن ها به عنوان بیم باربر، اتصالات ستون ها به صفحات فندانسیون در عرصه ساختمان سازی، در ستون ها و خرپاها و در پروژه های عمرانی شهری برای ساخت پل ها جهت اتصال پل ها به ستون ها و موارد متععد دیگر اشاره کرد.

۳٫۲
۱۳رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

2

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
2

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری