مرکزآهنکارخانجات تولید فولادکارخانه نورد آریان فولاد

کارخانه نورد آریان فولاد

1 سال پیش5342بازدید0دیدگاه
کارخانه نورد آریان فولاد

شرکت نورد آریان فولاد سال 85 در زمینی 220 هزار متر مربعی با هدف خودکفایی ملی تاسیس شد. این شرکت دو سایت جداگانه با فاصله یک کیلومتر از همدیگر دارد. کارخانه نورد آریان فولاد از پیشرفته‌ترین تجهیزات ساخت کارخانه‌های مانیسمان دماگ آلمان، NNK ژاپن و دانیلی ایتالیا بهره برده است؛ تجهیزاتی که استاندارد حفاظت از محیط زیست و صرفه اقتصادی بالایی را ارائه می‌دهند. این مجموعه برای تعداد زیادی از ساکنان منطقه محروم بوئین زهرا اشتغال‌زایی کرده و نزدیک به 80 درصد از بالغ بر هزار پرسنل نورد آریان فولاد از اهالی این منطقه هستند. اگر توسعه این مجموعه محقق شود، نیروی انسانی آن افزایش می‌یابد تا سهم بیشتری در کارآفرینی استان قزوین داشته باشد.

معرفی شرکت نورد آریان فولاد قزوین

این کارخانه کاملا خصوصی و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در خاورمیانه است، این مجموعه قادر به تولید انواع مقاطع فولادی شامل نبشی، ناودانی، تیرآهن، ریل و میلگرد آریان فولاد است. پس از آغاز تولید مقاطع فولادی در شرکت نورد آریان فولاد قزوین، محصولات این کارخانه در بورس فلزات تهران عرضه شد. فاصله اندک این کارخانه از بازار مصرف تهران و شمال کشور باعث شده هزینه حمل و نقل محصولات آن کاهش یابد و این موضوع، باعث کاهش آلودگی هوا و صرفه‌جویی در زمان و انرژی شده است. کیفیت بالای محصولات و رعایت استاندارهای ملی و بین‌المللی باعث شده این شرکت بتواند اعتماد مشتریان خود را جلب کند.

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه نورد آریان فولاد

نورد آریان فولاد قزوین

محصولات شرکت نورد آریان فولاد

همانطور که گفته شد محصولات شرکت نورد آریان فولاد که به بازار داخلی عرضه می‌شوند، شامل انواع نبشی با بال مساوی تا سایز 30، انواع نبشی با بال نامساوی تا سایز 30، تیر آهن دارای بال پهن و بال نازک، تیر آهن H و I، ناودانی تا مقاطع سنگین، ریل‌های سبک و نیمه‌سنگین مناسب خطوط ریلی سبک و نیمه‌سنگین، ریل‌های آسانسور، انواع میلگرد ساده و آجدار از اندازه 8 تا 32، میلگردهای مفتولی و شمش‌های فولادی برای مصرف داخلی خطوط نورد شرکت هستند.

کارخانه‌های نورد به‌صورت گام به گام به تولید محصول می‌پردازند. این کارخانه با تولید نبشی در اندازه‌های 130*130 که برای اولین بار به بازار داخلی عرضه می‌شد، شروع به کار کرد تا این‌که دیگر نیازی به واردات این کالا به کشور نبود. تولید مقاطع فولادی تیر آهن، ریل و ناودانی، مرحله بعدی فعالیت این شرکت بود که باعث خودکفایی ملی در این زمینه شد و به طراحی سازه‌های عظیم و بهبود کیفیت و مقاومت ساختمان‌ها کمک کرد. مقاطع فولادی تیر آهن H، ناودانی، نبشی بال مساوی و بال نامساوی و ریل برای اولین بار در کشور و مقاطع H و ریل برای نخستین بار در خاورمیانه در این شرکت تولید شد.

صادرات نورد آریان فولاد

آدرس کارخانه نورد آریان فولاد اشتهارد

آدرس کارخانه نورد آریان فولاد اشتهارد، کیلومتر 15 جاده بوئین زهرا- اشتهارد، منتهی‌الیه جنوب شرقی استان قزوین است. خط نورد مقاطع نیمه ‌سنگین فولادی این شرکت در سال 84 راه‌اندازی شد و به تولید سالانه 520 هزار تن تیر آهن، نبشی، ناودانی و ریل سبک پرداخت.

در سال 88، ظرفیت این خط تولید 25 درصد افزایش یافت. برای تکمیل سبد تولیدات و افزایش امکان رقابت برای این کارخانه، در مرحله بعد، خط نورد مقاطع فولادی سبک این مجموعه راه‌اندازی شد و به تولید سالانه 780 هزار تن میلگرد آجدار اختصاص یافت. در راستای تولید اقتصادی شمش، حذف هزینه‌ها و استفاده دوباره از ضایعات خط ذوب و ریخته‌گری، خط ذوب فلزات آلیاژی این واحد تولیدی با ظرفیت سالانه 300 هزار تن در سال‌های بعد تاسیس شد. فاصله کم این خط ذوب با خط نورد، به کاهش هزینه‌های حمل و نقل و تولید شرکت منجر شده است. در مرحله بعدی، در سال 91 در راستای تامین سفارش‌های مشتریان، خط دوم نورد مقاطع سبک فولادی این کارخانه برای تولید سالانه 300 هزار تن میلگرد آجدار و نبشی سبک بهره‌برداری شد.

گواهینامه شرکت آریان فولاد

مراحل تولید محصولات شرکت نورد آریان فولاد

خطوط تولید شرکت نورد آریان فولاد شامل موارد زیر هستند. در خط نورد میلگرد شماره 1، سالانه 780 هزار تن میلگرد آجدار و ساده در اندازه‌های 10 تا 32 تولید می‌شود. قیمت میلگرد روز این کارخانه اهمیت بالایی دارد و با اوضاع فعلی بازار ارائه می‌شود. در این خط تولید، شمش فولاد را وارد کوره پیش‌گرم می‌کنند و از چهار منطقه حرارتی عبور می‌دهند تا به دمای 1150 درجه سانتیگراد برسد. سپس شمش از چند استند عبور می‌کند و به شکل نهایی و عرض و ارتفاع مطلوب می‌رسد. در مرحله کوئنچ هم محصول مقاوم می‌شود.

در خط نورد میلگرد شماره 2، سالانه 600 هزار تن میلگرد آجدار و ساده در اندازه‌های 10 تا 32 تولید می‌شود. در این خط، شمش‌ها را حرارت می‌دهند تا شکل نهایی خود را پیدا کنند. سپس آنها را برش می‌دهند و بسته‌بندی می‌کنند. در خط نورد مقاطع شماره 2 سالانه 300 هزار تن نبشی و ناودانی تا اندازه 8 تولید می‌شود. خط نورد مقاطع نیمه‌سنگین فولادی به تولید سالانه 520 هزار تن تیر آهن، ناودانی، نبشی بال نامساوی و ریل سبک اختصاص دارد. در خط نورد مقاطع فولادی سالانه 200 هزار تن نبشی و ناودانی، در خط ذوب و ریخته‌گری پیوسته سالانه 200 هزار تن شمش آلیاژی و در خط ذوب و ریخته‌گری پیوسته سالانه 500 هزار تن شمش ساختمانی تولید می‌شود.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید
0