0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به دلیل کاهش تقاضا در بازار قیمت ورق سیاه داخلی چین با کاهش مواجه شد

به گزارش متال بولتن ۲۵ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار آهن آلات نقدی شرق چين (شانگهای) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۶۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۵۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۵۰ تا ۴۱۷۰ يوان رسيد. کاهش قیمت ها در روز جای به دلیل تضعیف تقاضا و کاهش حاشیه سود خریداران پایین دستی فولادی بوده است.

در روز یکشنبه بانک مرکزی چین اعلام کرد حجم ذخایر نقدینگی بانک ها بایستی کاهش یابد. این اقدام باعث افزایش خروج نقدینگی از بانک ها و رشد تقاضای داخلی بازار آهن آلات چین خواهد شد. البته ظهور نتیجه مثبت این اقدام در بازار فولاد زمان بر خواهد بود.

با این که امروز قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین کاهش یافت کاهش به دلیل محدود بودن عرضه به بازار قیمت ها همچنان بالا خواهد ماند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۱ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۴۹ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۵۳ یوان بود.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۱٫۲۵دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۶٫۲۵ دلار FOB رسید. با اینکه معامله ای در بازار انجام نشد، افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان آهن آلات باعث شد شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چین افزایش یابد.

به دلیل تردید خریداران در ثبت سفارش با فولاد سازهای چینی و عدم کاهش قیمت توسط آن ها،  تجار برای فروش در دو راهی قرار گرفته اند.

قیمت قوطی پروفیل

ثبات قیمت محصولات مفتولی در بازار آهن آلات اروپا

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی آهن آلات کشورهای اروپایی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است و این روند در مناطق شمالی و جنوب اروپا مشاهده می گردد. قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۳۵-۵۲۰ یورو (۶۲۰-۶۰۲ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است.

در حال حاضر کارخانجات در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود از جمله قیمت سیم آرماتور را افزایش دهند ولی به گفته فعالان بازار این امر به زودی محقق نخواهد شد. انتظار می رود که قیمت قراضه آهن در این کشورها طی روزهای آتی روند صعودی را طی کند در حالی که قیمت سیم مفتولی همچنان ثابت باقی خواهد ماند.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت قراضه آهن به میزان ۱۸/۳۵۲ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۹۱/۳۴۱ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. ذکر این نکته ضروری است که قیمت این محصول در جنوب اروپا ممکن است در روزهای آتی افزایش یابد و این امر پس از افت قیمت قراضه آهن در ایتالیا به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن در ماه آتی رخ خواهد داد.

کاهش میزان تولید در بازار فولاد اروپا

برخی از فولادسازان در جنوب اروپا در نظر دارند میزان تولید محصولات مفتولی خود را در روزهای آتی کاهش دهند که علت این امر تعمیرات در فصل تابستان می باشد. افت میزان تولید این محصول ممکن است در روزهای آتی منجر به بهبود قیمت این محصولات گردد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۴۵-۵۳۵ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت مفتولی در بازار صادراتی جنوب اروپا به میزان ۵۰۵-۴۹۰ یورو به ازای هر تن بوده که نرخ این محصول نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

کاهش میزان تقاضا در بازار قوطی پروفیل اروپا

قیمت قوطی پروفیل در بازار داخلی کشور اروپا در بخش های شمالی روند صعودی و در بخش های جنوبی روند صعودی داشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت قوطی آهن در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و از قیمت ۶۵۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن به قیمت ۶۵۰-۶۳۵ یورو (۷۵۳-۷۳۶ دلار) به ازای هر تن رسیده است.

تعرفه های وضع شده توسط آمریکا برای ترکیه و کشورهای اروپایی در هفته جاری بر قیمت های آن ها تاثیر داشته است. برخی از فعالان این بازارها نیز بیان کرده اند که تعرفه ها بر قیمت های پیشنهادی از سوی آن ها تاثیری نداشته است. مشتریان در حال حاضر منتظر ثبات بیشتر قیمت ها در این حوزه می باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری