0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان

قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان فعالیت در بازار این کشور می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت روز میلگرد در بازار داخلی این کشور به میزان 2300-2240 زلوتی (615-599 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 2300-2230 زلوتی به ازای هر تن کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس معاملات و پیشنهادات انجام شده در بازار می باشد. در حال حاضر میزان تقاضا مساعد بوده و میزان ساخت و ساز نیز افزایش یافته است. همچنین کارخانجات قیمت قراضه آهن را در بازار ثابت نگه داشته اند.

کاهش مجدد قیمت میلگرد چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال افزایش میزان فروش کاهش یافته است. قیمت روز میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4080-4040 یوان (628-622 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 80 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

همچنین قیمت این محصول در بازار شمال چین به میزان 3930-3880 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. تولیدکنندگان در حال حاضر ترجیح می دهند محصولات خود را به فروش برسانند چراکه در روزهای آتی میزان تقاضا کاهش خواهد یافت.

به همین دلیل کارخانجات همچنان قیمت های خود را پایین نگه داشته اند چراکه امکان کاهش میزان تقاضا در روزهای آتی بسیار زیاد می باشد. قیمت ها در بازار شرق چین به میزان 100 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است در حالی که این رقم در شمال چین به میزان 70-50 یوان به ازای هر تن می باشد.

جهت معکوس در بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 96/553 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی 46/0 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات در بازار این کشور حدودا ثابت بوده است و به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

قیمت میلگرد

این در حالی است که پیشنهادات خریداران در مناقصات به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به نرخ 545-540 دلار به ازای هر تن رسیده است. نرخ پیشنهادی آن ها طی هفته گذشته به میزان 545 دلار به ازای هر تن بوده است. برخی از خریداران قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات کاهش داده اند چراکه بازار این کشور در حال حاضر رو به ضعف می باشد.

به علت فاصله ایجاد شده میان پیشنهادات خریداران و تولیدکنندگان فعالان بازار انتظار نمی رود که در حال حاضر معامله ای در بازار این کشورها صورت گیرد. بسیاری از خریداران در انتظار کاهش قیمت ها در بازار داخلی کشور چین می باشند.

قیمت میلگرد به روند نزولی خود طی هفته جاری ادامه داده است. این در حالی است که برخی فعالان بازار انتظار دارند که این روند تداوم نیابد چراکه میزان موجودی میلگرد در حال کاهش می باشد. نرخ بیلت نیز در بازار کشور چین به میزان 3670 یوان به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد در محدوده قیمت 3760 یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان 13 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

افت بازار صادراتی میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه در روزهای اخیر روند نزولی را طی کرده است. نرخ این محصول در محدوده 560-550 دلار به ازای هر تن متغیر بوده است ولی نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. مجموعا 50000 تن میلگرد از این کشور به قیمت 540 دلار به ازای هر تن به سنگاپور فروخته شده است.

همچنین محموله دیگری به ظرفیت کمتر و با قیمت 550 دلار به ازای هر تن به آمریکا فروخته شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 550-545 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

با این حال قیمت سیم مفتولی بازار صادراتی ترکیه روند صعودی را در پیش گرفته است و پیشنهادات فروش این محصول به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 575-565 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری