0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان

قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان فعالیت در بازار این کشور می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت روز میلگرد در بازار داخلی این کشور به میزان ۲۳۰۰-۲۲۴۰ زلوتی (۶۱۵-۵۹۹ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۲۳۰۰-۲۲۳۰ زلوتی به ازای هر تن کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس معاملات و پیشنهادات انجام شده در بازار می باشد. در حال حاضر میزان تقاضا مساعد بوده و میزان ساخت و ساز نیز افزایش یافته است. همچنین کارخانجات قیمت قراضه آهن را در بازار ثابت نگه داشته اند.

کاهش مجدد قیمت میلگرد چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال افزایش میزان فروش کاهش یافته است. قیمت روز میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۰۸۰-۴۰۴۰ یوان (۶۲۸-۶۲۲ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

همچنین قیمت این محصول در بازار شمال چین به میزان ۳۹۳۰-۳۸۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. تولیدکنندگان در حال حاضر ترجیح می دهند محصولات خود را به فروش برسانند چراکه در روزهای آتی میزان تقاضا کاهش خواهد یافت.

به همین دلیل کارخانجات همچنان قیمت های خود را پایین نگه داشته اند چراکه امکان کاهش میزان تقاضا در روزهای آتی بسیار زیاد می باشد. قیمت ها در بازار شرق چین به میزان ۱۰۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است در حالی که این رقم در شمال چین به میزان ۷۰-۵۰ یوان به ازای هر تن می باشد.

جهت معکوس در بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۹۶/۵۵۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۴۶/۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات در بازار این کشور حدودا ثابت بوده است و به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

قیمت میلگرد

این در حالی است که پیشنهادات خریداران در مناقصات به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به نرخ ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. نرخ پیشنهادی آن ها طی هفته گذشته به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است. برخی از خریداران قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات کاهش داده اند چراکه بازار این کشور در حال حاضر رو به ضعف می باشد.

به علت فاصله ایجاد شده میان پیشنهادات خریداران و تولیدکنندگان فعالان بازار انتظار نمی رود که در حال حاضر معامله ای در بازار این کشورها صورت گیرد. بسیاری از خریداران در انتظار کاهش قیمت ها در بازار داخلی کشور چین می باشند.

قیمت میلگرد به روند نزولی خود طی هفته جاری ادامه داده است. این در حالی است که برخی فعالان بازار انتظار دارند که این روند تداوم نیابد چراکه میزان موجودی میلگرد در حال کاهش می باشد. نرخ بیلت نیز در بازار کشور چین به میزان ۳۶۷۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد در محدوده قیمت ۳۷۶۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۱۳ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

افت بازار صادراتی میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه در روزهای اخیر روند نزولی را طی کرده است. نرخ این محصول در محدوده ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن متغیر بوده است ولی نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. مجموعا ۵۰۰۰۰ تن میلگرد از این کشور به قیمت ۵۴۰ دلار به ازای هر تن به سنگاپور فروخته شده است.

همچنین محموله دیگری به ظرفیت کمتر و با قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن به آمریکا فروخته شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

با این حال قیمت سیم مفتولی بازار صادراتی ترکیه روند صعودی را در پیش گرفته است و پیشنهادات فروش این محصول به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری