5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی کارخانه فولادین ذوب آمل

شرکت فولادین ذوب آمل از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در شهرک صنعتی آمل با هدف تولید انواع قطعات چدنی و آهن آلات و مقاطع فولادی آغاز نمود و در حال حاضر به یکی از شرکت های مهم در این حوزه تبدیل گشته است. هم اکنون ظرفیت تولید این مجتمع فولادی در حدود ۷۷۷۰۰ تن در سال قطعات چدنی و فولادی و ظرفیت تولید ۱۰۰۰۰۰ تن مقاطع فولادی در سال می باشد. خط تولید این شرکت شامل چندین واحد می باشد. شرکت فولادین ذوب آمل از روش قالبگیری ماسه تر با خطوط مدرن اروپایی در جهت تولید قطعاتی با ظرفیت بالا بهره می برد و قالبگیری قطعات با سایزهای بزرگ نیز با استفاده از روش Co2 صورت می گیرد. در واحد ذوب نیز جهت فرآیند ذوب سازی از کوره های القایی الکتروترم و یونکر و MIT و کوره قوس الکتریکی استفاده می گردد و دارای ظرفیتی در حدود ۴۰ تن ذوب در ساعت می باشد. در قسمت ماهیچه گیری جهت تولید ماهیچه های مورد نیاز به غیر از روش های دستی از دستگاه های Cold Box و Hot Box استفاده می گردد. در مراحل بعد عملیات شات پلاست ، سنگ زنی، سند پلاست و شات پینینگ در جهت آماده سازی قطعه برای ارسال به ایستگاه های کاری بعدی و یا ایستگاه ماشین کاری صورت می گیرد. برای پلیسه گیری و تمیزکاری سطحی نیز از ماشین های مخصوص maus استفاده می گردد. پس از آن عملیات رنگ پاشی الکترواستاتیک و غوطه وری برای قطعات سفارشی صورت می گیرد.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : کارخانه فولادین ذوب آمل

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

فولادین ذوب آمل

پس از تولید، قطعات به واحد کنترل کیفیت فرستاده می شوند. این آزمایشگاه با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و تجهیزات به روز به کنترل کیفیت دقیق محصولات تولیدی این مجموعه می پردازد. در این آزمایشگاه تمامی مواد ورودی که بر کیفیت نهایی محصول تاثیر دارند اعم از پودر زغال و فروآلیاژها مورد بررسی قرار گرفته  و پس از مطابقت با شناسنامه مجوز دریافت می نماید. همچنین در این آزمایشگاه محصول تولیدی از نظر ساختار متالوگرافی و مکانیکی نیز مورد بررسی و تایید کامل قرار می گیرد. در نهایت آزمون های غیر مخرب بر روی قطعات تولیدی انجام گرفته و از لحاظ ظاهری و ترک های سطحی مورد بررسی قرار می گیرند. در راستای افزایش دقت کنترل کیفیت محصولات تولیدی، این آزمایشگاه در زمینه کنترل ابعادی مجهز به سیستم اندازه گیری CMM می باشد. در نهایت در واحد تحقیقات و توسعه رفتار ذوب در قالب شبیه سازی شده و با آنالیز و بررسی آن اقدام به طراحی تکنولوژی جهت ساخت مدل می نماید.

محصولات تولیدی شرکت فولادین ذوب آمل

این شرکت در حال حاضر به تولید انواع قطعات فولادی و چدنی نشکن مشغول می باشد. از قطعات خودرو تولیدی این مجموعه نیز می توان به دیسک ترمز؛ کاسه چرخ و کالیبر اشاره نمود. دیگر محصولات تولیدی نیز شامل قطعات معدنی، سیمانی و راهسازی، صنایع آب و فاضلاب، صنایع نفت، گاز و شیمیایی و ماشین کاری می باشد.

آدرس کارخانه فولادین ذوب آمل

آمل، شهرک صنعتی امامزاده عبدالله، فاز یک

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری