5/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مجتمع فولاد سازان دقیق تبریز

در سال 1385 زمزمه هایی از تاسیس یک کارخانه فولادی با هدف تولید مقاطع در هشترود شنیده می شد کمی بعد زمینی به وسعت 45 هزار متر مربع برای تاسیس این مجموعه در نظر گرفته شد. مسائلی چون مشکلات زیست محیطی در روند ساخت و بهره وری مجموعه وقفه ایجاد نمود که با پیگیری و بررسی حواشی با سرمایه گذاری اولیه 60 میلیارت تومان به بهره برداری رسید.

این مجموعه با سرمایه اولیه 40 میلیارد ریال هزینه خرید زمین، 60 میلیون یورو هزینه خرید تجهیزات خطوط تولیدی نورد، 600 میلیارد ریال سرمایه رفع موانع زیست محیطی و… توانست مشکلات مربوطه را پشت سر گذارد و به فاز بهره برداری نزدیک شود.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه فولاد هشترود

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

کارخانه فولاد هشترود

تاریخچه تاسیس کارخانه فولاد دقیقی

مصطفی دقیقی مدیر عامل کارخانه فولاد هشترود و موسس، از سال 1371 فعالیت های کلیدی خود در زمینه فولاد را آغاز نمود. بالغ بر دو دهه فعالیت مستمر و موفق موجب گردید در نهایت منجر به تاسیس کارخانه ای عظیم با هدف تولید انواع مقاطع فولادی در تبریز، شهرستان هشترود گردد. منطقه هشترود با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی مکان مناسبی برای تاسیس یک کارخانه فولادسازی به شمار می رود تا بتواند نیازهای استانی را رفع نموده و در راستای تکمیل سبد محصولات فولادی بکوشد. وجود راه های ارتباطی به منظور حمل و نقل محموله ها زمینه ساز ارسال محصولات تولیدی به اقسی نقاط کشور شده است. تخمین زده می شود در آینده ای نه چندان دور شاهد ارسال روزانه قریب به 800 محموله به بخش های مختلف کشور باشیم.

محصولات شرکت فولاد هشترود

مصطفی دقیقی از سرمایه گذاران مجموعه فولاد هشترود این گونه اذعان داشت که بالغ بر 400 میلیارد ریال هزینه به منظور راه اندازی خطوط تولیدی در نظر گرفته شده است. بر اساس ظرفیت های خطوط تولیدی این گونه پیش بینی می شود به زودی با افزایش ظرفیت های تولیدی، حدود هفتصد هزار تن میلگرد به صورت روزانه تولید و روانه بازار گردد. برنامه های تکمیل و توسعه خطوط تولیدی تیرآهن، ناودانی  و نبشی نیز از برنامه های پیش روی مجموعه فولادسازان دقیقی می باشد.

 • تولید کننده انواع میلگردهای فولادی
 • میلگرد آجدار
 • مقاطع فولادی
 • تیرآهن
 • نبشی

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

میلگرد فولاد هشترود در دو گرید A2 و A3 از سایز 8 الی 20 مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی تولید می گردد. میلگردهای a2 مجموعه فولاد هشترود اغلب به منظور استفاده در عملیات عمرانی مورد اسفتاده قرار می گیرد این دسته از محصولات فولادی نسبتا ترد و نیمه خشک بوده بر همین اساس توصیه می کنیم تا حد امکان از انجام عملیات جوشکاری روی سطح آن جلوگیری به عمل آید زیرا در مقاومت و خواص مکانیکی محصول مذکور تغییراتی رخ داده موجب بروز اشکال در فرایندهای بعدی می گردد. روال و ممنوعیت جوشکاری در خصوص میلگردهای گرید a3 هشترود نیز دقیقا به همین منوال است گرید a3 محصولی خشک و بسیار شکننده است پس طبیعتا عملیات خم و باز خم روی آن کاملا ممنوع بوده و حتی برای اتصال میلگردها در ستون بندی و… بهتر است از ابزار آلات مربوطه به جای جوشکاری کمک گرفته شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

گرید a3 فولاد سازان دقیقی دارای درصد تغییر شکل پایین (حدود 14 درصد) و کربن بیشتر در ترکیبات شیمیایی خود است. بر همین اساس از تغییر شکل این محصول در زوایای تند ممانعت به عمل آید زیرا در نهایت منجر به شکست محصول خواهد شد. گریدهای a2 و a3  اغلب در عملیات عمرانی، مسلح نمودن بتن و افزایش مقاومت سازه مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور تشخیص گرید محصول نیز باید آج های حک شده روی شاخه ها را مورد بررسی قرار داد. وجود آج های مارپیچی دور تا دور شاخه نشان دهنده گرید دو  و وجود آج های جناغی شکل هفت هشتی بیانگر گرید سه محصول است.

فعالیت های مجموعه فولادسازان دقیقی

شرکت فولادسازان هشترود در چند فاز مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه با ارتقاء تجهیزات و خطوط تولیدی خود زمینه ساز اشتغال 2400 نفر نیروی بومی و غیر بومی به صورت مستقیم و غیر مستقیم گشته است. پیش بینی می شود به زودی با بهره برداری خطوط تولیدی جدید و همچنین افزایش تجهیزات بالغ بر 500 نفر نیرو به پرسنل مجموعه اضافه شود.

چشم انداز و خط مشی فولاد و نورد هشترود

تامین نیازهای بازار داخلی در سطح استان و کشوری از مهم ترین برنامه های مجموعه فولاد هشترود می باشد اما با توجه به وسعت مجموعه، سرعت رشد، سرمایه گذاری های انجام شده، تهیه تجهیزات مدرن به تعداد بالا و… احتمال می رود در آینده ای نزدیک شاهد صادرات محصولات فولادی هشترود به کشورهای منطقه خلیج فارس باشیم. امید است این امر محقق و رتبه فولادی کشور با تلاش فولادسازان داخلی ارتقاء یافته ، موجبات سرافرازی کشور عزیزمان فراهم آید.

آدرس کارخانه فولاد دقیقی هشترود

این مجموعه در استان تبریز، شهرستان هشترود تاسیس شده است.

5/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری