مرکزآهنکارخانجات تولید فولادکارخانه فولاد هشترود

کارخانه فولاد هشترود

1 سال پیش3495بازدید0دیدگاه
کارخانه فولاد هشترود

کارخانه تولید مقاطع فولادی هشترود در سال 85 در زمینی 45 هزار متر مربعی در راستای تکمیل سبد محصولات فولادی تاسیس شد. گرچه مشکلات زیست‌محیطی، در روند ساخت و بهره‌وری این مجموعه وقفه ایجاد کرد، اما درنهایت این کارخانه با سرمایه اولیه 60 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. خرید زمین این کارخانه با سرمایه اولیه 40 میلیارد ریال انجام شد؛ سرمایه‌گذاران بیش از 400 میلیارد ریال برای راه‌اندازی خطوط تولیدی و 60 میلیون یورو برای خرید تجهیزات خطوط تولیدی نورد هزینه کردند. پس از صرف 600 میلیارد ریال برای رفع موانع زیست‌محیطی، مجتمع فولادسازان دقیق تبریز افتتاح شد.

مجتمع فولاد سازان دقیق تبریز

مدیرعامل، موسس و یکی از سرمایه‌گذاران کارخانه فولاد هشترود؛ جناب آقای مصطفی دقیقی از سال 71 شروع به فعالیت در زمینه آهن و فولاد کرد. وی پس از دو دهه فعالیت مستمر و موفق در این زمینه، کارخانه خود را در شهرستان هشترود واقع در استان آذربایجان شرقی تاسیس کرد. این شهرستان، شرایط و موقعیت جغرافیایی مناسبی برای تاسیس کارخانه فولادسازی را دارا است. کارخانه فولاد دقیقی، راه‌های ارتباطی مناسبی برای ارسال مقاطع تولیدی خود به اقصی نقاط کشور ارائه می‌دهد. ارسال روزانه 800 محموله به نقاط مختلف کشور، چشم‌انداز آینده این مجموعه است. از اهداف فولاد و نورد هشترود، افزایش ظرفیت خطوط تولیدی به روزانه هفتصد هزار تن میلگرد است.

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه فولاد هشترود

کارخانه فولاد هشترود

کارخانه فولاد دقیقی

تکمیل و توسعه خطوط تولیدی تیر آهن، ناودانی و نبشی نیز از برنامه‌های آینده مجموعه فولادسازان دقیقی است. مجموعه فولاد هشترود، مقاطع فولادی مختلف ازجمله میلگردهای آجدار، تیر آهن و نبشی می‌سازد. میلگرد فولاد هشترود در دو گرید A2 و A3 و اندازه‌های 8 تا 20 بر اساس استانداردهای روز ملی و بین‌المللی تولید می‌شود. میلگرد A2 فولاد هشترود ترد و نیمه‌خشک و مناسب عملیات عمرانی است و نباید عملیات جوشکاری بر روی آن انجام شود، چراکه جوشکاری، مقاومت و خواص مکانیکی محصول را تغییر می‌دهد و اشکالاتی در فرآیندهای آینده آن ایجاد می‌کند. قیمت میلگرد هشترود با توجه به تمام این ویژگی ها روزانه اعلام می‌گردد.

محصولات شرکت فولاد هشترود

از دیگر محصولات شرکت فولاد هشترود میلگردهای گرید A3 است که بسیار خشک و شکننده و عملیات جوشکاری، خم و بازخم بر روی آن ممنوع است. برای اتصال این میلگردها در ستون‌بندی باید به‌جای جوشکاری از ابزار متناسب استفاده کرد. میلگرد گرید A3 فولادسازان دقیقی، دارای درصد تغییر شکل 14 درصد است. این کالا را نباید در زوایای تند تغییر شکل داد، چون باعث شکست میلگرد می‌شود. میلگرد A2 و A3 مناسب عملیات عمرانی، مسلح کردن بتن و افزایش مقاومت سازه است. پیرامون شاخه میلگرد A2، آج مارپیچی وجود دارد و میلگرد A3، آج جناغی هفت هشتی دارد. قیمت میلگرد این کارخانه را می‌توانید در کانال‌های ارتباطی مرکزآهن مشاهده کنید.

فولاد و نورد هشترود

شرکت فولادسازان هشترود در چند فاز مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه با ارتقاء تجهیزات و خطوط تولیدی خود زمینه ساز اشتغال 2400 نفر نیروی بومی و غیر بومی به صورت مستقیم و غیر مستقیم گشته است. پیش بینی می شود به زودی با بهره برداری خطوط تولیدی جدید و همچنین افزایش تجهیزات بالغ بر 500 نفر نیرو به پرسنل مجموعه اضافه شود.

شماره تماس کارخانه فولاد هشترود

این مجموعه در استان تبریز، شهرستان هشترود تاسیس شده، برای اطلاع از شماره تماس فولاد و نورد هشترود با کارشناسان مرکزآهن در ارتباط باشید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید
0