مجتمع نورد فولاد کسری

1 ماه پیش3834بازدید0دیدگاه3.5امتیاز (6 رای)
مجتمع نورد فولاد کسری

معرفی شرکت نورد فولاد کسری اراک

مجتمع نورد فولاد کسری تولیدکننده انواع ورق های صنعتی و ساختمانی و با هدف تامین بخشی از نیاز بازار داخلی و با مدیریت کسری غفوری در سال 79 تاسیس گردید. مواد اولیه این شرکت جهت تولید انواع ورق فولادی از کارخانجات بزرگی چون فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان تامین می گردد. در حال حاضر این کارخانه در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع واقع در اراک، شهرک صنعتی شماره 3 با ظرفیت تولید سالانه 120000 تن ورق گرم با ضخامت های مختلف مشغول فعالیت می باشد. این مجتمع در حال حاضر به صورت مستقل و در قالب سهامی خاص مشغول می باشد.

مجتمع فولاد نورد کسری

محصولات تولیدی مجتمع فولاد کسری

فولاد کسری را می توان بزرگ ترین واحد تولیدی ورق فولادی در استان مرکزی به شمار آورد. عمده محصولات تولیدی این شرکت نورد اسلب و تولید ورق گرم می باشد. ظرفیت تولیدی این مجموعه در حال حاضر 90 هزار تن در سال می باشد. اکثر محصولات تولیدی این شرکت فولادهای ساختمانی بوده که با استاندارد EN10029 تولید و سپس بازرسی می شود. ابعاد محصولات تولیدی 1000*6000 میلی متر و با ضخامت 40-80 میلی متر می باشد. استانداردهای مورد استفاده این مجموعه 10025-ASTM A36-DIN 17100-EN می باشد و به دو صورت فولادهای ساختمانی RST37-2 و RST52-2 و فولادهای کربنی CK35 و CK45 می باشد. ورق های فولادی تولید شده عمدتا در صنایع کشتی سازی و صنایع دریایی، لوله سازی، ساختمان سازی و مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد ورق های فولادی تولید شرکت نورد فولاد کسری به شرح زیر می باشد.

مشخصات ورق نورد کسری

مواد اولیه شرکت

اسلب های مورد نیاز برای تولید ورق فولادی در مجتمع نورد کسری از مجتمع فولاد خوزستان و یا کشور روسیه تامین می گردد. همان طور که مستحضرید فولاد خوزستان مهمترین تولیدکننده اسلب در کشور می باشد. پس از تهیه مواد اولیه، این مواد تحت نظارت بازرسان کنترل کیفی در این شرکت قرار گرفته و پس از ورود به شرکت آزمایش های لازم بر روی آن ها انجام می گیرد. پس از انجام آزمایشات مورد نظر، این اسلب ها به کوره های پیش گرم منتقل گردیده و در دمای 1285 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند. این مجموعه مجهز به 2 دستگاه پوشری ساخت ایران برای پیش گرم کردن اسلب ها می باشد. در مراحل بعدی مواد اولیه پوسته زدایی شده و به وسیله نورد به ورق های گرم به ضخامت 40-8 میلی متر تبدیل می گردند. ابعاد اسلب های مورد استفاده برای تولید ورق های فولادی در جدول زیر نشان داده شده است.

اسلب نورد فولاد کسری

ورق های تولیدی پس از تکمیل مراحل ، جهت کنترل خواص مکانیکی، برشکاری و سایر مراحل به مراحل تکمیلی نورد فرستاده می شوند. مراحل کنترل کیفیت شامل اندازه گیری ضخامت محصول در خط تولید توسط اشعه گاما و اندازه گیری ابعاد و بررسی مشخصات ظاهری محصول بر روی بسترهای خنک کننده می باشد. آزمایشات صورت گرفته بر روی محصول نهایی در مجتمع فولاد کسری شامل آزمایش کشش، ضربه و سایر آزمایش های لازم و مطابق با استاندارهای بین المللی بوده و در صورت نیاز مشتری، آنالیز شیمیایی نیز بر روی ورق های تولیدی انجام می گیرد. آزمون های مکانیکی شامل آزمایش کشش طبق استاندارد EN10002 و آزمایش ضربه طبق استاندارد EN100045 می باشد. همچنین این مجموعه قادر به انجام انواع آزمایش های غیر مخرب براساس صلاحدید مشتری می باشد. پس از حصوص اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی و صدور گواهی نامه کیفیت، به مرحله بسته بندی رفته و در نهایت بدون عملیات حرارتی و با لبه طبیعی تحویل مشتری داده می شود.

سایر تجهیزات مجتمع فولاد نورد کسری شامل

  • دستگاه پوسته زدایی
  • قفسه نورد رفت و برگشتی
  • بسترهای خنک کننده هوا
  • دستگاه برش CNC
  • دستگاه بسته بندی اتوماتیک

آدرس فولاد نورد کسری

اراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خیابان صنعتگران شرقی

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد