خیام فولاد نیشابور

12 ماه پیش3276بازدید0دیدگاه3.9امتیاز (14 رای)
خیام فولاد نیشابور

معرفی شرکت خیام فولاد نیشابور

شركت خیام فولاد نیشابور فعالیت تولیدی خود را از سال 1397 آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی در زمینه تولید آهن و نبشی محسوب می شود. عملیات اجرایی و فنی این شرکت در احداث بی سابقه بوده و با وجود مشکلات تحریمی فعالیت خود را از  سال 91 شروع و سال 97 اولین خط تولید خود را احداث و به بهره برداری رساند. در پروژه ساخت این مجموعه بیش از 1000 تن آرماتور و اسکلت فلزی و 1250 تن تجهیزات و ماشین آلات  استفاده شده است. این مجموعه تولید مقاطع فولادی و تیرآهن را در اولین خط خود راه اندازی کرده است که ظرفیت اسمی 500 هزار تن در سال را دارا می باشد. ورود محصولات به بازار و افزایش تولید موجب می شود تا  ضمن بر طرف کردن نیازهای کشور سبب اشتغال زایی بیشتر و کاهش خروج ارز در کشور شود. این شرکت به مسایل زیست محیطی اهمیت ویژه ای داده است و کلیه مکانیزم ها و استانداردها را در چارچوب آن رعایت کرده است.

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : شرکت خیام فولاد نیشابور

شرکت تامین کننده تجهیزات بخش نورد مقاطع سنگین این کارخانه SMS Group است و دارای اتوماسیون پیشرفته و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا شامل کوره پیش گرم ، دستگاه تاب گیری، برش و بسته بندی اتوماتیک می باشد. کوره های این شرکت دارای ظرفیت 100 تن در ساعت و دارای 15 قفسه نوردی "HOUSING LESS" به صورت پیوسته است و مصرف گاز پایینی دارد.  همچنین تکنولوژی پیشرفته برش این واحد تولیدی سبب کاهش خط تولید گردیده است.

این شرکت در آینده برای توسعه تولیدی خود در نظر دارد نورد مقاطع سبک و فولادسازی با ظرفیت 800 هزار تن را راه اندازی نماید و همچنین میزان ظرفیت واحد تولیدی خود را به 850 هزار تن در سال برساند.

خیام فولاد نیشابور

محصولات کارخانه خیام فولاد نیشابور

  • تیرآهن I :

این تیرآهن ها سبک بوده و در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد و به صورت تیر ، ستون ، خرپا ، پل های لانه زنبوری  استفاده می شود معیارهای انتخاب این تیرها اصولا موارد زیر است :

خیز

 لرزش

شکست خمشی

کمانش پیچشی جانبی

کمانش

تسلیم

شکست برشی

این شرکت  این تیرآهن ها را در سایز 80 تا 240 تولید می کند.

  • تیرآهن H :

تیرآهن های هاش در گریدهای ST37 و ST44 و ST52تولید می گردد و در صنایعی که نیازمند مقاومت بیشتری هستند مثل پل سازی و سد سازی و برج سازی کاربرد فراوانی دارد ، تیرآهن های هاش در سایز  100 تا 140 تولید و روانه بازار مصرف می شوند.

  • نبشی:

نوعی پروفیل است که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم است به شکل مرکب و منفرد در ساختمان و سازه ها استفاده می شود . کاربرد این محصول برای ساختمان ها و پل ها و اتصال ستون ها و خرپاها است. شرکت خیام فولاد نیشابور نبشی هایی در سایز 80 تا 150 تولید می نماید. همچنین برای دریافت قیمت پروفیل ساختمانی می‌توانید به بخش قیمت روز پروفیل یا صفحه‌ی اصلی سایت مرکز آهن مراجعه کنید.

  • ناودانی:

 پروفیلی است از نوع پروفیل های باز با مقطع فولادی کربنی که شکل سطح مقطع آن   Uاز یک جان افقی  و دو بال عمودی است که در زوایه های داخلی مقطع انحنای گردی دارد. این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود. ناودانی های خیام فولاد نیشابور دو  حالت دارند :

پرسی ، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند.

فابریک ، از همان ابتدای فرآیند تولید ، از خط تولید خارج می گردد و به ناودانی های نورد گرم و نورد سرد تقسیم می شوند.

کاربرد آن ها در باد بندها و تیرها و در ستون به صورت قوطی و خرپا است.

شرکت خیام فولاد نیشابور این محصول را در سایز های 80 تا 240 تولید می نماید.

آدرس شرکت خیام فولاد نیشابور

نیشابور، کیلومتر 17 جاده نیشابور تهران، شهرک صنعتی عطار

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد