کارخانه فولاد نطنز

2 سال پیش2535بازدید0دیدگاه4امتیاز (4 رای)
کارخانه فولاد نطنز
کارخانه فولاد نطنز کار خود را با فروش آهن‌آلات آغاز کرد و در ادامه فعالیت تجاری خود در حوزه صنعت قبل از انقلاب، به تولید مفتول‌های صنعتی و ساختمانی رو آورد. سرانجام در سال 78 این مجتمع در شهرک صنعتی نطنز تاسیس و در سال 82 بهره‌برداری شد. این کارخانه، میلگرد شاخه‌ای و کلاف را در اشکال ساده و آجدار بر اساس آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌کند. از اهداف توسعه‌ طلبانه این مجتمع تولیدی، خودکفایی در تامین مواد اولیه و بی‌نیاز شدن صنعت فولاد از واردات است.

مجتمع فولاد نطنز

تمام بخش‌های تولیدی مجتمع فولاد نطنز از واحدهای کنترل کیفی برخوردارند. در این واحدها، با تکیه بر تجربه و دانش متخصصان و آزمایشگاه‌های مدرن، تمام محصولات از جمله شمش ورودی به کارخانه و محصولات نهایی تولیدشده بازرسی می‌شوند. این تلاش‌ها در راستای افزایش کیفیت محصولات و رضایت مشتریان است. در واحدهای کنترل کیفی این مجتمع، علاوه بر انجام بازرسی دوره‌ای مواد اولیه ورودی و محصولات تولیدی، دوره‌های آموزشی هم برگزار می‌شود. در این دوره‌های آموزشی، مسائل مربوط به کنترل کیفی به کارکنان آموزش داده می‌شود.

فولاد نطنز استانداردهای و گواهینامه ها

فولاد نطنز در راستای شناخت انواع نیازهای مشتریان و حضور در بازار رقابت جهانی، سیستم MIS یا مدیریت کیفیت جامع را پیاده کرده است. بر اساس این سیستم، کنترل کیفیت تنها وظیفه واحد کنترل کیفی نیست و تمام کارکنان مسئول کیفیت نهایی محصول خواهند بود. این مجموعه، استانداردهای بین‌المللی ISO 9001-2008 در زمینه سیستم مدیریت کیفیت، OHSAS 18001-2008 در زمینه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و ISO 14001-2008 در زمینه سیستم مدیریت محیط‌ زیست را دریافت کرده است. شرکت مجتمع فولاد نطنز

محصولات شرکت مجتمع فولاد نطنز

انواع میلگرد کلاف آجدار نطنز و میلگرد شاخه‌ای در دو نوع ساده و آجدار در این مجتمع تولید می‌شود. میلگردهای آجدار یکی دیگر از محصولات شرکت مجتمع فولاد نطنز است که تحت استاندارد ملی 3132 تولید می‌شود. تجهیزات خطوط نورد تولید میلگرد از شرکت‌های معتبر ایتالیایی خریده شده و انواع میلگرد با قطر بالا تولید می‌شوند. قیمت کلاف آجدار فولاد نطنز را از مرکزآهن دریافت کنید.

میلگرد شاخه ای و کلافی مجتمع تولیدی فولاد نطنز

میلگرد مجتمع فولاد نطنز از نوع شاخه‌ای با گرید 1A، A2، A3 و A4 در سایزهای 8 تا 32 میلیمتر تهیه می‌شود. میلگرد A4 با مشخصه آج 500 استحکام 25 درصد دارد که بالاتر از میلگردهای دیگر است. این میلگرد، مناسب ساخت و ساز مطمئن است. تجهیزات موردنیاز خطوط تولید میلگرد کلافی از آلمان تهیه شده است.

در خط تولید میلگرد کلافی، انواع میلگرد آجدار در گریدهای A2 و A3، میلگرد ساده و انواع مفتول صنعتی و کششی به حالت کلاف تهیه می‌شود. مفتول‌های این مجتمع، تحت استانداردهای ASTM A510، SAE J403 و DIN10016 تولید می‌شوند. مفتول‌ها شامل مفتول کله‌زنی سرد، مفتول برای الکترود و سیم جوش و مفتول فولادی کم‌کربن است. مفتول کله‌زنی سرد برای تولید انواع پیچ و پرچ در صنایع سیم کششی استفاده می‌شود.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد