5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی کارخانه نورد نوین ابهر

شرکت فولاد نورد نوین ابهر در سال ۱۳۸۹ تاسیس و فاز اول آن در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ که تولید انواع شمش فولادی بوده را با ظرفیت سالانه ۲۰۰۰۰ تن به بهره برداری رسانید، پس از مدتی شرکت با شناخت صحیح بازار و نیازهای اقتصادی منطقه و کشور اقدام به ایجاد خط تولید انواع میلگرد با ظرفیت سالانه ۱۵۰۰۰۰ تن اقدام نمود که در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۹۳ به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. شرکت فولاد نورد نوین ابهر در حال حاضر در شهر زنجان، ابهر، شهرک صنعتی شریف، انتهای شهرک صنعتی به تولید میلگرد A3 از سایز ۱۶ تا ۲۲ میلی متر مشغول می باشد. امید است در آینده نه چندان دور نیز با همت مدیران مجرب و متخصصین و پرسنل این شرکت با طرح های آتی خود به یک مجموعه بزرگ صنعتی در صنایع فولادی مبدل گردد.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : اطلاعات کارخانه نورد نوین ابهر

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

معرفی محصولات شرکت فولاد نورد نوین ابهر

این کارخانه در سال ۸۹ خریداری و با همت متخصصان در سال ۹۰ فعالیت خود را آغاز نمود. فاز نخست شرکت نوین ابهر در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ با هدف تولید روزانه ۲۰ تن فولاد در ۲۰ واحد تولید آلیاژهای ریخته گری به بهره برداری رسید. در فاز اول این پروژه برای حدودا ۳۵ نفر و در فاز دوم برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی فراهم گردید. با افتتاح فاز دوم این واحد تولیدی روزانه ۴۰۰ تن فولاد تولید و محصول تولیدی اصلی در فاز دوم آلیاژهای صنعتی می باشد. راه اندازی کارخانه نورد ابهر نقش به سزایی را در اشتغال زایی این منطقه ایفا کرده است.

نورد نوین ابهر

میلگرد کارخانه نورد نوین ابهر در بازار با نام اختصاری navardnovin به ثبت رسیده است. این شرکت در حال حاضر به تولید میلگردهای A3 از سایز ۱۶ تا ۲۲ میلی متر مشغول می باشد. همان طور که می دانید چندین نوع میلگرد در بازار مصرف فروخته می شود که در هنگام خرید میلگرد کارخانجات مختلف علاوه بر آرم حک شده واحد تولیدی بایستی به نوع میلگرد خریداری شده نیز توجه داشته باشید. علاوه بر میلگرد ساده که بدون آج بوده و نحوه تشخیص آن راحت می باشد سه نوع میلگرد دیگر را به راحتی نمی توان تشخیص داد و بایستی به خصوصیات ظاهری آن ها توجه بیشتری شود. میلگرد A2 یا آج ۳۴۰، میلگرد A3 یا آج ۴۰۰ و میلگرد A4 یا آج ۵۰۰ سه نوع میلگرد آجداری می باشند که توسط کارخانجات مختلف تولید می گردند.

در هنگام خرید لازم است با تفاوت های ظاهری و ساختاری این محصولات آشنا باشید. چند نکته برای تشخیص این محصولات از یکدیگر وجود دارد. اگر آج میلگرد به صورت فنری باشد میلگرد از نوع A2 است در حالی که آج میلگردهای A3 به صورت ضربدری بوده و این آج ها در میلگردهای A2 به صورت منفرد می باشند. میلگردهای A3 دارای آج جناقی به صورت ۷ و ۸ می باشند و میلگردهای A2 آج مارپیچ موازی دارند.

همچنین میلگردهای A3 تردتر و شکننده تر بوده در حالی که میلگردهای A2 از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می باشند. نحوه آج زنی میلگردهای A2 به صورت مستقیم می باشد در صورتی که میلگردهای A3 بایستی پس از آج زدن تحت عملیات خنک کاری و پاشش آب قرار گیرند. به همین دلیل رنگ میلگردهای A3 تیره تر می باشد. لازم به ذکر است میلگرد را از کارخانجات معتبر خریداری نمایید چراکه برخی از واحدهای تولیدی میلگرد A2 را به صورت آج جناقی تولید کرده و در هنگام خرید نمی توان متوجه تفاوت آن با میلگرد A3 گردید. همچنین کارخانه نورد نوین ابهر یکی از کارخانجات معتبر برای خرید میلگرد A3  برای شما خریداران محترم می باشد.

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری