شرکت فولاد نورد نوین ابهر

6 ماه پیش3659بازدید0دیدگاه5امتیاز (2 رای)
شرکت فولاد نورد نوین ابهر

معرفی کارخانه نورد نوین ابهر

شرکت فولاد نورد نوین ابهر در سال 1389 تاسیس و فاز اول آن در اسفند ماه سال 1390 که تولید انواع شمش فولادی بوده را با ظرفیت سالانه 20000 تن به بهره برداری رسانید، پس از مدتی شرکت با شناخت صحیح بازار و نیازهای اقتصادی منطقه و کشور اقدام به ایجاد خط تولید میلگرد با ظرفیت سالانه 150000 تن اقدام نمود که در تاریخ 20/11/1393 به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. شرکت فولاد نورد نوین ابهر در حال حاضر در شهر زنجان، ابهر، شهرک صنعتی شریف، انتهای شهرک صنعتی به تولید میلگرد A3 از سایز 16 تا 22 میلی متر مشغول می باشد. امید است در آینده نه چندان دور نیز با همت مدیران مجرب و متخصصین و پرسنل این شرکت با طرح های آتی خود به یک مجموعه بزرگ صنعتی در صنایع فولادی مبدل گردد.

مشاهده قیمت میلگرد نوین ابهر

معرفی محصولات شرکت فولاد نورد نوین ابهر

این کارخانه در سال 89 خریداری و با همت متخصصان در سال 90 فعالیت خود را آغاز نمود. فاز نخست شرکت نوین ابهر در اسفند ماه سال 1390 با هدف تولید روزانه 20 تن فولاد در 20 واحد تولید آلیاژهای ریخته گری به بهره برداری رسید. در فاز اول این پروژه برای حدودا 35 نفر و در فاز دوم برای 150 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی فراهم گردید. با افتتاح فاز دوم این واحد تولیدی روزانه 400 تن فولاد تولید و محصول تولیدی اصلی در فاز دوم آلیاژهای صنعتی می باشد. راه اندازی کارخانه نورد ابهر نقش به سزایی را در اشتغال زایی این منطقه ایفا کرده است.

نورد نوین ابهر

میلگرد کارخانه نورد نوین ابهر در بازار با نام اختصاری navardnovin به ثبت رسیده است. این شرکت در حال حاضر به تولید میلگردهای A3 از سایز 16 تا 22 میلی متر مشغول می باشد. همان طور که می دانید چندین نوع میلگرد در بازار مصرف فروخته می شود که در هنگام خرید میلگرد کارخانجات مختلف علاوه بر آرم حک شده واحد تولیدی بایستی به نوع میلگرد خریداری شده نیز توجه داشته باشید. علاوه بر میلگرد ساده که بدون آج بوده و نحوه تشخیص آن راحت می باشد سه نوع میلگرد دیگر را به راحتی نمی توان تشخیص داد و بایستی به خصوصیات ظاهری آن ها توجه بیشتری شود. میلگرد A2 یا آج 340، میلگرد A3 یا آج 400 و میلگرد A4 یا آج 500 سه نوع میلگرد آجداری می باشند که توسط کارخانجات مختلف تولید می گردند.

در هنگام خرید لازم است با تفاوت های ظاهری و ساختاری این محصولات آشنا باشید. چند نکته برای تشخیص این محصولات از یکدیگر وجود دارد. اگر آج میلگرد به صورت فنری باشد میلگرد از نوع A2 است در حالی که آج میلگردهای A3 به صورت ضربدری بوده و این آج ها در میلگردهای A2 به صورت منفرد می باشند. میلگردهای A3 دارای آج جناقی به صورت 7 و 8 می باشند و میلگردهای A2 آج مارپیچ موازی دارند.

همچنین میلگردهای A3 تردتر و شکننده تر بوده در حالی که میلگردهای A2 از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می باشند. نحوه آج زنی میلگردهای A2 به صورت مستقیم می باشد در صورتی که میلگردهای A3 بایستی پس از آج زدن تحت عملیات خنک کاری و پاشش آب قرار گیرند. به همین دلیل رنگ میلگردهای A3 تیره تر می باشد. لازم به ذکر است میلگرد را از کارخانجات معتبر خریداری نمایید چراکه برخی از واحدهای تولیدی میلگرد A2 را به صورت آج جناقی تولید کرده و در هنگام خرید نمی توان متوجه تفاوت آن با میلگرد A3 گردید. همچنین کارخانه نورد نوین ابهر یکی از کارخانجات معتبر برای خرید میلگرد A3  برای شما خریداران محترم می باشد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد