احتمال کاهش قیمت فولاد صحت دارد؟

2 سال پیش2086بازدید0دیدگاه3.3امتیاز (12 رای)
احتمال کاهش قیمت فولاد صحت دارد؟

بنابر آخرین اظهارات امیرحسین کاوه دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران، در حال حاضر تلاش صنایع پایین دستی فولاد مقابله با رشد قیمت آهن به بهانه رشد قیمت بنزین می باشد. وی تاکید کرد که قیمت قوطی بر اساس قیمت پیش از اصلاح نرخ بنزین مورد تایید و حمایت تولیدکنندگان این حوزه می باشد. دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی تصریح کرد چنانچه وزارت صمت به دنبال کنترل قیمت محصولات فولادی می باشد بایستی بر روی قیمت ها در بورس کالا تمرکز نماید. همچنین ورق فولادی به عنوان ماده اولیه لوله و پروفیل همچنان در بورس کالا بدون تغییر قیمت ثابت باقی مانده است و همین امر نشان دهنده این است که رشد قیمت بنزین بهانه ای برای افزایش قیمت در این بازار نخواهد بود.

علت کاهش قیمت فولاد

همان طور که مشخص است مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت مواد اولیه جهت تولید محصولات فولادی در حال حاضر قیمت ارز، قیمت جهانی و شرایط بازار فولاد می باشد. این در حالی است که چنانچه قیمت محصولات براساس نرخ ارز یا قیمت های جهانی نیز بالا رود می توان با بالا بردن میزان عرضه با افزایش قیمت آهن آلات مقابله کرد.

در حال حاضر ثبات قیمت ورق فولادی به عنوان مهم ترین ماده اولیه صنعت فولاد، امری ضروری می باشد و از آن جایی که قیمت این محصول در بورس کالا تعیین می گردد لزوم کنترل بر این بازار بیش از پیش اهمیت یافته است.

کاهش قیمت فولاد در چند روز آتی

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی با اشاره به این موضوع که تولیدکنندگان صنایع پایین دستی فولاد متعهد شده اند که محصولات خود را ده درصد بالاتر از قیمت مواد اولیه عرضه نمایند اظهار نمود که با توجه به ورود به فصل سرد و کاهش ساخت و ساز و افزایش رکود نسبی، احتمال کاهش قیمت آهن آلات طی روزهای آتی وجود خواهد داشت. همچنین از آن جا که ورق های فولادی ماده اولیه تولید انواع لوازم خانگی، صنایع کشاورزی و ساخت و ساز می باشد در صورتی که قیمت این محصول کنترل گردد به توسعه سایر صنایع نیز کمک خواهد نمود.

تداوم رکود مسکن تا پایان سال جاری

شواهد حاکی از آن است که قیمت مسکن در مناطق مصرفی تهران طی روزهای اخیر رو به کاهش بوده و بازار به سمت واقعیت حرکت کرده است. به گفته فعالان اقتصادی حبابی در بازار مسکن ایجاد گردیده و تا شکسته نشود بازار رونق نخواهد یافت. به نظر می رسد این حباب تا پایان سال جاری در بازار مسکن باقی خواهد ماند.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد