کارخانه فولاد روهینا جنوب

3 ماه پیش5218بازدید4دیدگاه3.6امتیاز (29 رای)
کارخانه فولاد روهینا جنوب

مجتمع فولاد روهینا جنوب استان خوزستان

قریب به یک دهه قبل با هدف رفع نیازهای استانی به محصولات فولادی، در استان خوزستان زمینی به مساحت 100 هکتار به منظور تاسیس مجموعه ای فولادساز انتخاب گردید. این مجموعه پس از ثبت و آماده سازی پیش نیازهای لازم، تاسیس و تحت عنوان مجتمع فولاد روهینا جنوب دزفول مورد بهره برداری قرار گرفت.

محصولات شرکت فولاد روهینا دزفول

مجتمع فولاد روهینا جنوب در حوزه ساخت میلگرد به ویژه میلگردهای گرید A3 و A4 مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی فعالیت دارد. بخش نورد مجموعه روهینا دزفول با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا قادر است به صورت روزانه بالغ بر 500 هزار تن میلگرد ساده و آجدار از سایز 40-8 بر اساس استاندارد ملی 3132، ASTM A615 آمریکا و BS 4449 انگلیس را تولید و روانه بازار سازد. این مجموعه در زمینه صرفه جویی در هزینه های مازاد، انرژی مصرفی و موارد این چنینی تمرکز دارد بر همین اساس قیمت میلگرد روهینا در بازار داخلی کاهش ی یابد.

شرکت فولاد روهینا دزفول

از جمله مزیت های میلگردهای تولید شده در کارخانه روهینا دزفول می توان به فاکتورهای زیر اشاره نمود:

 • استحکام فوق العاده میلگردها
 • کاهش هزینه ای تولیدی
 • تولید محصولات اختصاصی مجموعه با توجه به تولید مواد اولیه در کارخانه
 • کاهش هزینه های انرژی
 • تولید به شیوه فولادی سبز

علامت حک شده ROUHINA  بر روی شاخه محصول، علامتی دال بر اصالت و عدم تقلبی بودن شاخه ها است.

میلگرد کارخانه دزفول

 با توجه به تولید شمش در این مجموعه و جوش سر به سر محصولات ضایعات و هدر رفت مواد اولیه به طرز چش گیری کاهش یافته است. خطوط تولیدی کارخانه فولاد روهینا دزفول شامل تجهیزاتی به شرح زیر است:

 • دستگاه های برش
 • قیچی های مخصوص
 • بسترهای خنک کننده و هم دمایی با محیط
 • تجهیزات جوشکاری
 • کوره پیش گرم محصولات
 • سیستم بسته بندی اتوماسیون
 • استند
 • و…

خط تولید میلگرد روهینا خوزستان

بخش نورد پیوسته کارخانه روهینا به صورت سالانه قادر است بالغ بر 450 هزار تن میلگرد را از گرید A1 تا A4 در سایزهای 8 الی 40 تولید و روانه بازار نماید. جالب است بدانید این مجموعه در تولید میلگردهای خود از سیستم های نوین مهندسی کمک گرفته که یکی از سه کارخانه در کل دنیا با این تکنولوژی می باشد. این فرایند یعنی تولید با حذف عملیات واسط، تولید فولاد سبز نام دارد امید می رود با فراگیر شدن این قبیل مهندسی مدرن، در میزان انرژی و مواد اولیه مصرفی صرفه جویی به عمل آید. مجتمع فولاد روهینا دزفول شامل دو واحد عظیم به شرح زیر می باشد:

 • واحد نورد میلگرد با ظرفیت تولید بالغ بر 500 هزار تن
 • واحد ذوب و ریخته گری با ظرفیت تولیدی حدود 450 هزار تن

این مجموعه در راستای رفع نیازهای بازار داخلی قصد دارد بخشی از مازاد محصولات خود را به کشورهای منطقه صادر نماید. بخش هایی از فاز دوم مجموعه شامل تولیدات شمش و میلگرد در سال 1397 مورد بهره برداری قرار گرفت پیوستگی خطوط تولید و ریخته گری از امتیازات مجمع فولاد روهینا جنوب محسوب می شود و آن را به مجموعه ای مستقل تبدیل نموده که شمش ها مستقیما خطوط تولیدی را تغذیه کرده و نیازی به برش ندارند. همین امر موجب شده در بخش قابل توجهی از انرژی صرفه جویی گردد. این مجموعه امروزه قادر است علاوه بر رفع نیازهای استانی به تامین بخشی از مایحتاج کشور نیز بپردازد.

در ادامه می توانید چند نمونه از محصولات میلگرد آجدار کارخانه روهینا دزفول را مشاهده کنید.

آنالیزمحل بارگیرینوع
قیمت میلگرد ۸ دزفولA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد ۱۰ دزفولA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد ۱۲ دزفولA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد 14 دزفولA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد ۱۶ دزفولA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد دزفول سایز ۲۰A3کارخانهشاخه آجدار

برگه آنالیز کیفیت میلگرد روهینا جنوب

استفاده از آخرین دستگاه ها مطابق با تکنولوژی و دانش روز دنیا، ارائه برگه آنالیز کیفیت محصولات تولیدی از سوی واحد کنترل کیفی شرکت فولاد روهینا دزفول نشانی دال بر تایید کیفیت محصولات این مجموعه می باشد. برگه آنالیز شامل مشخصات فنی و مکانیکی محصولات تولیدی مجموعه، وزن، سایز و ترکیبات شیمیایی نیز از سایر فاکتورهایی است که در این برگ ذکر می گردد.

آنالیز میلگرد دزفول

اهداف و چشم اندازهای کارخانه فولاد روهینا جنوب

از جمله اهداف مجموعه روهینا دزفول می توان به مشتری محوری و تاکید بر کیفیت محصولات اشاره نمود. مواردی همچون توسعه خطوط تولیدی، فعالیت در بازارهای داخلی و خارجی، جلب رضایت مشتریان، مدیریت و برنامه ریزی، تکمیل زنجیره فولادی کشور، توجه به محیط زیست حین تولیدات، صرفه جویی در انرژی های مصرفی و تامین بخشی از نیازهای داخلی از جمله مهم ترین اهداف این مجموعه به شمار می رود. کارخانه فولاد روهینا جنوب در استان خوزستان، کیلومتر هفت جاده دزفول-شوشتر واقع شده است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد
نظرات ارسال شده
 • ارسال شده توسط کاربر شجاع نقیبی 4 سال پیشتهیه لینک اشتراک
  با سلام صادرات میل کرد را مستقیم از کارخانه به کشورهای آفریقای.عراق.مصر خواستار هستم.با تشکر
  • ارسال شده توسط کاربر پشتیبان2 4 سال پیشتهیه لینک اشتراک
   با سلام لطفا با شماره تلفن 91009009-031 بخش صادرات تماس حاصل فرمایید.
  • ارسال شده توسط کاربر احسان 4 سال پیشتهیه لینک اشتراک
   با سلام و ادب و احترام وافر متاسفانه در قسمت تماس بینده سایت هیچگونه تلفن ارتباط با مسئولین خط تولید کارخانه وجود ندارد. جالبتر اینکه درمرکز تلفن استان خوزستان نیز تلفن ارتباطی از کارخانهروهینا وجود ندارد . امید وارم حداقل پیام ارسالی دیده و پاسخ داده شود.
   • ارسال شده توسط کاربر پشتیبان2 4 سال پیشتهیه لینک اشتراک
    سلام و عرض ادب قیمت محصولات کارخانه روهینا در سایت مرکزآهن به صورت روزانه اطلاع رسانی می شود و شما می توانید جهت اطلاع از نحوه خرید و یا سایر اطلاعات در خصوص محصولات این شرکت با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 91009009-031 تماس حاصل فرمایید.