4.5/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

صبا فولاد زاگرس

صبا فولاد زاگرس در سال ۱۳۹۳ در استان چهارمحال و بختیاری، جاده بروجن شهرک سفید دشت راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه دارای دو فاز تولیدی است. در فاز اول انواع مقاطع فولادی با ظرفیت ۴۲۰ هزار تن در سال تولید می گردد. فاز دوم این کارخانه که در حال احداث می باشد با هدف تولید شمش فولادی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال می باشد. آقای محمد علی زمانی مدیر عامل فعلی این کارخانه تولیدی است.

این کارخانه با فراهم کردن تجهیزات تولیدی خود از شرکت معتبر اروپایی CVS توانسته است گام مهمی را در کاهش آلودگی محیط زیست و تولید محصولات با کیفیت مطاق با آخرین استانداردهای جهانی بردارد. محصولات این شرکت شامل انواع میلگرد آجدار ، نبشی و ناودانی است. این کارخانه تولیدی با داشتن تجهیزات مدرن و کارکنان مجرب توانسته است تولیدات خود را مطابق با استانداردهای جهانی تطبیق نماید و از این لحاظ باعث ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و ایجاد رضایت در مشتریان شده است.

از جمله گواهینامه های دریافتی این شرکت می توان به نشان استاندارد BS EN ISO 9001:2008 و BS OHSAS 18001:2007 در زمینه بکارگیری سیستم مدیریت کیفیت در تولید محصولات و BS EN ISO 14001: 2004 در زمینه مدیریت محیط زیست اشاره کرد. این واحد تولیدی در سایه مدیریت موفق و کارکنان مجرب و به دلیل همکاری با شرکت های تامین کننده تجهیزات اروپایی و همکاری با آنها در تهیه طرح های صنعتی، توانسته است تقدیرنامه طرح نمونه استان را در سال ۱۳۸۹ و لوح تقدیر طرح نمونه صنعتی را در سال ۱۳۹۱ به خود اختصاص دهد.

شرکت صبا فولاد زاگرس شهرکرد

بررسی خطوط تولید میلگرد شرکت صبا فولاد زاگرس شهرکرد

صبا فولاد زاگرس ابتدا مواد اولیه مانند قراضه آهن با آهن ۹۷-۹۲ درصد، آهن اسفنجی با آهن ۸۹-۸۲ درصد و شمش فولادی در ابعاد ۱۵۰* ۱۵۰ به طول ۱۲ متر و با وزن ۱۰۳۲ کیلوگرم در انبار ها ذخیره شده و مورد کنترل کیفی قرار می گیرند. در صورتی که از شمش به عنوان ماده اولیه استفاده گردد، در واحد برش، بریده می شود و به شمش ۶ متری تبدیل می گردد.

در واحد ذوب، شمش با حرارت ۱۲۵۰-۱۱۵۰ درجه سانتیگراد ذوب شده و به واحد نورد منتقل می شوند. این واحد نورد شامل سه بخش نورد اولیه، نورد میانی و نورد نهایی است که در طی هر بخش، سطح مقطع شمش کاسته شده و بر طول آن افزوده می گردد. بعد از مرحله نهایی نورد، میلگرد تولیدی در واحد برش به طول های مناسب بریده شده و سپس خنک می گردد. بعد از خنک شدن، میلگرد ها با طول ۱۲ متر بریده شده و سپس بسته بندی و در انبار ذخیره و یا به بازار عرضه می گردند. قیمت میلگرد فولاد زاگرس را از مرکزآهن دریافت نمایید.

معرفی محصولات تولیدی کارخانه صبا فولاد زاگرس

در این کارخانه تولیدی انواع میلگرد ساده و آجدار با گرید A3 و انواع نبشی و ناودانی از سایز ۵ تا ۱۰ را تهیه و به بازار عرضه می نماید. ترکیبات شیمیایی انواع مقاطع تولیدی این کارخانه برای میلگرد آجدار، کربن به میزان ۳۷/۰-۳۲/۰، سیلیس ۵۵/۰-۳/۰، منگنز ۵۰/۱-۲۰/۱ و فسفر و گوگرد به میزان ۰۴۰/۰ تحت استاندارد ISIRI 3132  می باشد. از اینرو کیفیت میلگرد زاگرس را می توان در رده بالا نام برد.

ترکیبات شیمیایی برای تولید ناودانی با ترکیب کربن به میزان ۲۲/۰-۱۴/۰، سیلیس ۳۰/۰-۱۵/۰، منگنز ۶۵/۰-۴/۰ و فسفر ۰۴۰/۰ وگوگرد به میزان ۰۵۰/۰ تحت استاندارد GOST 380-94 و ناودانی با ترکیب شیمیایی کربن به میزان ۳۷/۰-۳۲/۰، سیلیس ۵۰/۰-۳/۰، منگنز ۵۰/۰-۲۰/۱ و فسفر وگوگرد به میزان ۰۵۰/۰ تحت استاندارد ASTM A 615می باشد.

۴٫۵
۲رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری