مجتمع فولاد صائب تبریز

5 سال پیش3118بازدید0دیدگاه4.5امتیاز (20 رای)
مجتمع فولاد صائب تبریز

معرفی کارخانه فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز با برخورداری از 6 واحد بزرگ تولیدی و بازرگانی در زمینی به مساخت 14 هکتار در شهرک صنعتی خضرلو واقع در 6 کیلومتری شهرستان عجبشیر به تولید محصولات فولادی مشغول می باشد. این واحد تولیدی از لحاظ جغرافیایی در منطقه بسیار مناسبی قرار داشته و به راحتی قادر به ارسال محصولات تولیدی به دست مشتری می باشد. 6 واحد تولیدی و بازرگانی این مجموعه شامل خطوط نورد، خط تولید شمش فولادی و ذوب، خط تولید فولاد خام از سنگ آهن به روش کوره های تونلی؛ شرکت آذر فولاد صائب آذربایجان، شرکت بازرگانی سهند صائب تبریز و شرکت فرآوری سنگ آهن صائب می باشد. محصولات تولیدی شرکت صائب تبریز شامل آهن اسفنجی، میلگرد و تیرآهن است. از جمله فعالیت های این شرکت می توان به تولید انواع محصولات فولادی اعم از میلگرد، سپری؛ نبشی و ناودانی و تسمه، صادرات و واردات محصولات فولادی ، مشارکت در شرکت ها، مجتمع ها، طرح ها، واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی به منظور ایجاد واحدها اشاره کرد.

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : مجتمع فولاد صائب تبریز

معرفی واحدهای تولیدی و بازرگانی مجتمع فولاد صائب تبریز

همان طور که ذکر شد این شرکت شامل 6 واحد بزرگ تولیدی و بازرگانی به شرح زیر می باشد:

شرکت فولاد صنعت صائب تبریز (خطوط نورد): محصولات تولیدی این واحد نورد شامل انواع مقاطع فولادی اعم از پروفیل، میلگرد آجدار، ساده و یا مفتول می باشد. روند تولید در واحد نورد به این صورت است که ابتدا شمش های فولادی در کوره تا دمای 1200 درجه سانتی گراد پیش گرم شده و پس از انجام عملیات نورد بر روی آن ها به مقاطع نهایی تبدیل شده و به مشتری تحویل داده می شود.

شرکت ذوب آهن صنعت عجبشیر (خط تولید شمش فولادی و ذوب): در خط تولید شمش و ذوب فولاد صائب تبریز مواد اولیه شامل آهن اسفنجی، آهن قراضه و مواد افزودنی در کوره قوس الکتریکی و در دمای 1650 درجه سانتی گراد ذوب گردیده و به فولاد تبدیل می گردد. انجام فولادسازی ثانویه نیز در کوره پاتیلی انجام می گیرد. همچنین سیستم اتوماسیون شرکت قادر به تولید انواع شمش فولادی به صورت بیلت و بلوم می باشد.

شرکت احیا فولاد سهند عجبشیر (خط تولید فولاد خام از سنگ آهن به روش کوره های تونلی): در این مجموعه تولیدی سنگ آهن به روش کوره های تونلی احیا می گردد. فرآیند احیا در این کوره ها به صورت مستقیم بوده به این صورت که در ابتدا سنگ آهن دانه بندی شده و سپس به وسیله زغال سنگ های کک نشده تبدیل به آهن اسفنجی می شود. برای این منظور نرمه سنگ آهن حاوی زغال سنگ و آهک یا دولومیت در کوره تونلی در دمای 1200 درجه سانتی گراد احیا می گردد.

شرکت آذر فولاد صائب آذربایجان

شرکت بازرگانی سهند صائب تبریز

شرکت فرآوری سنگ آهن صائب

محصولات تولیدی شرکت فولاد صائب تبریز

فعالیت های واحد تولیدی این شرکت برای تولید محصولات فولادی در حال حاضر به شرح زیر می باشد:

واحد احیای مستقیم به روش کوره تونلی با ظرفیت 400 هزار تن در سال آهن اسفنجی

واحد ذوب و ریخته گری پیوسته با ظرفیت 550 هزار تن در سال انواع شمش فولادی شامل بیلت و بلوم

واحد نورد گرم مقاطع فولادی (تیرآهن بال پهن، نبشی و ناودانی) با ظرفیت 300 هزار تن در سال

واحد نورد گرم میلگرد شاخه ای و کلاف با ظرفیت 250 هزار تن در سال

واحد تولید گازهای صنعتی شامل اکسیژن؛ آرگون و نیتروژن

آدرس شرکت فولاد صائب تبریز

آدرس کارخانه : آذربایجان شرقی – شهرستان عجبشیر – شهرک صنعتی خضرلو

آدرس دفتر مرکزی: آذربایجان شرقی – تبریز- بلوار ملت (دیزل آباد) – منطقه صنعتی غرب- بنیان دیزل

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد