مرکزآهنکارخانجات تولید فولادکارخانه فولاد شمس سپهر

کارخانه فولاد شمس سپهر

1 سال پیش4785بازدید0دیدگاه
کارخانه فولاد شمس سپهر
کارخانه فولاد شمس سپهر در زمینی چند هکتاری در شهرک شمس‌آباد در شهر ری واقع در حواشی تهران تاسیس شده است. این کارخانه که در نزدیکی چند کارخانه فولادسازی دیگر قرار دارد، پس از تامین تجهیزات خطوط نورد میلگرد، کلنگ‌زنی رسمی شد. فولاد شمس در سال 91 با ظرفیت اسمی سالانه 150 هزار تن میلگرد به مدیریت علی حقیقت‌خواه به بهره‌برداری رسید. شرکت صنعت فولاد شمس آباد بخشی از نیازهای زنجیره فولادی کشور را تامین می‌کند.

کارخانه فولاد شمس تهران

شمس سپهر محصولات خود را بر اساس استاندارد ملی 3132 و استاندارد روسی تولید می‌کند. محصولات کارخانه شمس تهران را از طریق پلاک‌های الصاقی یا ظاهر میلگرد می‌توان تشخیص داد. مجموعه تولیدی، سایز، شیوه تولیدی و برند این محصول بر روی پلاک آن حک می‌شود و از این طریق می‌توان آن را از میلگرد تقلبی متمایز کرد. کارخانه فولاد شمس تهران از تجهیزات و دستگاه‌های مدرن، دانش و تکنولوژی روز و پرسنل مجرب و فنی سود برده و محصولات باکیفیت تولید می‌کند.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت تولیدی فولاد شمس سپهر

فولاد شمس سپهر

آشنایی با محصولات کارخانه فولاد سپهر

محصولات شرکت فولاد سپهر شمس تهران شامل میلگرد ساده گرید A1 با مشخصه س 240، میلگرد آجدار شمس گرید A2 با مشخصه آج 340 و میلگرد آجدار جناغی سپهر با مشخصه آج 400 هستند. به طور کلی محصولات این کارخانه برای صنایع مختلف و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گرید میلگرد شمس سپهر روی مواردی از جمله درصد تغییر شکل، مقاومت تسلیم و استحکام کششی تاثیر گذار است.

انواع میلگردهای شرکت صنعت فولاد شمس آباد

میلگرد کارخانه فولاد شمس سپهر تهران در نوع ساده، مقطعی بدون آج و کاملا صاف و نرم است. درصد کربن موجود در ترکیبات شیمیایی میلگرد کارخانه سپهر تهران دلیل نرمی این مقطع می‌باشد. تنش 2300، گسیختگی 3800 و تغییر شکل 25 درصد از ویژگی‌های این محصول است. نسبت تغییر شکل این میلگرد فولادی و شکننده نبودن آن باعث شده محصول تولیدی مناسب عملیات جوشکاری، خمکاری، مصارف صنعتی و عملیاتی باشد. میلگرد ساده نرم‌تر از سایر گریدهای میلگرد است.
  • میلگردهای ساده کارخانه فولاد شمس سپهر تهران بدون آج و کاملا صاف با حالتی نرم در بازار محصولات فولادی یافت می شود. نرمی این دسته از محصولات به دلیل ماهیت، ترکیبات شیمیایی و درصد کربن به کار رفته در آن می باشد. این محصول با تنش 2300، گسیختگی 3800 و 25 درصد تغییر شکل تولید می گردد. با توجه به نسبت تغییر شکل عملیات جوشکاری و خمکاری بدون محدودیت روی این محصول صورت می پذیرد. بهتر است برای مصارف صنعتی و عملیاتی از این محصول تهیه گردد زیرا حالتی نرم تر داشته و شکنندگی در ان دیده نمی شود.
  • دسته دوم به صورت نیمه ترد دراغلب در عملیات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. آج های میلگرد گرید دو شمس سپهر تهران به صورت زوایای 45 درجه و حالتی مارپیچی روی سطح میلگرد تنیده شده اند. حدلقل تنش در این دسته محصولات چیزی حدود 340 MPA است.
  • آج های میلگرد A3 شمس سپهر حالتی جناغی یا هفت و هشت شکل دارند این دسته از محصولات با تنش 400 و گسیختگی 6000 دارای 14 درصد تغییر شکل می باشند بنابراین خم و باز خم نمودن این دسته با محدودیت همراه است. در صورت تمایل به تغییر شکل و خم نمودن بهتر است از گرید دو یا یک استفاده گردد.

شرکت فولاد شمس سپهر

شرکت تولیدی فولاد شمس سپهر در تلاش است تا با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های مدرن، بهره گیری از دانش روز و با همیت پرسنل و کادر مجرب فنی محصولاتی با کیفیتی مطلوب تولید و روانه بازار نماید. با توجه به اینکه قریب به یک دهه از تاسیس این مجموعه می گذرد می توان این گونه اذعان داشت که تجهیزات کارخانه شمس سپهر مدرن و به روز و بر اساس تکنولوژی های اخیر بنیان شده است. امید است این مجموعه موجب افتخار این مرز و بوم در آن سوی مرزها نیز گردد.
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید
0