3.7/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانه فولاد شمس تهران

کمتر از یک دهه قبل زمزه هایی از ساخت یک کارخانه تولید میلگرد در شهر ری تهران به گوش می رسید. شماره ۷۲۱۷ تحت عنوان پروانه ساخت این کارخانه صادر و پس از آن با حمایت های مسئولین مربوطه تجهیزات خطوط نورد میلگرد تهیه و در موازات فراهم سازی بسترهای لازم، زمین چند هکتاری در حواشی تهران واقع در شهرک شمس آباد به همسایگی چند کارخانه فولادساز دیگر به همین منظور در نظر گرفته شد و کلنگ زنی این مجموعه با حضور فولادسازان بنام به صورت رسمی صورت گرفت. نهایتا در سال ۱۳۹۱ پروسه به اتمام رسید و این مجموعه تولیدی بزرگ تحت عنوان کارخانه شمس سپهر تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.

جناب آقای علی حقیقت خواه در سمت مدیر عامل کارخانه فولاد شمس سپهر این گونه اذعان داشت که در ابتدا ظرفیت اسمی سالیانه  ۱۵۰ هزار تن تولید میلگرد برای مجموعه در نظر گرفته شده است.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت تولیدی فولاد شمس سپهر

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

قیمت میلگرد شمس سپهر

آشنایی با محصولات کارخانه فولاد سپهر

کارخانه فولادی سپهر شمس تهران با هدف تامین بخشی از نیازهای زنجیره فولادی کشور تاسیس گردید اما امروزه با توجه به تجهیز خطوط توانسته در سطح استانی و ملی فعالیت نموده نیازهای بازار داخلی را رفع نماید. این مجموعه به صورت تخصصی بر روی تولید محصولاتی اعم از میلگرد ساده و آجدار فولاد شمس سپهر مانور می دهد. این دسته از محصولات همچون میلگرد سایر کارخانه باتبعیت از استانداردهای ملی ۳۱۳۲ و استاندارد روسی نسبت به تولیدات خود اقدام نموده است. محصولات شرکت تولیدی فولاد سپهر شمس تهران در سه گرید زیر به مرحله تولید می رسند:

 • میلگرد ساده گرید A1 با مشخصه س ۲۴۰
 • میلگرد آجدار شمس گرید A2 با مشخصه آج ۳۴۰
 • میلگرد آجدار جناغی سپهر با مشخصه آج ۴۰۰

به صورت کلی دو دسته محصول ساده و آجدار کارخانه شمس تهران برای مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. میلگردهای اج دار به منظور مستحکم نمودن سازه در عملیات عمرانی و میلگردهای ساده با توجه با ماهیت خود برای موارد صنعتی کارایی دارند. با توجه به اینکه آج های موجود روی سطوح میلگردها موجب اصطکاکا بین فلواد و بیتن می گردد از همین رو بهتر است برای مسلح نمودن بتن از این قبیل محصولات کمک گرفت. شایان ذکر است درصد تغییر شکل میلگرد در گریدها متفاوت است میلگردهای ساده نرم تر و میلگردهای اج دار نسبتا تردتر می باشند پس از خم و باز خم و همچنین انجام عملیات جوشکاری روی سطوح آجدار جلوگیری به عمل آید. میزان مقاومت تسلیم و استحکام کششی در هر گرید نیز متفاوت است که در ادامه به تشریح کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

میلگردهای کارخانه تولیدی سپهر تهران

 • میلگردهای ساده کارخانه فولاد شمس سپهر تهران بدون آج و کاملا صاف با حالتی نرم در بازار محصولات فولادی یافت می شود. نرمی این دسته از محصولات به دلیل ماهیت، ترکیبات شیمیایی و درصد کربن به کار رفته در آن می باشد. این محصول با تنش ۲۳۰۰، گسیختگی ۳۸۰۰ و ۲۵ درصد تغییر شکل تولید می گردد. با توجه به نسبت تغییر شکل عملیات جوشکاری و خمکاری بدون محدودیت روی این محصول صورت می پذیرد. بهتر است برای مصارف صنعتی و عملیاتی از این محصول تهیه گردد زیرا حالتی نرم تر داشته و شکنندگی در ان دیده نمی شود.
 • دسته دوم به صورت نیمه ترد دراغلب در عملیات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. آج های میلگرد گرید دو شمس سپهر تهران به صورت زوایای ۴۵ درجه و حالتی مارپیچی روی سطح میلگرد تنیده شده اند. حدلقل تنش در این دسته محصولات چیزی حدود ۳۴۰ MPA است.
 • آج های میلگرد A3 شمس سپهر حالتی جناغی یا هفت و هشت شکل دارند این دسته از محصولات با تنش ۴۰۰ و گسیختگی ۶۰۰۰ دارای ۱۴ درصد تغییر شکل می باشند بنابراین خم و باز خم نمودن این دسته با محدودیت همراه است. در صورت تمایل به تغییر شکل و خم نمودن بهتر است از گرید دو یا یک استفاده گردد.

به منظور تشخیص این سه دسته از محصولات کارخانه فشمس تهران می توان از پلاک های الصاقی یا ظاهر میلگرد کمک گرفت. به منظور تشخیص اصالت محصول از میلگردهای تقلبی بهتر است موارد حک شده روی پلاک ها چون مجموعه تولیدی، سایز، شیوه تولیدی محصول و برند ان را بررسی نمود.

 چشم انداز و خط مشی های کارخانه فولاد شمس تهران

شرکت تولیدی فولاد شمس سپهر در تلاش است تا با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های مدرن، بهره گیری از دانش روز و با همیت پرسنل و کادر مجرب فنی محصولاتی با کیفیتی مطلوب تولید و روانه بازار نماید. با توجه به اینکه قریب به یک دهه از تاسیس این مجموعه می گذرد می توان این گونه اذعان داشت که تجهیزات کارخانه شمس سپهر مدرن و به روز و بر اساس تکنولوژی های اخیر بنیان شده است. امید است این مجموعه موجب افتخار این مرز و بوم در آن سوی مرزها نیز گردد.

۳٫۷
۳رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری