0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خلاصه ترجمه قسمت هایی از گزارشات متال بولتن مرتبط با بازار صادراتی شمش فولادی ایران :

شنیده شد شمش تولیدی کارخانجات آهن آلات ایران ۱۰ دلار ارزان تر از CIS با نرخ ۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr به اندونزی پیشنهاد شده است. شمش فولادی تولیدی کارخانجات ایران، با نرخ ۵۱۵ الی ۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr به امارات متحده عربی پیشنهاد شد اما معاملاتی در این خصوص شنیده نشد.

مشتریان الجزیره و تونس، شمش پیشنهادی ایران را به دلیل نرخ پایین تر آن نسبت به شمش CIS ترجیح می دهند؛ شنیده شد یک محموله شمش فولادی ایران با محتوای منگنز بالا؛ توسط الجزیره با نرخ ۵۴۵ دلار به ازای هر تن cfr پیش خرید شده است؛ در حالی که محصول مشابه آن از CIS مطابق با برآورد شرکت های تجاری معادل با ۵۵۰ دلار به ازای هر تن cfr تمام خواهد شد.

یک تولیدکننده ایرانی، شمش فولادی تولیدی خود را ۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr به آسیای جنوب شرقی پیشنهاد نمود؛ اما خریداران منطقه به دلیل انتظار بازگشت زود هنگام تحریم ‌های آمریکا علیه ایران؛ علاقه ‌ای به خرید از خود نشان نمی دهند.

برنامه توسعه شركت Tinplate هند

شركت Tinplate كه از شركت های وابسته به تاتا استيل است در سايه افزايش تقاضای داخلی هند در صنايع بسته بندی، ظرفيت توليد خود را افزايش می دهد. شركت Tinplate در حال ارزيابی شرايط بازار است و دو برنامه توسعه پيش رو دارد. اول افزايش بهره وری و توليد بيشتر با ظرفيت های موجود و دوم نصب و راه اندازی واحدهای توليدی جديد.

بر اساس گزارش های متال اكسپرت اين شركت دارای دو خط توليد نورد سرد به ظرفيت ۳۴۰,۰۰۰ تن و دو خط قلع اندود به ظرفيت ۳۸۰,۰۰۰ تن است. در سال ۲۰۱۷ خطوط  مذكور با ۹۴ درصد ظرفيت اسمی محصول توليد كرده اند. شركت Tinplate حدود ۴۵ درصد سهم بازار هند را در اختيار دارد و در بازارهای خارجی محصولات خود را به آسيا و اروپا صادر می كند.

قیمت آهن آلات

ادغام شركت های فولادی در تانگشان

 • ادغام شركت ها
 • انتقال تولیدکنندگان آهن آلات به بنادر

يكی از شهرهای مهم چين در توليد آهن آلات تانگشان است و برنامه ريزی كرده تا سال ۲۰۲۵ تعداد شركت های فولادساز را ۶۰ درصد كاهش دهد. اين برنامه همراستا با اهداف دولت مركزی برای ادغام شركت ها و كاهش آلودگی  هوا می باشد. در حال حاضر ۶۴ شركت فولادساز در تانگشان وجود دارد و در سال ۲۰۱۷، ۹۱٫۲ ميليون تن فولاد خام توليد كردند كه ۱۱ درصد كل توليد آهن آلات چين را شامل می شود.

تانگشان كوره بلندها با ظرفيت كمتر از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مكعب مجهز به واحد های توليد آگلومره كمتر از ۱۸۰ متر مكعب تن را نيز از مدار توليد خارج خواهد كرد.

چينی ها برنامه ريزی كرده اند طی سه سال آينده بيشتر واحدهای فولادسازی را به مناطق ساحلی منتقل كنند. طی اين برنامه ۱/۴ ظرفيت توليد تانگشان به Capgeidian Zone منتقل خواهد شد. اين منطقه صنعتی جديد تا ۲۰ ميليون تن ظرفيت توليد آهن آلات خواهد داشت. همچنين در راستای كاهش آلودگی هوا در سال ۲۰۱۹ حمل و نقل سنگ آهن به تانگشان از تريلر به واگن تغيير خواهد يافت.

كاهش ارزش يوان در برابر دلار باعث شد صادر كنندگان ورق سیاه قيمت های فروش را باز هم كاهش دهند.

به گزارش متال بولتن ۵ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰ تا ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۰۰ تا ۴۲۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۰۰ تا ۴۱۲۰ یوان رسيد.

ذخاير ورق سیاه در انبارها افزايش يافته و تقاضای داخلی چين كاهش يافته است. برخی اين كاهش تقاضا را به افت چند روز بازار آتی و برخی به فصل بارندگی مرتبط می دانند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش ۳۸ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۵۲ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۳ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۲٫۲۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۸۶٫۲۵ دلار FOB رسید. ماه قبل حاشيه سود فروش صادراتی ورق سیاه ۳۰ دلار پايين تر از فروش داخلی بود. اما در شرايط كاهش قيمت های داخلی و افت ارزش يوان اين مقدار كاهش يافته است.

فولاد سازهای چينی هم اكنون ۵۸۵ دلار FOB پيشنهاد فروش مي دهند و البته حاضر به فروش در ۵۸۰ دلار نيز هستند. خريداران ويتنامی نيز بدون تغيير نسبت به قبل ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلارFOB پيشنهاد خريد ارايه می كنند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری