1/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانه میلگرد ظفر بناب بزرگترین تولید کننده میلگرد در شمال غربی کشور

مجتمع فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ در بناب، شهرک صنعتی، جنب منبع آب مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این مجتمع گسترش تولید میلگرد در منطقه بوده است. این واحد تولیدی با بکارگیری کارکنان خلاق و تلاشگر، تولید خود را در سه شیفت کاری تداوم داده و توانسته ظرفیت اسمی تولید را به میزان ۲۰۰ هزار تن در سال برساند.

پس از ۴ سال فعالیت در زمینه تولید میلگرد ظفر بناب اقدام به سرمایه گذاری جهت احداث فاز دوم خود نمود و در سال ۱۳۹۰ توانست فولاد ظفر نوین گستر بناب را تاسیس و راه اندازی نماید. در هنگام بهره برداری از این فاز ظرفیت اسمی آن بالغ بر ۳۰۰ هزار تن در سال تعیین گردید. این مجتمع عظیم فولادی سهم عمده ای از تولید محصولات فولادی در بخش شمالغربی کشور را به خود اختصاص داده است.

فاز سوم این مجتمع در سال ۱۳۹۵ جهت تولید انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن احداث گردید و یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت اسمی تولیدات این فاز به میزا ن ۲۰۰ هزار تن در سال می باشد. از جمله اهداف توسعه طلبانه این مجتمع می توان به احداث ذوب آهن و تولید ورق های فولادی و اقدام در جهت حمل ترکیبی ریلی جاده ای محصولات فولادی در سطح کشور نام برد.

این مجتمع توانسته برای ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و به طور غیر مستقیم برای ۳۰۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد نماید. همچنین با به کارگیری سیستم تصفیه آب و استفاده از سوخت گاز به عنوان سوخت مصرفی دستگاهها و کوره ها باعث شده تا مورد تقدیر اداره کل محیط زیست استان قرار گیرد. این مجتمع تولیدی توانسته با تکیه بر تجارب کارکنان خود انواع مقاطع فولادی را تحت استانداردهای ملی و بین المللی تهیه و تولید نماید.

گواهینامه ها و افتخارات مجتمع فولاد ظفر بناب

کارخانه فولاد ظفر بناب در سایه تلاش کارکنان و مدیران مجرب خود توانست در سال ۱۳۹۵ تندیس طلایی چهارمین دوره طرح معرفی برترین شرکت های منطقه شمالغرب را دریافت نماید. همچنین در سال ۱۳۹۳ تندیس و عنوان واحد نمونه استانی را از پانزدهمین جشنواره استانی اخذ نمود. بعلاوه در گرامی داشت روز صنعت و معدن، تندیس طلایی به این مجتمع اهدا گردید.

همچنین این واحد تولیدی توانسته گواهینامه های ISO14001 و ISO – OHAS-18001 را در زمینه استقرار نظام مدیریت محیط زیست از آن خود نماید. از سویی دیگر در راستای جلب رضایت مندی مشتری و تولید محصولات با کیفیت موفق به اخذ گواهینامه ISO90001 شده و توانسته کیفیت محصولات خود را طبق نظر مشتریان ارتقا دهد.

فولاد علویجه

مشاهده لیست قیمت میلگرد ظفر بناب

معرفی محصولات و تولیدات مجتمع فولاد ظفر بناب

این مجتمع با احداث سه فاز تولیدی توانسته در سبد خود محصولات متنوعی را به بازار مصرفی عرضه نماید. از جمله محصولات این شرکت می توان به انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی اشاره کرد. در ادامه به معرفی هر کدام از این محصولات و شرح جزئیات مربوط به آنها خواهیم پرداخت.

 • میلگرد

میلگرد فولاد ظفر بناب از نوع آجدار و در سایز ۸ تا ۱۴ میلیمتر می باشد. محصولات خط تولید نوین گستر بناب نیز شامل انواع میلگرد آجدار در سایز ۸ تا ۳۲ است. میلگردهای تولیدی این کارخانه در استانداردهای DIN اروپا و ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران تهیه و تولید می شود. میلگرد های آجدار در دو نوع A2 و A3 با دو مشخصه آج ۳۴۰ و آج ۴۰۰ تولید می گردد. این میلگردها در طول ۱۲ متر می باشند و برای استفاده در سازه های بتنی و افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می گردند.

 • تیرآهن

تیرآهن تولیدی این مجتمع در سایزهای ۱۲ تا ۲۷ میلیمتر تهیه می گردد. تیرآهن تولیدی این مجتمع از نوع تیرآهن بال پهن موازی نیمه سبک بوده و بر اساس استاندارد ۷-۱-۱۶۳۴۸-۲-۱-۱-۱۷۹۱ تهیه و تولید می گردد. تیرآهن بال پهن یا تیرآهن هاش نوعی از تیرآهن است که ارتفاع بال تیرآهن و جان آن با هم برابر می باشد.

 • ناودانی

ناودانی ظفر در سایز ۸۰ تا ۱۶۰ میلیمتر تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد. ناودانی های تولیدی در دو نوع سبک و سنگین طبقه بندی می شوند. ناودانی های سبک بر اساس استاندارد کشور روسیه تولید می شوند و وزنی پایین تر از وزن استاندارد اشتال دارند. ناودانی های سنگین بر اساس استاندارد اروپایی تهیه می شوند و وزن آنها معادل با وزن استاندارد اشتال می باشد.

 • نبشی
  نبشی تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب از نوع بال مساوی ودر سایزهای ۴۰*۴۰*۴، ۵۰*۵۰*۵، ۶۰*۶۰*۶، ۷۰*۷۰*۷، ۹۰*۹۰*۹، ۱۰۰*۱۰۰*۱۰ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می شوند. این نوع نبشی های بال مساوی در مصارف ساختمانی و صنعتی کاربرد داشته و مطابق با استانداردهای ملی ایران ٬ ۱۰۲۸DIN آلمان و ۱۰۰۵۶ EN اتحادیه اروپا تولید می شوند. نبشی های بال مساوی دارای دو ضلع یا بال عمود بر هم میباشند که سایز آنها با یکدیگر برابر است.
۱
۴رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری