0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد تولید محصولات پوشش دار در کشور

به گزارش ایر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تولید محصولات فولادی پوشش دار در ۱۰ ماه اول سال شمسی جاری به ۲۶/۱ میلیون تن رسیده که نسبت به دوره مشابه افزایش ۴۲ درصدی داشته است. این امر بر قیمت ورق رنگی و گالوانیزه کشور تاثیر داشته است. بخش عظیمی از تولید محصولات فولادی پوشش دار توسط کارخانه های داخلی تولید گالوانیزه صورت پذیرفته است که کارخانه های تولید خودرو کشور بیشترین تقاضا را برای محصولات پوشش دار دارند.

در میان این کارخانه ها شرکت ورق خودرو چهارمحال بختیاری با ۴۰۰۰۰۰ تن در سال و تاراز چهارمحال اولین دارنده خط تولید گالوالوم در ایران با ۶۵۰۰۰ تن در سال مصرف کننده های بزرگ محصولات پوشش دار می باشند. هر دو کارخانه وابسته به شرکت فولاد مبارکه بزرگ ترین شرکت تولیدکننده فولاد در ایران می باشند. تولید ورق سیاه ایران نیز در این دوره ۱۰ ماه نیز افزایش داشته است.

علی رغم کاهش صادرات ورق سیاه به اروپا تولید ورق سیاه افزایش ۱۰ درصدی سالانه داشته و به ۶۴۱ میلیون تن رسیده است. تولید محصولات فولادی افزایش ۹ درصدی سالانه داشته و به ۳۹/۱۶ میلیون تن رسیده است. از این میزان ۶۱/۹ میلیون تن محصولات تخت فولادی می باشد با افزایش ۱۶ درصدی سالانه و ۰۸/۶ میلیون تن محصولات طویل فولادی با کاهش ۶ درصدی سالانه همراه بوده است. تولید بیلت و اسلب نیز افزایش ۱۹ درصدی سالانه داشته و به ۳۶/۱۸ میلیون تن رسیده است. از این میزان ۹/۹ میلیون تن آن بیلت و ۴۶/۸ میلیون تن آن اسلب می باشد.

افزایش صادرات ورق رنگی ترکیه

طبق گزارش به عمل آمده توسط اداره آمار ترکیه در دسامبر سال گذشته میزان صادرات ورق رنگی ترکیه مجموعا ۱۱۲۴۱ تن بوده که کاهش ۲/۳ درصدی ماهانه و افزایش ۷/۵۴ درصدی سالانه داشته در حالی که درآمد حاصل از این میزان ورق رنگی صادر شده مجموعا ۶/۱۰ میلیون دلار بوده که کاهش ۱/۳ درصدی ماهانه و افزایش ۷/۶۴ درصدی سالانه داشته است.

در سال ۲۰۱۷ صادرات ورق رنگی ترکیه ۴۴/۴۴ درصد افزایش داشت و به ۱۳۶۶۱۰ تن رسید در حالی که درآمد حاصل از این میزان صادرات ورق رنگی مجموعا ۱۲۶۷ میلیون دلار بوده که افزایش ۵۷ درصدی سالانه را به همراه داشته است. از لحاظ حجم صادراتی کشور بلغارستان اولین مقاصد صادراتی ترکیه با ۲۰۰۷۰ تن ورق رنگی صادر شده در سال ۲۰۱۷ بوده است. بعد از آن کشور رومانی و آمریکا با ۱۴۴۱۶ تن و ۱۱۰۵۸ تن مقصدهای اصلی ترکیه بوده اند.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

کاهش واردات ورق رنگی ترکیه

به گزارش اداره آمار ترکیه در دسامبر سال گذشته واردات ورق رنگی ترکیه کاهش ۷۶ درصدی ماهانه و افزایش ۱۳۷ درصدی سالانه داشت و به ۴۰۸۰ تن رسید در حالی که درآمد حاصل از این میزان واردات افزایش ۳/۶۴ درصدی ماهانه و ۳/۱۶۵ درصدی سالانه داشت و به ۶/۴ میلیون دلار رسید.

در سال ۲۰۱۷ واردات ورق رنگی ترکیه کاهش ۱/۶۱ درصدی سالانه داشته و به ۳۳۴۲۲ تن رسید در حالی که درآمد حاصل از این میزان واردات مجموعا ۷/۳۶ میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۲/۴۰ درصد کاهش داشته است. در سال ۲۰۱۷ کشور چین از لحاظ مقصد وارداتی ورق رنگی ترکیه رتبه اول را دارد که میزان ورق رنگی وارد شده از چین ۷۴۲۵ تن بوده که کاهش ۶/۸۶ درصدی سالانه داشته است. بعد از چین کشور بلژیک و ایتالیا با ۶۷۰۰ تن و ۶۵۹۶ تن مقصدهای مهم ترکیه بوده اند.

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند

به گفته تجار قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند در طی هفته گذشته تنی ۶۸۹ درب کارخانه به دلیل پایین بودن فعالیت های تجاری ثابت بوده است. به گفته تاجر اهل بمبئی کاهش قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند بیشتر از طرف کارخانه های فولادسازی بوده است به دلیل کاهش چشم گیر تقاضا و همچنین سهام می باشد.

دلال های بازار هم برای ثبت سفارشات جدید با احتیاط عمل می کنند و هیچ گونه ثبات قیمتی برای ماه مارس توسط کارخانه های فولادسازی صورت نگرفته است. به گفته دو تاجر بازار دلیل قاطعی ندارد که چرا عرضه توسط کارخانه های فولادسازی کم شده است. این دو تاجر اضافه کردند تعطیل شدن یکی از شرکت های تاتا استیل در شهر اودیشا می تواند تنها دلیل کاهش عرضه ورق سیاه بازار داخلی باشد.

حدس و گمان بر این است که حداقل برخی از کارخانه ها در حال افزایش موجودی انبارهای خود قبل از افزایش قیمت ورق سیاه می باشند که بودجه خود را تا پایان سال مالی جاری افزایش دهند. به گفته منابع برخی از تجار پیش بینی می کنند که در ماه آینده قیمت ورق سیاه تنی ۸ دلار افزایش خواهد داشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری