0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله گاز صادراتی چین  و کاهش رقابت 

کارخانه های چین قیمت لوله گاز خود را به دنبال روند صعودی در بازار جهانی افزایش داند. به دلیل پیشنهادات رقابتی تر از سایر تامین کنندگان خارج از کشور، علاقه به خرید لوله گاز چین در بازار لحظه ای کم بود. شاخص های قیمت لوله گاز کارخانه های چین در این هفته نشان می دهند که قیمت لوله گاز برای محموله ماه های سپتامبر تا اکتبر به 540 تا 555 دلار در هر تن فوب رسیده ، که 50 تا 55 دلار در هر تن طی یک ماه افزایش داشته است.

در همین حال، شاخص های قیمت لوله گاز چین 30 دلار در هر تن در حال حاضر کمتر است، وشاخص های کره  10 تا 20 دلار کمتر می باشد. اگر چه پیشنهادات چین حتی در قیمت های جذاب تری نسبت به موارد پیش بینی شده به نظر می رسد، اما این قیمت برای لوله گاز هنوز برای شرکت کنندگان در بازار قابل قبول نیست. به طور خاص، پیشنهاد  قیمت لوله گاز 2 میلیمتری از شرکت نیپون استیل  در حدود 525 تا 530 دلار در هر تن فوب ( 560  دلار در هر تن CFR ) در خاورمیانه شنیده شده است؛ بنابراین، به دلیل فعالیت تجاری آرام خریداران در خاورمیانه و  سطح پایین تقاضا ،این قیمت پذیرفته نشد .

عرضه دراز مدت کارخانجات چین

یکی از منابع به متال اکسپرت اظهار داشت: “کارخانه های چینی بر روی عرضه های دراز مدت متمرکز هستند.” برخی از شرکت های بازرگانی معتقدند که از هفته آینده ممکن است برخی از معاملات در بازار لحظه ای انجام شوند. شرکت فولاد نیپون لوله گاز را به قیمتی در حدود 575 دلار در هر تن CFR (555 دلار در هر تن فوب) به اندونزی عرضه کرد.

دو شرکت دیگر چینی لوله گاز 2 میلی متری را به قیمت 576 دلار در هر تن CFR برای محموله ماه های سپتامبر تا اکتبر به فیلیپین عرضه کردند. یکی از فعالان بازار داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت : ”  شرکت فولاد نیپون لوله گاز را به قیمت پایین تری نسبت به دو شرکت دیگر عرضه داشته، اما این تفاوت قیمت برای خریداران فیلیپین مهم نیست.” در همین حال خریداران فیلیپینی آماده دریافت قیمتهای بسیار پایین تری هستند.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

افزایش  قیمت لوله گاز روسیه

قیمت لوله گاز در روسیه در حال افزایش است، و لوله گاز تولید شده کارخانه ها تقریبا فروخته شده است. برای داشتن تقاضای خوب و محدودیت در تناژ بارها ، قیمت لوله گاز ممکن است در آینده ای نزدیک دوباره کمی افزایش یابد. تولیدکنندگان روسیه دوباره قیمت لوله گاز را افزایش دادند، و به 2.020 تا 2.080 روبل در تن ( 474 تا 488 یورو در هر تن CPT ) رساندند.

در حالیکه قیمت لوله گازدر هفته گذشته 1.980 تا 2.050 روبل در تن ( 467 تا 483 یورو در هر تن CPT) ثبت شده است. شایان ذکر است که هر یورو معادل 4.26 روبل روسیه می باشد. معاملات عمدتاً در این محدوده قیمت به انجام رسیده اند. با این حال، برخی از کارخانه ها قیمت های بالاتری برای فروش محموله های کوچک لوله گازارائه داده اند .

به عنوان مثال یکی از کارخانه ها 2.100 روبل در تن ( 493 یورو در تن ) برای قیمت لوله گاز پیشنهاد داده است. شرکت های بازرگانی انبارهای خود را به طور مرتب  پر می کنند، زیرا  تناژ بار برای ماه آینده قبلا محدود شده است. به دلیل پروژه های زیربنایی متعدد در روسیه ، صنعت ساخت و ساز به خوبی در حال فعالیت می باشد و از گرایش قیمت لوله گاز به سمت بالا، حمایت می کند.

پیشنهادات کارخانجات روسیه

کارخانه های روسیه تقریبا لوله گاز تولیدی ماه آگوست خود را به فروش می رسانند. یک منابع داخلی گفته است که ” کارخانه ها قیمت لوله گاز ماه آینده را چند روز پیش اعلام کردند و در حال حاضر آنها تقریباً همه لوله گازتولیدی خود را فروخته اند. قیمت لوله گاز بازار قطعاً در حال افزایش است.”

شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت ها در آینده نزدیک با رشد مواجه شوند،در حالیکه تقاضای خوبی آن را پشتیبانی می کند.یکی از تجار داخلی به متال اکسپرت گفت:  “بازار دیوانه است. قیمت لوله گاز هر دو سه روز یک بار افزایش می یابد. “

 عرضه قوی تر لوله گاز قطر و احتمال افزایش قیمت آن

تولید کنندگان لوله گاز قطر از اواسط ماه جولای به دلیل روند صعودی در اروپا، قیمت لوله گاز خود را افزایش داده اند. فعالان بازار داخلی می گویند که قیمت لوله گاز ممکن است بیشتر از این افزایش یابد. پیشنهادات قیمت لوله گاز درقطر طی مدت دو هفته به میزان  10 تا 15 یورو در هر تن  افزایش داشته  و برای لوله گاز 12-32 میلیمتری به 210 تا 225 یورو در هر تن ( 470 تا 485 یورو در تن DDP) رسیده است. قیمت ها بدون مالیات بر ارزش افزوده 19٪ است.

منابع گزارش می دهند که دلایل اصلی پشت حرکت های صعودی قیمت لوله گاز کارخانه های داخلی، مواد اولیه گران قیمت و افزایش قیمت لوله گاز قطر می باشد. تامین کنندگان قطر پیشنهادات قیمت لوله گاز خود را 25 یورو در هر تن، در طول دوره بازبینی افزایش داده اند در حالیکه تولید کنندگان عربستان موقتاً بازار را برای ایجاد یک لیست قیمت جدید ترک کرده اند. رشد قیمت های لوله گاز جنوب اروپا ممکن است ادامه پیدا کند، زیرا برخی از تولیدکنندگان قبلاً اعلام کرده اند که به دلیل هزینه های اضافی، قصد دارند قیمت لوله گاز خود در ماه آگوست افزایش دهند.  علاوه بر این، اخبار اخیر در مورد صدور مجوز واردات در الجزایر ممکن است از هر دو شرکت قطر و عربستانی پشتیبانی کند.

براساس منابع، پیشنهاد قیمت لوله گاز در قطر ممکن است در ماه آگوست ،با انتظار افزایش ارزش قراضه و خرید خوب، افزایش یابد. یکی از تولیدکنندگان قطر به  متال اکسپرت گفته است: “بخش ساخت و ساز در قطر به خوبی فعالیت می کند و من پیش بینی می کنم که بازار در اواسط ماه آگوست پس از موج بعدی افزایش قیمت قراضه، دوباره زنده شود.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0