0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد ترکیه :طبق اخبار متال اکسپرت کارخانجات تولید فولاد کشور ترکیه قیمت های محصولات محلی و صادراتی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. هم چنین آن ها موفق به مدیریت سطوح جدیدی در فروش خود شده اند. اگرچه عرضه کنندگان این کشور هم چنان بر این باورند که فروش در بازار داخلی سود بیشتری به همراه خواهد داشت با این حال تعدادی از معاملات صورت گرفته با کشورهای خارجی نیز به گوش می رسد. به گفته منابع خبری احتمال می رود که فعالیت در بازار داخلی کشور ترکیه تا هفته آینده به علت تعطیلات داخلی این کشور اندکی کاهش یابد اما هم چنان خبری از کاهش قیمت ها به گوش نمی رسد.

اکثر کارخانجات قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که نسبت به قیمت 530-520 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. محموله ای به ظرفیت 10000 تن میلگرد به کشور اسرائیل به قیمت 540 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای از قیمت میلگرد نیز به ظرفیت 10000 تن و به 530 دلار به ازای هر تن به کشور یمن فروخته شده است.

به گفته تاجران مناقصات صورت گرفته به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن پایین تر از قیمت های پیشنهادی بوده است که مورد قبول کارخانجات واقع نشده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر اکثر کارخانجات تمایلی ندارند که به قیمت های پایین تر از 540 دلار به ازای هر تن راضی شوند زیرا در حال حاضر میزان فروش در بازارهای داخلی بسیار خوب بوده و تعدادی از پیشنهادات صادرکنندگان نیز بالاتر از 550 دلار به ازای هر تن بوده است و پیشنهادات در داخل کشور ترکیه نیز به میزان 559-547 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن بالاتر از قیمت های پیشنهادی هفته گذشته بوده است.

با اینکه در حال حاضر میزان فعالیت در بازار داخلی کاهش یافته است قیمت ها کاهش نیافته و کارخانجات می توانند معاملاتی با قیمت 555-550 دلار به ازای هر تن نیز منعقد کنند. به گفته منابع خبری پیشنهاد می شود طی هفته آینده میزان تقاضا در بازار داخلی ترکیه به علت تعطیلات مذهبی تضعیف بیشتری یابد. با این حال تولیدکنندگان امید دارند که از اوایل ماه سپتامبر میزان تقاضا میلگرد در بازار داخلی مجددا افزایش یافته و میزان تقاضا در بازار نهایی محصولات نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت میلگرد اصفهان

 

تداوم افزایش قیمت محصولات فولاد طویل صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

تامین کنندگان کشورهای مستقل اتحادیه ای قیمت های پیشنهادی خود را در بازارهای خارجی افزایش دادند. افزایش قیمت شمش و تحولات مثبت در کشورهای چین و ترکیه از دلایل عمده این افزایش قیمت می باشد. قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 40 دلار به ازای هر تن طی دو هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت 540-530 دلار به ازای هر تن رسیده است. به عنوان مثال معاملاتی با کشور لبنان طی هفته گذشته به قیمت 525 دلار به ازای هر تن منعقد شده است در حالی که در حال حاضر این قیمت پیشنهادی به 540 دلار به ازای هر تن رسیده است. لازم به ذکر است که در مدت زمان مشابه قیمت میلگرد ترکیه نیز به میزان 30 دلار به ازای هر تن تحت تاثیر افزایش قیمت کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری