0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد ترکیه :طبق اخبار متال اکسپرت کارخانجات تولید فولاد کشور ترکیه قیمت های محصولات محلی و صادراتی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. هم چنین آن ها موفق به مدیریت سطوح جدیدی در فروش خود شده اند. اگرچه عرضه کنندگان این کشور هم چنان بر این باورند که فروش در بازار داخلی سود بیشتری به همراه خواهد داشت با این حال تعدادی از معاملات صورت گرفته با کشورهای خارجی نیز به گوش می رسد. به گفته منابع خبری احتمال می رود که فعالیت در بازار داخلی کشور ترکیه تا هفته آینده به علت تعطیلات داخلی این کشور اندکی کاهش یابد اما هم چنان خبری از کاهش قیمت ها به گوش نمی رسد.

اکثر کارخانجات قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن میلگرد به کشور اسرائیل به قیمت ۵۴۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای از قیمت میلگرد نیز به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن و به ۵۳۰ دلار به ازای هر تن به کشور یمن فروخته شده است.

به گفته تاجران مناقصات صورت گرفته به میزان ۱۵-۱۰ دلار به ازای هر تن پایین تر از قیمت های پیشنهادی بوده است که مورد قبول کارخانجات واقع نشده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر اکثر کارخانجات تمایلی ندارند که به قیمت های پایین تر از ۵۴۰ دلار به ازای هر تن راضی شوند زیرا در حال حاضر میزان فروش در بازارهای داخلی بسیار خوب بوده و تعدادی از پیشنهادات صادرکنندگان نیز بالاتر از ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است و پیشنهادات در داخل کشور ترکیه نیز به میزان ۵۵۹-۵۴۷ دلار به ازای هر تن شنیده شده است که به میزان ۱۵-۱۰ دلار به ازای هر تن بالاتر از قیمت های پیشنهادی هفته گذشته بوده است.

با اینکه در حال حاضر میزان فعالیت در بازار داخلی کاهش یافته است قیمت ها کاهش نیافته و کارخانجات می توانند معاملاتی با قیمت ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن نیز منعقد کنند. به گفته منابع خبری پیشنهاد می شود طی هفته آینده میزان تقاضا در بازار داخلی ترکیه به علت تعطیلات مذهبی تضعیف بیشتری یابد. با این حال تولیدکنندگان امید دارند که از اوایل ماه سپتامبر میزان تقاضا میلگرد در بازار داخلی مجددا افزایش یافته و میزان تقاضا در بازار نهایی محصولات نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت میلگرد اصفهان

 

تداوم افزایش قیمت محصولات فولاد طویل صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

تامین کنندگان کشورهای مستقل اتحادیه ای قیمت های پیشنهادی خود را در بازارهای خارجی افزایش دادند. افزایش قیمت شمش و تحولات مثبت در کشورهای چین و ترکیه از دلایل عمده این افزایش قیمت می باشد. قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۴۰ دلار به ازای هر تن طی دو هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. به عنوان مثال معاملاتی با کشور لبنان طی هفته گذشته به قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن منعقد شده است در حالی که در حال حاضر این قیمت پیشنهادی به ۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. لازم به ذکر است که در مدت زمان مشابه قیمت میلگرد ترکیه نیز به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن تحت تاثیر افزایش قیمت کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری