0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی ویتنام

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۸ ماه ژوئن قیمت واردات کویل نورد گرم شده ویتنام طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر کاهش عرضه کشور چین و افزایش قیمت های پیشنهادی منابع دیگر می باشد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده وارداتی به جنوب آسیا به میزان ۴۶۳-۴۵۵ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) تا روز دوشنبه مورخ ۲۶ ماه ژوئن گزارش شده است که علت این امر برگزاری تعطیلات در سنگاپور طی آن روز بوده است.

به گفته تاجران و منابع خرید در ویتنام  محموله های کویل نورد گرم شده وارداتی از چین به قیمت بالای ۴۷۵-۴۷۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) معامله شده است که علت این امر کاهش میزان عرضه در این کشور می باشد.

هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰۰ تن از کشور هند برای حمل و نقل در ماه اوت وارد شده است که قیمت پیشنهادی برای این معامله کمی بالاتر از ۴۷۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) گزارش شده است.

هم چنین محموله ای از همان کارخانه برای ماه سپتامبر به قیمت ۴۸۵ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) سفارش داده شده است.

هم چنین مواد وارداتی از کشور چین به قیمت ۴۷۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) در روز جمعه به فروش رسید در حالی که قیمت معاملات طی چند روز اخیر در حدود ۴۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

منابع خبری در روز چهارشنبه خبر داده اند که تعدادی از کارخانجات چینی قیمت های صادراتی خود را به علت افزایش قیمت های بازار داخلی افزایش داده اند.

قیمت کویل نورد گرم شده محلی کشور چین درروز چهارشنبه به میزان زیادی افزایش یافته است که علت این امر توقف های تعمیر و نگهداری دستگاه ها و توقف تولید می باشد.

کاهش قیمت کویل نورد گرم شده اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۹ ماه ژوئن قیمت کویل نورد گرم شده تولید داخلی اروپا پس از کاهش قیمت طی ماه گذشته، به سطح پایینی رسیده است.

به گفته فعالان بازار کاهش قیمت کویل نورد گرم شده در بازار اروپا : ” تقاضا بهبود یافته است زیرا خریداران در جست و جوی کویل برای عرضه در سهام در نیمه دوم سال می باشند.”

علاوه بر این به گفته منابع خبری، کارخانجات محموله هایی را برای انتقال در ماه سپتامبر به دیگر تولیدکنندگان پیشنهاد داده اند. در عین حال به گفته منابع بازار تعدادی از پیشنهادات مواد وارداتی به اروپا محدود شده است که علت این امر این است که انتظار می رود کمیسیون اروپا عوارض نهایی برای واردات مواد از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل، ایران و صربستان تعیین کند.

کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است که عوارض ابتدایی را به پنج کشور تخصیص ندهد.

به گفته یکی از تاجران پیشنهادات وارداتی قابل اجرا بوده اما پیشنهادات پایینی از سوی کشور روسیه شنیده شده است که سبب ضعف بازار داخلی گشته است.

شمال اروپا:

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان ۵۷۹-۵۵۷ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۸ ماه ژوئن ثابت باقی مانده است.

ارزیابی ها منعکس کننده پیشنهادات و معاملات صورت گرفته در بازار داخلی می باشد. تعدادی از کارخانجات کویل نورد گرم شده تولیدی خود را به قیمت ۵۵۷ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده اند اما اکثر تولیدکنندگان قیمت معاملات خود را به میزان ۵۷۹-۵۶۸ دلار به ازای هر تن ثابت نگه داشته اند.

در عین حال، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد سرد شده تولید داخلی شمال اروپا ۷۰۴-۶۷۶ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت کویل گالوانیزه شده نزدیک به ۷۵۰-۷۲۷ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (۷۷۲-۷۲۷ دلار به ازای هر تن ) کاهش یافته است.

جنوب اروپا:

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده تولید داخلی جنوب اروپا ۵۴۵-۵۱۱ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۸ ماه ژوئن بوده که نسبت به قیمت هفته گذشته (۵۴۵-۵۲۲ دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است. هم چنین قیمت پیشنهادی کارخانجات کویل نورد گرم شده واقع در ایتالیا ۵۱۱ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. قیمت پیش بینی شده کویل نورد سرد شده جنوب اروپا نیز به میزان ۶۵۹-۶۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است و هم چنین ارزیابی ها از کویل گالوانیزه شده ۶۹۳-۶۷۰ دلار به ازای هر تن ) گزارش شده است. ارزیابی ها نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده اند.

اروپای مرکزی:

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده تولید داخلی اروپای مرکزی ۵۲۲-۵۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

ثبات بازار وارداتی فولاد تخت آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۹ ماه ژوئن، قیمت وارداتی محصولات فولاد تخت نورد شده به آمریکا طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر وقفه در فعالیت خرید به علت نتایج حاصل از تحقیقات بخش ۲۳۲ می باشد.

بخش ۲۳۲ به رئیس جمهور کشور آمریکا اجازه می دهد که در صورتی تشخیص دهد واردات خطری برای امنیت ملی ایجاد میکند عوارضی برای واردات محصولات تعیین کند.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل فولادی نورد سرد شده وارداتی تا روز پنج شنبه مورخ ۲۹ ماه ژوئن به میزان ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و قیمت کویل گالوانیزه نیز به میزان ۸۸۵-۸۴۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت ورق فولادی به میزان ۶۸۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است .

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری