0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد شمال اروپا به دنبال افزایش تقاضا و کاهش میزان عرضه ۲۷ سپتامبر

قیمت خرید میلگرد در شمال اروپا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. این در حالی است که میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی برای میلگرد در این منطقه افزایش یافته و بازار نیز با کمبود عرضه مواجه می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی این مناطق تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر به میزان ۵۸۰-۵۴۵ یورو (۶۸۵-۶۴۴ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده برای این محصول طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

این ارزیابی ها برای قیمت خرید میلگرد براساس معاملات و پیشنهادات صورت گرفته در آلمان و هلند گزارش شده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار میلگرد با کمبود موجودی مواجه می باشد چراکه برخی کارخانجات اروپا که اکثرا کارخانجات اصلی تولید میلگرد این کشور نیز می باشند به میزان معمول میلگرد تولید نمی کنند. تعدادی از کارخانجات سفارشات قبلی خود با قیمت میلگرد پایین تر را اخیرا لغو کرده اند چراکه در حال حاضر هزینه های تولید میلگرد در این کارخانجات افزایش یافته و ناچار به افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود می باشند.

به گفته منابع خبری طی ماه های اخیر به علت افزایش قیمت الکترودهای گرافیتی و نیز افزایش قیمت قراضه آهنی کارخانجات ناچار به افزایش قیمت خرید میلگرد تولیدی خود شده اند. هم چنین اخیرا افزایش شدیدی در هزینه های حمل و نقل در اروپا ایجاد شده است. میلگرد تولیدی برای ماه اکتبر به طور کامل پیش فروش شده است در حالی که میزان تقاضا هم چنان بالا می باشد و تعداد بسیار زیادی از مصرف کنندگان نهایی میلگرد منتظر خرید این محصول می باشند و امیدوارند که قیمت میلگرد به زودی کاهش یابد.

این در حالی است که در حال حاضر قیمت خرید میلگرد کاهش نیافته است و این خریداران ناچار به خرید می باشند. ارزیابی متال بولتن از قیمت قراضه آهنی در شمال اروپا به میزان ۲۴/۳۰۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت ۱۸/۳۳۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده در تاریخ ۲۰ ماه سپتامبر کاهش یافته است. کاهش قیمت قراضه آهنی بر قیمت میلگرد این منطقه تاثیرگذار خواهد بود. با این حال پیش بینی می شود که کاهش قیمت این محصول موقتی باشد.

قیمت تیر آهن روز

افزایش قیمت تیرآهن کشورهای اروپایی ۲۸ سپتامبر

قیمت تیر آهن پیشنهادی در کارخانجات تولید فولاد واقع در اروپا طی هفته جاری افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت قراضه آهنی در این مناطق کاهش یافته است. با این حال تولیدکنندگان این محصول اعلام کرده اند که تصمیم دارند قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان بیشتری نیز افزایش دهند. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای تیرآهن طی روزهای اخیر افزایش زیادی یافته است در حالی که هزینه الکترود گرافیتی نیز به میزان بیشتری افزایش یافته است. افزایش قیمت فروآلیاژها و الکترودهای مصرفی برای ذوب قراضه آهنی، سبب افزایش هزینه های تولید به میزان حدودا ۴۰ یورو به ازای هر تن شده است. پیش بینی می شود افزایش قیمت تیرآهن در این مناطق تداوم یابد ولی در سطحی که پیش تر مشاهده شده نخواهد بود.

به گفته منابع خبری چنانچه کارخانجات بتوانند تمام ظرفیت تیرآهن تولیدی خود را پیش فروش کنند، می توانند قیمت تیر آهن را به میزان بیشتری افزایش دهند ولی چنانچه قادر به فروش تمامی ظرفیت تولیدی خود تا دو هفته آینده نباشند، ناچار به کاهش قیمت تیر آهن خواهند بود. سهامداران در شمال اروپا قیمت تیرآهن را به میزان ۶۰۰ یورو (۷۰۵ دلار) به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. با این حال به نظر نمی رسد کسی حاضر به پرداخت چنین مبلغ بالایی برای تیرآهن باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن تولیدی شمال اروپا در تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر به میزان ۵۹۰-۵۷۵ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت تیرآهن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۵ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت تیر آهن تولیدی این منطقه در هفته گذشته به میزان ۵۹۰-۵۶۰ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت تیرآهن تولیدی در جنوب اروپا نیز به میزان ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت تیرآهن ۶۰۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که طی هفته گذشته قیمت قراضه آهنی در این مناطق کاهش یافته است که علت این امر افزایش میزان موجودی این محصول و نیز توافق تامین کنندگان قراضه آهنی در شمال آمریکا برای قیمت پایین تر محموله های خود بوده است. به گفته منابع خبری کاهش اندکی در قیمت قراضه آهنی مشاهده گردیده که در حال حاضر بر قیمت تیر آهن تاثیرگذار نبوده است. پیش بینی می شود که کاهش قیمت قراضه آهنی تاثیر عمده ای بر قیمت تیرآهن برای محموله های ماه نوامبر داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری