0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار مقاطع ترکیه

هفته گذشته فعالیت بازار مقاطع ترکیه کم شد ولی با توجه به رونق بازارهای قراضه و بیلت جو بازار مثبت است. میلگرد صادراتی  ترکیه ۶۱۰ تا ۶۱۴   دلار هر تن فوب بود و برخی به دنبال ۶۱۰ دلار هر تن فوب نیز بودند. از اواسط ژانویه پس از تعطیلات سال نودرخواست بهتر می شود. در بازار داخلی ترکیه میلگرد ۶۱۰ تا ۶۱۴ دلار هر تن درب انبار شنیده شد.

میلگرد یک ماه گذشته در بازار داخلی منطقه جی سی سی  ۶۰ تا ۶۵ دلار هر تن افزایش داشته است.سرمای هوا و کم شدن ساخت و ساز میلگرد را در چین ۲۰ تا ۲۵ دلار ارزان تر کرده به  ۶۳۳ تا ۶۵۰ دلار هر تن با ۱۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده رساند.در شمال اروپا میلگرد در۵۱۸ یورو هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی امریکا نیز میلگرد در ۶۱۴ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت.

قیمت توری مش

میلگرد در بازار ایران

روز شنبه میانگین نرخ ۱۴ تا ۲۵ میلیمتر در اصفهان ۲۳۸۰ تومان بود و دزفول ۲۲۸۰ تومان در حالیکه روز را همه کارخانه ها با افزایش نرخ شروع کرده بودند با ارائه های شمش در بورس کالا وبالارفتن نرخ آن این افزایش نرخ تا سه شنبه ادامه یافت ولی از سه شنبه به بعد روند کاهش نرخ شروع شد و میانگین نرخ اصفهان به ۲۳۸۰ ریال و دزفول ۲۲۸۰ ریال هر کیلو . آخر هفته متوسط قیمت تیراهن اصفهان ۲۸۲۰۰ ریال بود که نسبت به روز شنبه که ۲۷۵۰۰ ریال بود ۷۰۰ ریال افزایش نشان میداد ولی بازار فعالی نداشت. انبارهای میله گرد از کالاهای ارزان نرخ انباشته است که خروجی ندارد فصل سرما و رکود درخواست همراه با افزایش نرخ مواد اولیه تولید میلگرد را به حداقل رسانده است این وضعیت باعث کاهش بیشتر نرخ میلگرد و رسیدن حاشیه سود نوردکاران به کمترین حد می گردد شایعاتی مبنی بر محدودیت صادرات اسفنجی شنیده می شود در حالیکه روند افتتاح کارخانه های اسفنجی و افزایش تولید آن ادامه دارد نباید فراموش کرد که در فصل سرما ارائه قراضه محدود می شود و همین عامل اجازه کاهش بیشترنرخ شمش را نمی دهد در نتیجه روند نزولی نرخ میلگرد نمی تواند بصورت جدی و برای بیشتر از دو هفته باشد مگر آنکه فولاد خوزستان نتواند شمش را در قیمت ۶۱۰ دلار فوب بفروشد در هر حال نوسان نرخ میلگرد اجتناب ناپذیر است و باید تحمل کرد . تولیدکننده های میلگرد باید نگران ۴ ماه آینده باشند که چین بطور فعال صادرات قراضه را شروع خواهد کرد و درخواست شمش در این پایه نرخ نخواهد بود مگر آنکه محدودیت ارائه فرو آلیاژها نرخ شمش را همچنان صعودی نگه دارد .

ورق در بازار ایران

نرخ ورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر رول روز شنبه ۲۷۸۵ تومان بود ولی تا آخر هفته با ۳۰ تومان کاهش روبرو شد علت این کاهش نرخ ارائه ورق های اهواز و گیلان بود ضمن آنکه درخواست آنهم چندان فعال نبود. یک محموله ۵ هزار تنی حمل فوری درنرخ ۴۷۰ یورو سی اف آر انزلی پیشنهاد شد که فراتر از نرخ در بازار تهران است در حال حاضر قزاق ها در بازار نیستند تنها ام ام ک پیشنهاد دهنده است در حالیکه بازار هم عطشی به خرید ندارد.

ورق های گرم محصول مبارکه ضخامت ۲٫۵ تا ۱۵ میلیمتر با نوسان نرخ روبرو بود ولی میانگین نرخ تغییری نداشت ضخامت های ۱۵ میلیمتر به بالا با عدم ارائه جدی از طرف کاویان روبرو بود ولی محصول اکسین با ثبات نرخ روبرو بود در حالیکه درخواست بسیار پایین بود. در طول ۱۰ سال گذشته بازار ورق گرم هیچگاه اینقدر راکد نبوده در حالیکه صادرات آنهم جدی نیست.

ورق سرد با بازار آرامی روبرو بود هیچ تغییر نرخ جدی در آن گزارش نشد در حالیکه انتظار عمومی افزایش روند نرخ است چون نرخ در خارج افزایش یافته است.

در هفته ای که گذشت ورق گرم سی آی اس ۵۸۰ تا ۵۹۵ دلار هر تن فوب دریای سیاه بود. بازارها در جو تعطیلات سال نو بودند.ورق گرم چین ۵۹۵ دلار هر تن فوب ثبت شد نرخ های صادراتی جدید احتمالا ۵ تا ۱۰ دلار دیگر ارزان خواهد شد. ورق گرم صادراتی هند نیز ۵۹۵ دلار هر تن فوب و در ثبات بود.ورق گرم در بازار شمال اروپا هفته گذشته در ۵۴۰  یورو هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی امریکا نیز ورق گرم حدود ۶۵۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود که یک دلار افزایش داشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری