3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهبود روند حاکم بر بازار لوله ایران

در مناقصه ی جدید قیمت لوله ایران به عنوان معیاری برای خریداران مورد استفاده قرار می گیرد. طبق براورد های خبرگزاری ها در مورد برخی از تناژهایی که تولید کننده های ایرانی آن ها را تهیه می کنند، قیمت لوله در حدود 3235 تومان در هر کیلودرماه آذر برای مشتریان اصفهانی ، در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، هنوز یک سری مسائل مالی دراین ارتباط وجود دارد، اما باز هم برخی از خریداران گزینه های جایگزین را ترجیح می دهند. همچنین طی هفته ی گذشته یکی از تولید کننده های محلی لوله، قیمت لوله توکار را که از سپاهان خریداری کرده بود به مبلغ 3235 تومان در هرکیلو اعلام کرد.
قیمت لوله توکار سپاهان برای و تحویل در ماه دی ماه در محدوده ی مبلغ 3235 تومان در هر کیلو طی هفته ی گذشته اعلام شد که 120 تومان در هرکیلو نسبت به قیمت های پیشنهادی دو هفته ی پیش افزایش داشت.

این در حالی است که قیمت های پیشنهادی دیگر تامین کنندگان جذاب نیست. به عنوان مثال، کم ترین قیمت لوله توکاراعلام شده ممکن است که متعلق به اصفهان باشد. علاوه بر این، گزارشگران حاضر در بازار می گویند که شرکت لوله سازی سپاهان قیمت لوله توکار خود را در حدود 3235 تومان در هرکیلو اعلام کرده است که معادل 120 تومان در هرکیلو بیشتراز قیمت های دو هفته ی قبل است. در نتیجه، در بازار این محصول، هیچ علاقه ای به لوله درز دار تولیدی آن ها وجود ندارد.

قیمت لوله توکار سپاهان

تولید کنندگان محصولات لوله گاز کچو به دلیل میزان تقاضای ضعیف و روند نزولی حاکم در بازار، قیمت لوله گاز روکار کچو تولیدی خود را طی یک دوره ی مورد بررسی کاهش دادند.
لوله های BS 1387  ساخته شده از ورق نورد گرم با قطر 1-4 اینچ و ضخامت دیواره ی 2-4 میلی متری است با قیمتی در حدود 315 تومان در هر کیلو تحویل داده شد که 80 تومان در هرکیلو نسبت به ماه گذشته تغییر قیمت داشت. قیمت لوله توکار ضخامت 2.5 و 3 در ایران در هفته های اخیر به دلیل افزایش قیمت این محصولات از سوی کارخانه های سپاهان ، افزایش یافته است اما تقاضا هنوز هم ضعیف است. قیمت لوله استیل در حدود 14200 تومان برای هر کیلوگزارش شد و یکی از خریداران خرید این محصول را به قیمت 14200 تومان در هر کیلوپیشنهاد می کند. یکی دیگر از خریداران نیز قصد داشت لوله استیل خود را با قیمت 14000تومان به ازای هر کیلو بفروشد.

یکی از معامله گران می گوید:  “در حال حاضر تقاضا بسیار ضعیف است زیرا سرمایه گذاران هیچ پولی را برای خرید لوله استیل صرف نمی کنند. وی گفت که من بهبودی ای در قیمت لوله استیل برای یک مدت طولانی پیش بینی نمی کنم.

قیمت لوله استیل

قیمت لوله استیل تهران در روز سه شنبه 14200 تومان به ازای هرکیلو اعلام شد که در پایین ترین حد قیمت خود به 14200 تومان به ازای هرکیلو رسید. قیمت لوله استیل پیشنهادی تهران نیز مبلغی معادل 14000 تومان در هرکیلو بود. یکی از خریداران نیز پیشنهاد قیمت 14200 تومان به ازای هر کیلو را برای خرید این مواد ارائه کرد. طبق ارزيابي های خبرگزاری ها براي قیمت لوله استیل به اصفهان، این محصول در روز سه شنبه 14200 تومان دلار به ازای هر کیلو اعلام شد كه پس از آن نیز به مبلغ 14000 تومان به ازاي هرکیلو رسید و نسبت به قیمت قبلی خود كاهش پیدا کرد.

قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت 1 میلی متر نیز در حدود 4490 تومان در هر کیلوارائه شد. علاوه بر این، یکی از معامله گران هم قیمت لوله گالوانیزه را معادل 4490 تومان درهرکیلو  پیشنهاد داد. پیشنهاد قیمت لوله گالوانیزه تهران با مبلغی معادل 4490 تومان به ازای هرکیلو نیز ارائه داده شد. قیمت لوله گالوانیزه نیز بدون تغییر ماند و با مبلغ 4490 تومان به ازای هرکیلواز تولیدات سابق کار به فروش رسید.  علاوه بر این کارخانه ی لوله سازی تهران به عنوان بخشی از صنعت لوله گالوانیزه دردی ماه به طور قابل توجهی دست به کاهش قیمت لوله گالوانیزه برای ارائه به خریداران اصفهانی زد. قیمت لوله گالوانیزه برای فروش به اصفهان ممکن است در ماه دی نیز کاهش یابد.

پس از مذاکرات بسیار، نرخ لوله گالوانیزه به اصفهان در ماه دی به مبلغ 70 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. در حالی که فشار برای ارائه ی قیمت های پایین تر هنوز هم ادامه دارد.

علاوه بر این، معامله گران اصفهانی حجم زیادی از لوله گالوانیزه ی ایرانی را در اختیار داشتند که قیمت نسبتا پایینی داشت. آن ها همچنین پیشنهاداتی در مورد قیمت لوله گالوانیزه ی دریافت کردند و جالب تر این که این پیشنهادات هنوز هم وجود دارد. قیمت لوله گالوانیزه اصفهان همچنان در حدود 70 تومان در هرکیلو بالا تر از محصولات تهران می باشد.

در این وضعیت، خبرگزاری ها این گونه براورد می کند که تامین کننده های تهرانی آماده اند تا قیمت لوله گالوانیزه ی خود را در حدود 70 تومان در هر تن برای دی ماه افزایش دهند.

کاهش قیمت لوله داربستی اصفهان و عدم جذب مشتریان خارجی قیمت لوله داربستی اصفهان کاهش یافت اما با این حال، میزان تقاضای ارائه شده از خارج از کشور هنوز کم است و تولید کنندگان بیش تر در بازار محلی فعال می باشند.کارخانه های تولید محصولات لوله سپاهان  در حال حاضر نرخ لوله داربستی خود را به اصفهان در حدود 2950 تومان در هرکیلوارائه می کنند که تقریبا طی دو هفته ی گذشته معادل 160تومان در هرکیلو کاهش یافته و به مبلغ2950 تومان در هرکیلو رسیده است.

 • طبق گفته های نماینده ی کارخانه ی سپاهان میزان قابل قبول قیمت ها برای خرید لوله داربستی از سوی مشتریان اصفهانی ممکن است در حدود 20 تومان در هرکیلو کم تر از قیمت های فعلی باشد.
 • بدیهی است که کارخانه های تولید کننده ی محصولات لوله داربستی در حال ارائه ی قیمت لوله داربستی برای حمل و نقل در ماه دی ماه و فروش مواد حمل و نقل شده در ماه دی است. یکی از معامله گران اصفهانی به خبرگزاری ها گفت: ” قیمت لوله داربستی در ایران دارای روند نزولی بوده است، اما من فعالیت تجاری زیادی را برای خرید این محصول نمی بینم، زیرا معتقدم که باز هم جا برای کاهش قیمت لوله داربستی وجود دارد. وی افزود: این به این دلیل است که ما قصد داریم تا آنجا که می توانیم صبر کنیم، تا قیمت این محصول باز هم کاهش یابد.
  کارخانه ی لوله سازی کچو نیز قیمت لوله گاز روکار تولیدی خود را در این هفته به مبلغ 3110 تومان در هرکیلو به مشتریان کرمانی اعلام کرد اما هیچ قراردادی هم امضا نشد زیرا مشتریان کرمانی به عنوان یک خریدار ترجیح می دهند که از سیاست صبر و انتظار برای کاهش نرخ لوله گاز روکار استفاده کنند.
 • شرکت کنندگان در بازار معتقدند که در جنوب ایران هنوز هم بیش تر کارخانه های تولیدی برای فروش محصولات خود بر بازار داخلی تمرکز خواهند کرد. یکی از منابع خبری می گوید: “امروز قیمت لوله گاز روکار در بازار ایران بسیار جذاب بوده است، بنابراین نیازی به تمرکز بر بازار صادرات نیست.
3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0