0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مكزيك تعرفه ثابت واردات آهن آلات را تمديد مي كند

در حالي كه دنيا وارد جنگ تجاري مي شود و قدرت هاي اقتصادي دنيا در رويارويي نبرد تجاري قراردارند وضع تعرفه هاي ثابت گمركي در كنار انواع تعرفه هاي ديگر براي حمايت از توليد داخلي در اين كشورها به كار گرفته مي شود. وزارت اقتصاد مكزيك از اكتبر سال ۲۰۱۵ اقدام به وضع تعرفه ثابت ۱۵ درصد بر تمام انواع محصولات نهايي و نيمه نهايي آهن آلات به مدت ۶ ماه نمود و چهار بار انرا تمديد كرد كه تا كنون اين تعرفه را لغو نكرده است.

ماه آينده دوباره زمان تمديد اين تعرفه خواهد بود و دولت مكزيك در حال بررسي شرايط براي تمديد مجدد آن است
افت شدید بازارهای فیوچرز چین، آغاز ورود آهن آلات ارزان قیمت به بازار جهانی؟
بازارهای فیوچرز چین در آخرین روز هفته با افت در کلیه کامودیتی ها همراه شده اند. تصمیم دیشب ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر محصولات چینی و نیز کاهش سرمایه گذاری های چین در امریکا، اگرچه ۶۰ روز تا اجرایی شدن فاصله دارد اما تاثیر هیجانی خود را بر بازارهای مالی و کالایی جهان از جمله چین اعمال نموده است.

تا این لحظه از معاملات بازار شانگهای، قیمت میلگرد روز با ۵/۹۹ درصد معادل ۲۱۷ یوان کاهش همراه شده است و به کانال ۳۴۰۶ یوان پا گذاشته که در نوع خود افتی تاریخی به شمار می رود. ورق سیاه نیز تا این لحظه ۱۸۴ یوان کاهش قیمت داشته و افتی برابر با ۴/۹۲ درصد را ثبت نموده است.
سنگ آهن با ۵/۳۵ درصد معادل ۲۵ یوان کاهش به ۴۴۲/۵ دلار به ازای هر تن رسیده که افت زیادی محسوب می شود و به احتمال قوی قیمت در بازار فیزیکی را تحت فشار زیادی قرار خواهد داد. بهای کک و زغال نیز تا این لحظه به ترتیب ۸۹ و ۵۲ یوان کاهش داشته اند.
جدا از تاثیر روانی جنگ تجاری با امریکا، فشار بیش از حد به تجار به دلیل عدم وجود نقدینگی و افزایش مجدد موجودی انبارهای محصولات ساختمانی و رشد بهره گیری از ظرفیت تولید در شمال چین نیز دیگر عواملی هستند که قیمت آهن آلات در چین را تحت فشار قرار داده اند. در بازار نقدی تانگشان نیز بهای اکثر محصولات فولادی بیش از ۷۰ یوان کاهش داشته اند.
کاهش چشمگیر امروز ممکن است به افزایش صادرات تجار چینی با قیمت های به مراتب پایین تر از قیمتهای منطقه سی آی اس و ترکیه منجر شود. محبوس شدن سرمایه تجار چینی در انبارها خوشایند آنها نیست و بازار نیز به نظر قصد بازگشت به روند افزایشی را ندارد، لذا آنها ترجیح می دهند تا با تخفیف دادن به مشتریان خارجی خود بخشی از نقدینگی مورد نیاز را جبران نمایند که ممکن است به روند اصلاحی بازار آهن آلات دنیا سرعت بخشد.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

تقاضاي مطلوب گندله سنگ آهن در سال ۲۰۱۸

به گفته توليد كننده سنگ آهن Ferrexpo در اوكراين با توافقنامه هايي كه با مشتريان انجام شده و تقاضاي زياد گندله عيار بالا، انتظار مي رود اضافه قيمت گندله نسبت به شاخص سنگ آهن در سال ۲۰۱۸ افزايش يابد.
به دليل حركت رو به تعادل ظرفيت توليد آهن آلات در چين حاشيه سود فولادسازها افزايش خواهد يافت و محرك تمركز بر مصرف و توليد گندله سنگ آهن خواهد شد.
اين شرايط در كنار توجه خاص مقامات چيني به گازهاي آلاينده كارخانجات و مسايل زيست محيطي شرايط مطلوبي را براي گندله سنگ آهن فراهم خواهد كرد.
شركت Ferrexpo توليد نيمه اول سال ۲۰۱۸ را به اندازه نيمه اول سال ۲۰۱۷ برآورد كرد. اين شركت در نظر دارد يكي از چهار واحد توليد گندله را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به مدت ۶۵ روز متوقف كند.
انتظار مي رود در نيمه دوم سال ۲۰۱۸ توليد گندله از نيمه اول سال ۲۰۱۷ بيشتر شود. در سال ۲۰۱۷ توليد گندله اين شركت با ۶٫۷۵ درصد كاهش به ۱۰٫۴۴ ميليون تن رسيد.
۹۵ درصد توليد اين شركت در سال ۲۰۱۷ گندله مرغوب ۶۵ درصد بوده است و سود مطلوبي از فروش ان نصيب شركت Ferrexpo شده است. اين شركت در سرمايه گذاري جديد خود تا سال ۲۰۲۰ ظرفيت توليد گندله را ۱٫۵ ميليون افزايش خواهد داد.
همچنين برنامه توسعه بلند مدت توليد گندله اين شركت از ۱۲ ميليون تن در سال به ۲۰ ميليون تن افزايش خواهد يافت.
ميانگين قيمت شاخص سنگ آهن متال بولتن در سال ۲۰۱۶ به ۵۸٫۳۶ دلار بر تن رسيد و در سال ۲۰۱۷ به ۷۱٫۳۹ دلار افزايش يافت.
گندله سنگ آهن در سال ۲۰۱۶ به طور ميانگين ۸۳٫۶۹ دلار بر تن بود و در سال ۲۰۱۷ به ۱۰۷٫۶۵ دلار بر تن رسيد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری