2.6/5
9رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کارخانه ذوب آهن اردبیل

مجتمع فولاد مهیار ، ذوب آهن اردبیل در سال ۱۳۸۴ در شهرستان اردبیل و شهرک صنعتی نوده تاسیس گردید. ظرفیت تولید این کارخانه سالیانه ۳۰۰ هزار تن مقاطع فولادی می باشد. مدیر عامل کنونی فولاد اردبیل آقای تقی بهرامی نوشهر است. عمده تولیدات کارخانه فولاد اردبیل شامل انواع میلگرد ساده و آجدار، نبشی و تسمه است.

از جمله اهداف توسعه طلبانه این مجموعه تولیدی احداث خط ذوب و ریخته گری با ظرفیت بالغ بر ۵۰۰ هزار تن در سال است. تولیدات این کارخانه در بدو تاسیس شامل گالوانیزه نمودن انواع ورق سیاه و روغنی و تولید لوله های گالوانیزه، پروفیل مبلی و صنعتی بود.

برای تولید انواع میلگرد در این کارخانه از شمش فولادی ۵SP استفاده می گردد. این شمش ها در ابعاد ۱۲۰*۱۲۰ تا ۱۵۰*۱۵۰ هستند. عملیات نورد در مجتمع فولاد مهیار ، بسته به سایز شمش ها در سه یا پنج مرحله صورت می گیرد. نوردهای تولیدی کارخانه آهن اردبیل در حالت تک شاخه در سایزهای ۱۸ تا ۳۲، دو شاخه در سایزهای ۴،۱۲ و ۱۶ و محصول چهار شاخه آن در سایز ۱۰ و ۸ تولید می گردد.

معرفی واحد کنترل کیفیت کارخانه ذوب آهن اردبیل

برای اطمینان از سطح کیفی محصولات تولیدی این کارخانه، افراد مجرب و تحصیلکرده با استفاده از آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته به طور مداوم در حال تست و آزمایش محصولات در واحد های متنوع تولیدی هستند.

از جمله واحدهای تست ذوب آهن اردبیل می توان به واحد تست ابعاد، مواد اولیه، واحد بازرسی خطوط تولید لوله، تست هیدرو استاتیک، تست کشش، تست کوانتومتری، تست ادی گارنت وکنترل نهایی محصول قبل از تحویل به مشتری اشاره نمود. تمامی محصولات این کارخانه تحت استانداردهای بین المللی مانند ISIRI 3360، ISIRI 3765، ISIRI 7597 و DIN 2394 تهیه و تولید می شوند.

مجتمع فولاد مهیار

معرفی محصولات تولیدی کارخانه ذوب آهن اردبیل

محصولات تولیدی فولاد مهیار شامل انواع میلگرد آجدار، نبشی، ناودانی، شمش فولادی و تیرآهن است که خصوصیات هر کدام از محصولات این کارخانه را معرفی خواهیم نمود.

کارخانه میلگرد اردبیل

میلگرد اردبیل تحت استاندارد GOST 380(2005) ST 5SP و DIN 4881:2009 تولید می گردد. میلگرد آجدار این کارخانه با کیفیت A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۱۰ میلیمتر به بازار عرضه می گردد.

کارخانه فولاد اردبیل و تولید تیرآهن

تیرآهن مجتمع فولاد مهیار تحت استاندارد ملی INSO1791 و DIN EN 100 25 و در سایزهای ۱۴۰ تا ۲۰۰ تولید می گردد. تیرآهن IPE دارای بالهایی با ضخامت یکنواخت بوده و به عنوان تیرآهن معمولی در ایران شناخته می شود.

نبشی بال مساوی مجتمع فولاد مهیار

انواع نبشی بال مساوی تولیدی تحت استانداردهای ISIRI 13968-1، DIN17100، DIN EN 10025 به بازار عرضه می گردند. نیشی های بال مساوی این کارخانه نیز در سایزهای ۴*۴۰*۴۰، ۵*۵۰*۵۰ و ۶*۶۰*۶۰ می باشند.

شمش در بازار آهن فروشان اردبیل

شمش تولیدی کارخانه ذوب آهن اردبیل در سایز ۱۵۰*۱۵۰ تولید می گردد. این محصول تحت استاندارد DIN 17100 می باشد. ترکیبات شیمایی بیلت این کارخانه شامل ۲۲/۰ – ۱۴/۰ کربن، ۳/۰-۱۵/۰ سیلیسیم، ۶۵/۰- ۴/۰ منگنز، بیش از ۰۴/۰ فسفر و بیش از ۰۵/۰ گوگرد، بیش از ۳/۰ کروم، مس و نیکل است.

ناودانی کارخانه فولاد اردبیل

ناودانی های تولیدی این کارخانه در استاندارهای INSO4477-1، DIN17100 و DIN EN 10025 تولید می گردد. این ناودانی ها U شکل بوده ودر سایزهای ۱۲،۱۴ و ۱۶ تهیه میگردد. این نوع از ناودانی ها دارای بال موازی بوده و در طبقه ناودانی های UPE قرار می گیرند.

۲٫۶
۹رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
2
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
2
سوالات و نظرات کاربران
اختیاری
اشتراک گذاری