0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد اروپا به دنبال افزایش تقاضا بازار داخلی

قیمت میلگرد تولید داخلی اروپا به میزان ۲۴-۱۲ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری انتظار می رود تغییراتی در میزان تقاضا میلگرد صادراتی از اروپای جنوبی ایجاد گردد که علت این امر افزایش میزان واردات در الجزایر و نیز افزایش قیمت شمش صادراتی در شمال اروپا می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۴۳-۵۳۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۲۶-۵۰۸ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این ارزیابی ها اغلب از معاملات صورت گرفته در کشورهای ایتالیا و اسپانیا نشات می گیرد. شرکت تولید فولاد Celsa از ابتدای ماه اوت به میزان ۱۱ دلار به ازای هر تن به تمامی محصولات تولیدی خود افزوده است که علت این امر افزایش قیمت فروآلیاژها، الکترودها و نسوزها می باشد. به گفته منابع خبری دیگر کارخانجات تولیدکننده فولاد این حرکت را دنبال کرده و به افزایش قیمت محصولات تولیدی خود پرداخته اند. با این حال ۸ تولیدکننده میلگرد و سیم مفتولی در ایتالیا در مجموع بیش از ۱۶۵ میلیون تن محصول در رقابت با سایر تولیدکنندگان، تولید کرده اند. در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی این منطقه به میزان ۵۷۳-۵۴۹ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۶۱-۵۳۸ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت میلگرد این منطقه بوده ایم. این ارزیابی ها بازتاب قیمت معاملات صورت گرفته در آلمان و هلند بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری تعدادی از تولیدکنندگان میلگرد در آلمان قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۵۹۱ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال، فعالیت تجاری به دلیل فصل تعطیلات در اتحادیه اروپا، متوسط ​​بوده است.

خرید و فروش میلگرد , قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی اتحادیه اروپا

به گزارش مرکز آهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن فروشندگان میلگرد اتحادیه اروپا قیمت محصولات صادراتی خود را طی هفته گذشته افزایش داده اند. این افزایش قیمت طی هفته گذشته در حالی رخ داده است که میزان فروش میلگرد این منطقه محدود بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری میزان صادرات میلگرد به الجزایر که یکی از مهم ترین مقاصد صادرات میلگرد اتحادیه اروپا می باشد اخیرا کاهش یافته است.

در واقع اخیرا مجوز واردات میلگرد از اروپا به الجزایر صادر گشته در حالی که میزان ظرفیت اجازه داده شده بسیار اندک می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که مجوز واردات میلگرد به کشور الجزایر تنها به ظرفیت ۵۳۴۱۰۰ تن اعلام شده است.

با این حال به گفته منابع خبری میزان عرضه نیز کاهش خواهد یافت زیرا اکثر کارخانجات تولیدکننده فولاد تا پایان این هفته تعطیل خواهد شد. این امر به علت برنامه های نگهداری به مدت ۲ تا ۳ هفته در تعطیلات ماه تابستان انجام خواهد گرفت.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به میزان ۵۳۲-۵۱۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی این آژانس از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر به میزان ۵۶۱-۵۴۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

هم چنین به گفته منابع خبری بهترین قیمت معاملات صورت گرفته طی هفته اخیر به میزان ۵۴۳ دلار به ازای هر تن در منطقه الجزایر بوده است. این قیمت معادل قیمت ۵۱۴ دلار به ازای هر تن در منطقه جنوب اروپا می باشد. با این حال به گفته منابع خبری متال بولتن تعدادی از معاملات میلگرد فروخته شده به الجزایر به قیمت پایین تری نیز بوده است.

اخبار رسیده حاکی از آن است که اکثر تولیدکنندگان میلگرد در اروپا قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۳۲ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که این قیمت معادل قیمت ۵۶۱ دلار به ازای هر تن در الجزایر می باشد. میلگرد ۸ میلی متر در حال حاضر بیشترین میزان تقاضا را داشته در حالی که ارزیابی های متال بولتن شامل قیمت میلگردهای ۳۲-۸ میلی متر می باشد.

قیمت روز میلگرد

افزایش قیمت میلگرد تولیدی کشور مصر

تولیدکنندگان میلگرد در کشور مصر قیمت محصولات تولیدی خود را طی هفته گذشته افزایش داده اند. به گفته منابع خبری علت این افزایش قیمت، افزایش قیمت محصولات شمش و قراضه آهنی این کشور بوده است. هم چنین بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور، کارخانه Ezz، قیمت پیشنهادی برای میلگرد تولیدی خود را به میزان ۶۰۴ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این قیمت شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

هم جنین به گفته منابع خبری قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۹۳ دلار به ازای هر تن بوده و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت پیشنهادی این کارخانه بوده ایم. هم چنین قیمت پیشنهادی کارخانه تولید فولاد Beshay برای میلگرد نیز به میزان ۶۰۸ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) پیشنهاد شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی ۵۹۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای میلگرد در حال حاضر در کشور مصر بالا بوده است و انتظار می رود قیمت ها در پاسخ به افزایش قیمت های جهانی هم چنان افزایش یابد.

 

خبرهای مرتبط:

قیمت آهن در بازار داخلی ۴۰ درصد گران شد,ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد,قیمت میلگرد بازار ایران در هفته دوم مرداد,

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها