0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضای لحظه ای بازار

معامله گران فولاد در آسیا در حال تلاش برای انجام یک معامله پر سود برای حداقل ۷۰۰۰۰ تن اسلب با چین هستند، درحالیکه به گفته منابع بازار چنین حرکتی بسیار غیر معمول می باشد.
یک فروشنده اسلب در سنگاپور گفت: ” این نادرست است که چین به دنبال واردات کالاها باشد، چرا که این کشور صادر کننده ناب محصولات فولادی می باشد.”منابع می گویند که قیمت اسلب تایوان برای حداقل ۲۰,۰۰۰ تن این محصول برای چین حدود ۴۷۰ دلار در هر تن ، برآورد شده است. اما تولید کنندگان کوره قوس الکتریکی تایوان ، قیمت اسلب را کاهش داده و پیشنهادات خود را به تایوان حدود ۴۷۰ دلار در هر تن ارائه داد.

یک معامله گر تایوانی گفت: “فولاد سازان درخواست هایی را برای محموله های ارسالی اسلب به چین دریافت کرده اند، اما با توجه به اینکه قیمت ها می توانند بالاتر بروند، در انجام معامله تردید دارند.”

معامله گران گفتند، همچنین از سوی خریداران چینی برای ۵۰,۰۰۰ تن اسلب ، درخواست هایی صورت گرفته است.معامله گران در چین گفتند: ” قیمت اسلب معادل ۴۷۰ دلار برای هر تن ، یک سطح قابل قبول بود، اما افزودند که قیمت اسلب پس از اعمال یک مالیات بر ارزش افزوده ۱۷ درصدی و مالیات بر ارزش افزوده ۲ درصدی برای واردات،۴۷۰ دلار برای هر تن خواهد بود.همچنین تحقیقاتی وجود داشت مبنی بر اینکه محموله های اسلب از هند، خاورمیانه و منطقه مستقل مشترک المنافع برای چین تخصیص یافته ، که معامله گران برای یافتن فضای لازم برای انتقال این محموله ها سخت تلاش می کنند.

کاهش تولید در فصل زمستان در شمال چین ،تحت کنترل کنترل آلودگی ملی موجب افزایش سرعت قیمت شده و حمایت از تقاضا برای اسلب وارداتی صورت گرفته است.معامله گران چینی می گویند که در حال حاضر اسلب ایران به چین فروخته می شود، اگر چه جزئیات مربوط به مقدار و تخلیه غیرمستقیم شمش، در دسترس نیست.قیمت اسلب وارداتی در بازارهای بزرگ فیلیپین و اندونزی نیز افزایش یافته است،و معامله گران شاهد افزایش چشمگیر تقاضا در این دو بازار هستند.یک معامله گر در منطقه گفت: “از هفته گذشته تغییر زیادی در تمایلات بازار ایجاد شده است. قیمت اسلب به شدت افزایش یافته و به ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار در هر تن رسیده است.

همچنین در یک مبادله ، اسلب روسیه در حدود قیمت ۴۷۰ دلار در هر تن فروخته شد، هرچند برخی از منابع بازار این قیمت را به عنوان یک قیمت غیرقابل اجرا برای اکثر خریدارها در نظر گرفته است. ارزیابی برای قیمت اسلب در جنوب شرقی آسیا به میزان ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار در هر تن ،برای هفته منتهی برآورد گردید، که برای سومین هفته متوالی، برای تولید محصولات فولاد نیمه تمام و اسلب ، افزایش قیمت در منطقه اتفاق افتاده است.

قیمت اسلب پایدار، اما کارخانه ها برای افزایش قیمت اسلب فشار خواهند آورد

قیمت اسلب اروپای شمالی طی این هفته بدون تغییر باقی مانده است؛ روز چهارشنبه این خبر توسط خبرگذاری اعلام گردید. در ارزیابی برای قیمت اسلب شمال اروپا، در هفته گذشته این محصول با قیمت ۳۹۵ تا ۴۰۰ یورو برای هر تن ارائه داده شد.یکی از معامله گران شمال اروپا گفت: ” نه قیمت و نه تقاضا واقعاً کاهش پیدا نکرده اند. ما در حال حاضر رزرو می کنیم.”

وی افزود: “ما برای سال جدید کاملا مطمئن هستیم، زیرا با وجود انجام پروژه های ساختمانی بزرگ در منطقه،با تقاضای خوبی مواجه خواهیم بود.” یکی دیگر معامله گران در منطقه افزود که کارخانه های اروپایی ” قیمت اسلب را به طور موقت ۵ یورو در هر تن ” کاهش می دهند. یکی از تولید کنندگان فولاد در شمال اروپا به خبرگزاری اظهار کرد :” برخی از کارخانه های تولید فولاد در منطقه، در نظر دارند قیمت اسلب را تا ۵۰ یورودر هر تن افزایش دهند ،این تصمیم با افزایش هزینه های قراضه آهن، الکترودهای گرافیتی و مواد نسوز و آلیاژ فرو اتخاذ شده است .” این منابع تولید کننده گفت :” فولاد سازان قراردادهای الکترودهای گرافیتی خود را برای سال ۲۰۱۸ انجام داده اند و این کار به افزایش هزینه ها منجر خواهد شد.” وی افزود : ” همچنین قیمت قراضه افزایش می یابد و میزان سفارش کاملا مطلوب می باشد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری