3/5
11رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرکت فولاد راد همدان

شرکت فولاد راد همدان در سال ۱۳۹۰ در همدان شهرک صنعتی ویان، بلوار کارآفرینان جنوبی، بلوار توسعه تاسیس گردید. این کارخانه در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسید و ظرفیت تولیدی آن سالیانه بالغ بر ۵۰۰ هزار تن مقاطع فولادی می باشد.

در این مجتمع مجموعا ۲۳۰۰ نفر به طور حضوری و غیر حضوری مشغول به کار می باشند. هدف از تاسیس این مجتمع فولادی تولید انواع میلگرد آجدار است. میلگرد راد همدان بسته به نیاز بازار و در سایزهای ۸ تا ۳۲ بر طبق استانداردهای A3 و A4 تولید می شود.

این مجموعه انواع ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز خود را از بهترین شرکتهای آلمانی و ایتالیایی تامین کرده است و به همین منظور محصولات تولیدی آن منطبق با استاندارهای ملی و اروپایی می باشد. یکی از گام های موفقیت آمیز این کارخانه تولیدی علیرغم آن که تجربه چندانی در عرصه تولید میلگرد ندارد، این است که برگه آزمایش میلگردهای تولیدی خود را به همراه محصول با آنالیز مربوطه آن برای مشتری ارسال می کند.

این اقدام بیانگر تلاش این مجتمع برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و ایجاد اعتماد و رضایت در مصرف کننده است. همچنین تمامی میلگردهای تولیدی شرکت فولاد راد همدان دارای برند RAD هستند که روی این محصول حک شده واین محصول را از انواع مشابه در بازار متمایز می نماید.

آنالیز میلگرد راد همدان

انواع استاندارد های محصولات تولیدی کارخانه میلگرد راد همدان

کارخانه فولاد راد همدان با داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته، محصولات خود را طبق آخرین استاندارد جهانی DIN تولید می کند. این شرکت با داشتن استاندارد ملی ایران با نشان SNSO 3132 و استاندارد اروپایی BS 4449 خود را به عنوان یک شرکت تولید کننده بی رقیب در زمینه ساخت انواع میلگرد با بهترین کیفیت می داند.

استاندارد DIN مربوط به یک شرکت آلمانی می باشد و استانداردهای این شرکت امروزه در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان استاندارد در لیست خود دارد، که این تعداد عنوان استاندارد، جوابگوی تمامی جوانب در صنعت می باشد.

استاندارد ملی ۳۱۳۲ با نام استاندارد میلگردهای فولادی گرم نوردیده برای تسلیح بتن نیز یکی از ویژگی ها و روش های آزمون شناخته می شود. استاندارد اروپایی BS 4449 نیز مربوط به یک شرکت برتیانیایی می باشد و درحقیقت کاملترین نسخه به حساب می آید و خود تقویت کننده استاندارد BS EN 10080 در سه زمینه استحکام عملکرد، خواص کششی و انعطاف پذیری است.

 فولاد راد همدان

آشنایی با انواع آج موجود در میلگرد همدان

آج میلگرد همدان شامل برجستگی هایی به صورت طولی (موازی با محور میلگرد) و یا عرضی (به هر صورتی غیر از طولی) روی سطح میلگرد است که در هنگام نورد ایجاد می گردد. آج عرضی شامل آج با یک زاویه مورب نسبت به محور طولی میلگرد و آج طولی به صورت یک شکل، پیوسته و یکنواخت موازی با محور طولی میلگرد بر روی سطح میلگرد ایجاد می گردد.

میلگرد آج دار باید دارای آج عرضی و طولی باشد. میلگرد آج دار به جز در محل های نشانه گذاری محصول باید حداقل دارای دو ردیف آج عرضی با توزیع یکنواخت در دو طرف آج های طولی باشند. آج های عرضی هر ردیف باید بصورت یک شکل در تمام طول میلگرد توزیع شده باشند. ویژگی های هندسی آج ها باید با الزامات استاندارد مطابقت داشته باشند و میزان این انطباق حتما بر قیمت میلگرد راد همدان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

علامت میلگرد راد همدان

محاسبه ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار همدان

ترکیب شیمیایی مذاب ریخته گری میلگرد آجدار مارپیچ دارای کربن به میزان ۳۲/۰-۲۷/۰، سیلیسیم ۶۰/۰-۵۵/۰، منگنز ۶۰/۱-۳۰/۱، فسفر ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، گوگرد ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، نیتروژن ۰۱۲/۰ و حداکثر کربن معادل ۵۱/۰ و برای میلگرد آجدار جناغی میزان کربن ۳۷/۰-۳۰/۰، سیلیسیم ۶۰/۰-۵۵/۰، منگنز ۶۰/۱-۵۰/۱، فسفر ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، گوگرد ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، نیتروژن ۰۱۲/۰ و حداکثر کربن معادل ۵۶/۰ و برای میلگرد آجدار مرکب میزان کربن ۴۰/۰-۳۲/۰، سیلیسیم ۶۰/۰-۵۵/۰، منگنز ۸۰/۱، فسفر ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، گوگرد ۰۴۵/۰-۰۴۰/۰، نیتروژن ۰۱۲/۰ و حداکثر کربن معادل ۶۱/۰ است. برای محاسبه کربن معادل (CEV) در میلگرد آجدار از معاله زیر می توان استفاده نمود:

محاسبه ترکیب شیمیایی میلگرد

که در معادله فوق Ni و Cu،Mo،V،Cr،Mn،C بر حسب درصد جرمی می باشند.

۳
۱۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

6

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
 • بهروز

  سلام.من دوست دارم میلگرد راد خریداری کنم ولی اشکالی که به این میلگرد میگیرن خشک بودن ان و کوتاه بودن ان در مواردی است ایا خشک بودن باعث شکننده بودن ان نیست

  • پشتیبان2

   سلام خدمت شما
   میلگرد راد نسبت به سایر میلگردها سبک تر است اما طول میلگرد تولیدی ۱۲ متر می باشد. در خصوص مورد بعد نمی توان به قطعیت گفت که میلگرد راد خشک است ولی تعدادی از مشتری ها این مطلب را تایید کرده اند.
   آنالیز میلگرد راد همدان در مطلب فوق افزوده شد شما دوست عزیز می توانید با بررسی دقیق این نوع میلگرد نسبت به خرید آن تصمیم بگیرد.
   همچنین در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشید کارشناسان مرکزآهن با اطلاع دقیق از منطقه سکونت شما می توانند بهترین میلگرد متناسب با منطقه را به شما پیشنهاد دهند
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۳۱۳۵۱۵۵ تماس حاصل فرمایید.

 • قدرت اله فیضی

  سلام ارماتور a3 شرکت شمارو خریدم خیلی خشک و سخته ایا از لحاظ سطح مقطع و آزمایش کشش جواب خوبی میده ؟؟؟و خشکی آرماتور مشکبی بجز سختی کار اسا کار مشکل دیگری ندارد؟؟؟

  • مریم فولاد فر

   با سلام
   جناب فیضی زحمت بکشید شماره تماستون را اعلام بفرمایید تا با شما در تماس باشیم.
   یا اینکه با کارشناسان فروش مرکزآهن تماس بگیرید
   و بسته به نوع آرماتوری که خرید کردید در صورت امکان برگه آنالیز دریافت نمایید.
   پایدار باشید

6

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری