3.2/5
13رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

مجتمع فولاد شاهرود

مجتمع فولاد شاهرود در سال 1380 به عنوان یک شرکت تولیدی به ثبت رسید و در سال 1385 با ظرفیت تولید سالیانه 200 هزار تن میلگرد مورد بهره برداری قرار گرفت. این شرکت در 12 کیلومتری شهر دامغان با مدیریت آقای سید محمد میرحسینی واقع شده است.

هدف اولیه تاسیس این مجتمع، تولید انواع میلکرد فولادی ساده و آجدارA2  و A3 بوده است. از جمله سهامداران این مجتمع، شرکت سرمایه‌گذاری کار‌آوران شاهرود (سهامی خاص)، شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان شاهرود (سهامی خاص)، شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان بسطام (سهامی خاص)، شرکت صنعتی و معدنی شمال‌شرق شاهرود (سهامی عام)، شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان دانشگاه صنعتی شاهرود، شرکت سیمان شاهرود (سهامی عام)، شرکت حفاری اکتشافی جام امید البرز شاهرود (سهامی خاص)، موسسه فرهنگی و عمرانی شاهرود (عام‌المنفعه) و شرکت اسکان جم شاهرود (سهامی خاص) هستند.

با افزایش سرمایه شرکت در سال 1383 و حمایت های سهامداران و اخذ وام های ارزی، شرکت توانست اهداف توسعه طلبانه خود را در راستای احداث خطوط ذوب و ریخته گری شمش فولادی با ظرفیت سالیانه 100 هزار تن در سال، پیگیری نماید.

بدین منظور قراردادی را با شرکت ایتالیایی برای ساخت ماشین آلات نورد و شرکت آلمانی برای تامین کوره هایی با مصرف کم برق منعقد نمود. این نوع کوره ها که کم مصرف بوده و در کوتاه مدت شارژ می شوند، تاثیر مهمی را در بهای تمام شده ی محصولات نهایی خواهند داشت.

مجتمع فولاد شاهرود

برنامه 5 ساله مجتمع فولاد شاهرود در زمینه گسترش و اشتغال زایی

در حال حاضر در این مجتمع تولیدی بیش از 1500 نفر نیروی شاغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند که قسمت اعظم انها جوانان شاهرودی می باشند وهدف اولیه و مهم تاسیس این شرکت، اشتغال زایی برای جوانان در این شهر بوده است.

در آذر ماه سال 1396 اولین فاز واحد ذوب و ریخته گری شاهرود مورد بهره برداری قرار گرفت و شمش فولادی در این واحد تولیدی برای اولین بار تولید شد.

از دیگر برنامه های توسعه در فولاد شاهرود احداث یک واحد تولیدی ذوب القایی با ظرفیت 300 هزار تن در سال است که در سال جاری به بهره برداری رسیده است. در حال حاضر بزرگترین سهامداران این مجتمع، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان است. این شرکت قصد دارد با بهره برداری از فولاد چادرملو، بی نیاز از تامین مواد اولیه شده و خود نیز در زمره تامین کنندگان قرار بگیرد.

آشنایی با میلگرد شاهرود ساده و آجدار

معمولا میلگردهای تولیدی در ایران مطابق با استاندارهای کشور روسیه می باشد. استاندارهای کشور روسیه شامل A1 و A2 و A3 است. میلگردهای تولیدی این مجتمع از نوع آجدار شاخه ای و با استانداردA2 و A3 در اندازه های 10 تا 32 میلیمتر می باشد.

انواع تولیدات و استاندارد ها در کارخانه میلگرد شاهرود

تفاوت میان استانداردهای A2  و A3 تولیدی در فولاد شاهرود، در مقاومت کششی و تنشی آنها می باشد. در این حالت مقاومت کششی A2 5000 و مقاومت تنشی آن 3400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

نوع آجدار شاخه ای با استاندارد A3 دارای مقاومت کششی 6000 و مقاومت تنشی 4000 کیلوگرم بر متر مربع است.

میلگردهای آجدار به صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب تولید می شوند. میلگرد شاهرود به طور عمده در موارد عمرانی و ساختمان سازی کاربرد دارد و در بتن به دلیل پایین بودن سطح مقاومت کششی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف از آجدار کردن میلگرد افزایش چسبندگی میان بتن و فولاد تقویت کننده می باشد، به همین منظور بایستی فضای میان برآمدگی و ارتفاع آج ها کاملا مطابق با استانداردها باشند. این آج ها با ایجاد اصطکاک، چسبندگی لازم بین بتن و فولاد را ایجاد می کنند.

قیمت میلگرد شاهرود را روزانه از مرکزآهن دریافت نمایید.

3.2/5
13رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
1

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
1

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0