0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات در هفته ای که گذشت

قیمت آهن آلات در روزهای پایانی هفته گذشته که از سوی کارخانجات تولیدی اعلام گردیده است نشان دهنده این است که اگرچه بسیاری از کارخانجات در برابر کاهش قیمت آهن آلات مقاومت کرده اند ولی در بازار آهن آلات شاهد رقابت منفی بوده ایم و برخی از کارخانجات تولید فولاد، در لیست فروش خود کاهش قیمت آهن آلات را لحاظ کرده اند. این شرایط به وجود آمده در بازار نشان می دهد که رقابت منفی در بازار وجود داشته است.

این در حالی است که نسبت به مدت زمان مشابه و کاهش قیمت آهن آلات طی ماه های گذشته، این رقابت از فراگیری بالایی برخوردار نبوده است. با این حال می توان ارزیابی مثبتی از این ویژگی داشت ولی در حال حاضر نشانه ای مبنی بر حفظ شرایط حاضر در بازار آهن آلات و حفظ قیمت آهن مشاهده نمی گردد. در کنار تمامی این موارد شاهد افزایش قیمت شمش می باشیم که می تواند سبب حمایت از بازار فولاد شده و سبب رشد قیمت آهن آلات گردد.

از طرف دیگر افزایش قیمت آهن آلات از قبیل افزایش قیمت میلگرد و تیرآهن سبب گردیده که نوسانات مثبت و حمایتی از قیمت ها در این دو بازار ایجاد گردد که می تواند منجر به افزایش قیمت میلگرد طی روزهای آینده نیز گردد. بنابراین در حال حاضر سه نشانه مثبت راجع به قیمت آهن آلات در بازار مشاهده می گردد.

قیمت آهن آلات اصفهان

نکته قابل توجه دیگر در بازار داخلی موجودی پایین آهن آلات دانست چراکه افزایش شگفت انگیز قیمت آهن آلات در هفته گذشته، به سرعت کاهش یافته بنابراین شرایط مناسبی برای سفته بازی در بازار وجود نداشته که به معنای آن است که خریداران این محصولات فرصت خوبی برای خرید نیافته اند که در نهایت منجر به کاهش میزان موجودی انبارها و شکسته شدن قیمت آهن منجر می گردد. وضعیت کنونی بازار سبب خواهد شد که روند غالب در بازار فولاد از سوی کارخانجات تولیدی مدیریت گردد و یا شرایط به طور دقیق تری برای مدیریت بازار از سوی عرضه کالا مساعدتر گردد.

میزان تقاضا برای عرضه آهن آلات

این مورد تحت شرایطی که میزان تقاضا در بازار ضعیف می باشد و میزان خریداران کم می باشند می تواند سبب افزایش قیمت آهن آلات گردد و در عین حال فضای مناسبی را برای مانور قیمت ها در واحدهای مهم فولادسازی فراهم گرداند. با توجه به مسایلی که راجع به بازار ذکر شد و تجربه نوسانات و رفتارهای رفت و برگشتی قیمت آهن آلات مشخص می شود که هم چنان احتمال افزایش قیمت آهن با فرض این که بتوان پتانسیل های بازارسازی ایجاد کرد، وجود دارد.

با این حال تا زمانی که روند بازار نشان دهنده تداوم تضعیف بازار خرید این محصولات و کاهش قیمت آهن آلات می باشد و جو روانی بازار به این صورت می باشد، نمی توان توجه چندانی به این نشانه ها کرد. هم چنین می توان گفت که تداوم افزایش قیمت شمش حتی با این که فرض کنیم این افزایش محدود و مقطعی باشد، نشانه جدیدی است که به بازار ارائه می گردد ولی در حال حاضر نمی توان به طور قطعی راجع به روند قیمت آهن آلات طی روزهای آتی نظر داد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0