0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت آهن در سال ۲۰۱۷

قیمت آهن ، در ابتدا باید مسائلی را در مورد آهن در سال ۲۰۱۶ بررسی کنیم. قیمت کالاها در سال ۲۰۱۶ صعودی بود و این موضوع بر خلاف انتظاری بود که تحلیل گران داشتند. انها  منتظر حالت دیگری بودند. این موضوع در خصوص  سنگ آهن نیز صحت دارد. میتوان گفت که با توجه به افزایش رشد عرضه و رشد کم تقاضای چینی، انتظاری که برای قیمت آهن در ابتدای سال ۲۰۱۶ داشتیم بسیار پایین بود.

پس از آن دولت چین برای حمایت از تولید داخلی فولاد اقداماتی انجام داد. این اقدامات در خصوص پشتیبانی کشورش بود. این حرکت باعث شد که قیمت آهن در سال ۲۰۱۶ ثابت بماند و تقویت شود. پس از ان  فعالیت های پیش بینی نشده و کمبود ذغال سنگ کوکاکی، باعث شد قیمت سنگ آهن افزایش یابد. قیمت کالاهای مربوط به فولاد سازی در سال ۲۰۱۶، ۸۱ درصد افزایش یافت. در پایان سال، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ، منجر به افزایش قیمت کالا ها در بازار جهانی شد.

صعود قیمت آهن شرکت ها در سال ۲۰۱۷

در حقیقت می توان گفت که سال ۲۰۱۶ ، معجزه ای برای قیمت کالا مخصوصا  قیمت سنگ آهن بود. سهام سنگ آهن شرکت های بزرگی مانند Rio Tinto و BHP Billiton و Vale و منابع طبیعی Cliffs در طول این سال به سودی که میتوانستند در طول چندین سال به دست بیاورند ، رسید. بررسی ها و نمودار ها نشان میدهند که قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۱۶ افزایش چشم گیری داشته است. بر این اساس میتوان گفت که شرکت Cliffs  بیشترین میزان افزایش در قیمت سنگ آهن را داشته است. قیمت سنگ آهن دریایی نیز افزایش یافته است. و این در حالی است که دو شرکت دیگر به اسم Rio Tinto و BHP Billiton به ترتیب ۳۵ و ۴۰ درصد میزان افزایش در قیمت سنگ آهن داشته اند.

چه چیزی در پیش روی قیمت آهن است؟

با گذشت  ۲۰۱۶ ، سرمایه گذاران در این فکر هستند  که آیا در سال ۲۰۱۷، قیمت و سود سنگ آهن همراه با منافع معدنچی ها حفظ خواهد شد. آنها نگران قیمت سنگ آهن هستند. در این بخش،  چشم انداز ۲۰۱۷ در خصوص صنایع سنگ آهن دریایی ارزیابی خواهد شد و مقاومت و ایستادگی قیمت سنگ آهن و  چگونگی عرضه و تقاضا  ان در سال ۲۰۱۷ بررسی خواهد شد. این موضوع می تواند به ما در مورد مسیر آینده قیمت های سنگ آهن و خرید و عرضه ان کمک بسیاری کند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری