0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت آهن ارایه شده کارخانجات

همانطور که اکثر شرکت کنندگان در بازار برای اصلاح قیمت آهن در سال ۲۰۱۷ درخواست می کنند، مهم است که در مورد چگونگی شکل گیری عرضه در سال جاری بحث کنیم و ان را برای تاثیرش بر روی قیمت سنگ آهن بررسی کنیم. آنچه که ما می بینیم می تواند به ما یک سرنخ در مورد روند آینده قیمت های آهن آهن بدهد و در این مسیر به ما کمک کند.

گزارش تولید Rio Tinto (RIO) 4Q16 نشان داد که میزان حمل و نقل آن ها از ۸ درصد به  به ۸۷٫۷ میلیون تن افزایش یافته است. که میزان بالایی حساب میشود. افزایش سالانه  ۳ درصد نیز در زمینه حمل و نقل چشمگیر بود. این شرکت در سال ۲۰۱۷ هدف تولیدی خود را از ۳۳۰ میلیون تا ۳۴۰ میلیون تن سنگ آهن حفظ کرده است و البته قصد دارد که میزان ان را نیز افزایش دهد.

تحلیلگران انتظار دریافت گزارش تولید قوی تری از BHP Billiton (BHP) نیز دارند و امیدوارند میزان های قابل ملاحظه ای داشته باشد. Standard & Poor’s اخیرا چشم انداز خود را برای BHP ارتقا داده اند. حتی تحلیلگران UBS معتقدند که BHP گزارش تولید بالای در خصوص آهن ارائه خواهد داد. Vale (VALE) بزرگترین پروژه استخراج معدن خود را در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۶ افتتاح کرد. مجوز عملیاتی این پروژه  در ۹ دسامبر سال ۲۰۱۶ به امضا رسیده بود و تصویب شده بود. Vale در ماه ژانویه ۲۰۱۷ عملیات تجاری خود را آغاز می کند. حجم قابل توجهی از پروژه  در حال حاضر موجب نگرانی شرکت کنندگان در بازار شده است. در واقع می توان گفت که آنها  بیشتر نگران هزینه های مربوط به  آهن هستند.

میزان تقاضا آهن در چین

در حالی که قیمت های آهن از سوی تقاضای چینی در سال ۲۰۱۶ حمایت و پشتیبانی شدند، خروج تدریجی محرک های دولت چین توانست این تقاضا را نیز تحت تاثیر قرار دهد. سنگ آهن عرضه شده از منابع دیگر نیز در حال رشد و توسعه است. روی هیل، پروژه معدنکاری سنگ آهن و حمل و نقل ان  در غرب استرالیا، را از ماه دسامبر ۲۰۱۵  آغاز کرد. در ظرفیت کامل، ۵۵ میلیون تن در سال تولید خواهد شد. جدا از این، در قیمت های سنگ آهن فعلی، حتی عرضه غیر متعارف هم می تواند تاثیراتی داشته باشد و مفید واقع شود.  همه این عوامل منجر به عرضه بیشتر در بازار جهانی می شوند ودر نتیجه باعث میشود موارد مناسب بیشتر از موارد نا مناسب باشند. این حالت عرضه و تقاضا را نیز بیشتر می کند و بر روی قیمت سنگ آهن تاثیر می گذارد.

BHP و ریو یکی از کم هزینه ترین تولید کنندگان آهن با موقعیت های بالقوه قوی و عالی هستند. در خصوص تکمیل ظرفیت برای شروع ، Vale تولید کننده ای است که کمترین هزینه ها را تولید میکند. گروه فلزات Fortescue (FSUGY) ممکن است نیاز به کاهش  هزینه های ساختاری خود داشته باشد تا بتواند درازمدت به درستی کار کنند  و به خصوص  به تعهدات بدهی ها این موضوع باید انجام شود.

چشم انداز تولید آهن در چین

چین در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۶، ۷۳۹٫۵ میلیون تن آهن تولید کرد. در ماه نوامبر ۲۰۱۶، ۶۶٫۳ میلیون تن محصولات آهنی تولید شد. این میزان در هر ماه نسبت به ماه دیگر متفاوت بود. افزایش تولید در ماه نوامبر در چین ، نهمین ماه افزایشی در خصوص خط تولید آهن را نشان میدهد.

تولید آهن در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۶ ۱٫۲ درصد افزایش یافته است،  این موضوع و این ارقام بر خلاف آنچه بود  که بسیاری از شرکت های بازرگانی و تحلیل گران در آغاز سال پیش بینی کردند. اکثرا تصور می کردند تولید آهن در سال ۲۰۱۶ کاهش می یابد. در حال حاضر بسیاری از شرکت های بازاری در حال پیش بینی کاهش حجم در سال ۲۰۱۷ هستند. هبی،  اصلی ترین استان تولید کننده عمده آهن چین، میزان هدف های کاهش ظرفیت خود را در سال ۲۰۱۷ افزایش داده است. در سال ۲۰۱۷، میزان تولید آهن حدود ۳۲ میلیون تن کاهش یافته است. چین وضعیت وخیمی برای تعداد ظرفیت بیش از حد برای تولید دارد. در حالی که کاهش ظرفیت برنامه ریزی شده تا سال ۲۰۱۶ ۴۵ میلیون تن بود، طبق برآوردهای MVS، این رقم افزایش یافته است و میتوان گفت که تقریبا دو برابر شده است.

قیمت آهن آلات,قیمت میلگرد

مقامات ارشد کمیته ملی توسعه و اصلاحات (NDRC) در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ اعلام کردند که چین بر شرکت های زغال سنگ و فولاد فشار زیادی  برای کاهش ظرفیت هایشان  در سال جاری خواهد گذاشت. چین در تلاش است که شرکت ها و تولید کننده ها ظرفیت اضافی خود را کاهش دهند. اگر چین ظرفیت آهن خود را کاهش دهد – که در حقیقت  لازم است، با وجود این که تمایلی برای این کار ندارد و بی میلی ظاهری دارد، روزهای بهتر برای صنعت آهن جهانی وجود خواهد داشت.

به تازگی کمپانی های آهن در  چین  خبرهای مربوط به  کمبود ظرفیت را به خود اختصاص داده اند. معاملات آتی آهن شانگهای در ۹ ژانویه ۲۰۱۶ به میزان ۷ درصد افزایش یافت. این فعالیت  ها منجر به پشتیبانی و ثبات قیمت مواد خام سنگ آهن و ذغال سنگ کوکاکی شد.

استقرار ظرفیت های پایدار می تواند به قیمت های بالای آهن منجر شود که باید از قیمت های سنگ آهن حمایت کند. چنین توسعه ای نیز برای معدنچیان (XME) مانند Rio Tinto (RIO)، BHP Billiton (BHP) (BBL)، Vale (VALE) و Cliffs Natural Resources (CLF) مثبت و تقویت کننده است.

در بخش بعدی مجموعه ما نگاهی به قیمت آهن در چین خواهیم داشت.

قیمت آهن در چین

یکی از عوامل مهم در روندهای اخیر قیمت آهن، افزایش تولید آهن و افزایش قیمت آهن در چین (FXI) است. اگرچه این عوامل باعث افزایش قیمت آهن معدنی در سال ۲۰۱۶ شد، اما همچنان این سوال مطرح می شود که آیا قیمت های آهنی می توانند در بازار های جهانی به جلو حرکت کنند و پیشرفتی داشته باشند؟ پاسخ این سوال  در روند تقاضا برای آهن در چین و دیگر نقاط  دنیا قرار دارد  .

در دسامبر ۲۰۱۶، قیمت آهن در چین به ۳۵۵۷ یوان  در هر تن رسید،  که این میزان بالاترین سطح آن در دو سال و نیم بوده است. در حالی که قیمت آهن در چین در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۶۰٪ افزایش یافت، در چند روز اخیر سال ۲۰۱۶ به دلیل سقوط معاملات آتی کاهش یافت.

گزارش هایی مبنی بر اینکه محدودیت تولید در شمال چین ممکن است لغو شود، گزارش شده است. این توسعه می تواند عرضه را افزایش دهد و به قیمت ها فشار وارد .کند مخصوصا قیمت سنگ آهن. نگرانی ها در مورد کاهش رشد تقاضا در بازار نیز قیمت ها را تحت فشار قرار داده است. مجددا می توان گفت که برخی از این نگرانی ها مربوط به قیمت سنگ آهن است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری